Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny - Nowy zakup wśród używek !


Steel

Recommended Posts

Dzięki za pomoc Majtek icon_wink.gif WIele sie dowiedziałem z tego tematu. Fajnie , że wszystko jest w jednym miejscu napisane konkretnie i szczegółowo.

No nic, muszę pomyśleć nad tym ... Poczytałem trochę o tych kolumnach i widzę , że są jeszcze Canton Ergo SC-L. Ponoć to troszkę starsza wersja RC-L, ale niby grają dość podobnie. No i te częściej występują w PL.

Napisałem parę dni temu maila z kilkoma pytaniami do tego gościa co sprzedaje Thule IA 75 , ale do tej pory nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, więc póki co wszystko nadal stoi w miejscu .

Swoją drogą idąc pomysłem kolegi Note z innego mojego tematu:

Cytat

Steel w Twoim zestawieniu na pewno odtwarzacz cd też trochę zamula w tym połączeniu, gdybyś dodał cd grający jaśniej z werwą i dynamiką to na pewno ten kocyk o którym piszesz by zszedł icon_wink.gif



Przypomnę zestaw - Klipsch + Pioneer A757mk2 + Denon Dcd 720 ae ( tak dla wyjaśnienia - wzmacniacz Pioneera i kolumny mają iść do brata, zapomniałem napisać,że ten wzmacniacz też jeszcze posiadam )
Udało mi śie pożyczyć odtwarzacz Pioneer PD 50 i zamieniłem go z Denonem.

Ten kocyk o którym wspominałem znikł totalnie, dźwięk nabrał błysku jak i również szybkości, otworzył się. Muszę powiedzieć , że to był słuszny krok w takim zestawie i już to gra naprawdę dobrze.
Dzięki dla kolegi Note za nakierowanie mnie z takim pomysłem ...

Więc tam sobie pomyślałem , że może jednak ten wzmacniacz Pioneera sobie zostawię. Ma on coś w sobie takiego , że słucha się go z olbrzymią przyjemnością, dźwięk wogóle nie męczy, nawet z Klipschami. Gra on kulturalnie i tak ..... analogowo, ciepło wręcz ... "uroczo".
Dla porównania NAD 356 gra tak sztucznie, piskliwie, sucho w takim zestawieniu , a niby wzmacniacz też ocieplony ...

Jak myślicie czy taki Pioneer A 757mk2 by dał radę z Cantonami ?
Czy jednak taki Thule będzie znacznie lepszy od tego Pioneera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest równie prosta, co naturalna.
Jeśli kupisz kolumny Canton np. SC-S (już wiesz kto na forum ma takie do sprzedania), to posłuchasz ich z tym co masz, czyli wzmacniaczem Pioneera.
Da radę, bo to mocny wzmacniacz. Tylko taka kwestia, czy będzie Ci się taki balans tonalny podobał? Oraz, czy szybkość, kontrola niskich tonów Cię zadowoli. Jeśli tak, to będziesz miał świetny zestaw. Dopracujesz tylko okablowanie, zasilanie, no i przede wszystkim akustykę pomieszczenia, ustawienie kolumn.
Będzie Pan zadowolony icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...