Skocz do zawartości

Sonus Faber


Belfer54

Recommended Posts

  • 1 year later...

Cześć. Czy może ktoś z Was napisac jak brzmią te podstawkowe SF w kształcie trapezu (Principia, toy, chameleon, amator etc), ale gdy ustawić je nie na podstawce a niżej, duuuzo niżej? Jak się rozchodzi ten dźwięk, skoro trapezy są skierowane do góry? To samo pytanie dotyczy centralnego. 

Mam kłopotliwy salon, a te trapezy dają mi iskierkę nadziei. Muszą jednak stać nisko. 

Czytałem, że Principia dużo wybacza, ale nie wiem jak dużo. 

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby ktoś kupował tego typu kolumny by ustawiać je tak jak to zaproponowałeś. Jedyna opcja to poprosić kogos kto juz używa tych paczek by zrobił doswiadczenie i zdjął je z standów np. na taboret :) i opisał roznice brzmieniowe.

Jednak pochylenie scianki ma za zadanie "wyrównać osie przetwornikow" bardzo niskie obniżenie zestawów prawdopodobnie zmieni zamysł dzwiekowy producenta (ta sama odległość obu przetwornikow od sluchacza). Odległość przetwornikow wzgledem płaszczyzny sufit-podłoga tez jest nie bez znaczenia. 

11 godzin temu, Mike N. napisał:

Mam kłopotliwy salon, a te trapezy dają mi iskierkę nadziei. Muszą jednak stać nisko. 

Może dobrym rozwiązaniem problemu dla Ciebie byłoby "neat iota alpha". Te niskie podłogowe mogą być strzałem w dziesiątkę. No chyba ze bardzo zalezy Ci na produktach SF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neat za wysokie (!). Zostaje mi albo SF nisko, ale siedzę też nisko albo małe monitory, przy czym jedna w rogu. Słabość straszna 

Liczę, że jaki użytkownik SF poratuje i opiszę wrażenia z odsłuchania z podłogi 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizej niż ioty? One mają mniej niż pół metra. To chcesz postawić te monitory na podłodze...?

12 godzin temu, Mike N. napisał:

Mam kłopotliwy salon, a te trapezy dają mi iskierkę nadziei. Muszą jednak stać nisko. 

Mozna jakieś fotki pomieszczenia....? Moze cos da sie wymyślić.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

No widzisz jak ja szukałem używek to nie było. Za taką cenę jak jest na OLX to bierz w ciemno. Białe odebrałem nóweczki ze standami w zeszłym tygodniu. Do nagłośnienia mam naście do dwudziestu metrów. Ciężko policzyć bo pokój otwarty na kuchnię i przedpokój. Mogłoby być więcej basu, ogólnie detaliczne fajne brzmienie. Napędza je LineMagnetic na lampach KT88. Wcześniej Marantz PM7000N. Też spoko ogarniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Za co najbardziej cenisz LM po przesiadce z Marantz-a?

Niepowtarzalne brzmienie i klimat lampy. Natomiast brakuje mi regulacji tonów. Pomimo tego jak na chwilę obecną LineMagnetic ma u mnie dożywocie. Oprócz dźwięku wizualnie wykonany jest perfekcyjnie. Mogę na niego patrzeć godzinami🎵

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karbeti napisał:

Białe odebrałem nóweczki ze standami w zeszłym tygodniu.

Czyli już się wstępnie wygrzały. :) Ale to są chyba Sonetto II a nie III, bo III to podłogówki, prawda? Miałem kiedyś Sonetto II na liście do odsłuchu, zrezygnowałem tylko dlatego, że chciałem większych wooferów. W końcu dotarłem do Oper, które są na Sonusach wzorowane (kształt obudowy) i chyba podobne brzmieniowo tzn. też dosyć muzykalne, ale jednocześnie bliskie neutralności, nie idą ostentacyjnie w miękkość czy gęstość. Twoje Sonetto też grają w ten sposób? Jakie kolumny miałeś wcześniej?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Czyli już się wstępnie wygrzały. :) Ale to są chyba Sonetto II a nie III, bo III to podłogówki, prawda? Miałem kiedyś Sonetto II na liście do odsłuchu, zrezygnowałem tylko dlatego, że chciałem większych wooferów. W końcu dotarłem do Oper, które są na Sonusach wzorowane (kształt obudowy) i chyba podobne brzmieniowo tzn. też dosyć muzykalne, ale jednocześnie bliskie neutralności, nie idą ostentacyjnie w miękkość czy gęstość. Twoje Sonetto też grają w ten sposób? Jakie kolumny miałeś wcześniej?

To nie dwójki to Sonetto I.  Wcześniej miałem Tannoy Revolution XT6F, potem też Sonetto jedyneczki tylko w innym kolorze. Sorki ale jestem na służbie i ciężko mi odpisywać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Witam Kolegów.

Melduję się w Klubie z moimi dwoma zestawami SF. Pierwszy to Elipsa plus Sansui AU-07 i Micro Seiki BL 91 CD napęd Esoteric P0s z Dac Reimyo 99 EX, plus komplet okablowania AudioQest , czyli kondycjoner, sieciowe, ic i głośnikowe. Drugi zestaw to Lignea plus Luxman MQ 68C i Esoteric DV60 .Długo miałem różne kolumny i teraz te zostają na zawsze, są mega muzykalne, dynamiczne i na dodatek cieszą oczy wyglądem.

Pozdrawiam

Jan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...