Skocz do zawartości

Jak to podłączyc najsensowniej do najlepszego efektu?


audioab

Recommended Posts

Chodzi mi o to, że chce zmienić podłączenie dźwięku, bo obecnie nie wykorzystuje potencjału głośników w 100% jak jest tak podłączone. Zauważyłem, że kolumny lepiej grają jak kabel optyczny wychodzi z dekodera nc , a nie z TV, no a jak wiadomo jak podłącze kabel pod dekoder to z telewizora nie wychodzi już żaden a chciałbym żeby z niego też szedł dźwięk do głośników, bo czasem po prostu używam funkcji smart TV do muzyki itp. Przedstawię to na schematach takich:

Było tak:
Dekoder z tv - k.(kabel) hdmi
TVSamsungUE48H6400 -k.optyczny- DAC FIIO - k.2xRCA - kolumny Microlab Solo7c

Kolejne opcje, które rozważam:
1. Pytanie czy jak wszystko zostawie jak jest, ale z dekodera do TV dam oddzielny przewód na dźwięk to poprawi to dźwięk, czyli głośność, czyli 2xRCA, bo w TV mam wejście analog tak jak w dekoderze wyjście. Można spróbować?
2. Inna opcja:
Do dekodera podłączam optyczny dźwięk i przewód idzie do jakiegoś rozdzielacza sygnału optycznego, do którego podłącze drugi optyczny idący z TV, dalej od rozdzielacza kabel pójdzie do DAC FIIO i dalej już po staremu 2xRCA do głośników.
3.
Wszystko tak jak w punkcie 2 tyle, że stosuje inny rozgałęźnik czyli RCA i wtedy:
TV - k.optyczny-DAC-RCA - rozgałęźnik - głośniki
Dekoder - k.2xRCA - rozgałęźnik
4.
W głośnikach mam 2 wejścia AUX i PC. Więc TV leci do jednego gniazda z DACem a z dekodera bezpośrednio do wtyku w głośników 2xRCA, to chyba najtańsza i najwygodniejsza opcja, tyle, że potem bym musiał przełączać na pilocie od głośnika ewentualnie wejście, w tych opcjach powyżej nie musiał bym przełączać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły macie? Ja tak przełączałem przewody i mogę powiedzieć, że najbliżej jestem kupna kolejnego kabla 2x RCA,bo z jednej strony jest najtaniej i nie ma różnicy z dekodera czy podłączamy na cinch czy optycznym. No,ale może jednak macie lepsze pojęcie,tylko czekam na odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn, jednak wyjście audio z TV jest najsłabszym ogniwem jak już sam zauważyłeś.
Możesz również podłączyć kolumny w dwojaki sposób to znaczy i analogowa i cyfrowo. W zależności od źródła. Więc:

ad1. Tak spróbuj. Czyli podwójny RCA i wymieniaj skąd gra lepiej
ad2. Według mnie pierwsza opcja jest lepsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...