Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Canton Ergo 91 DC


Eddi

Recommended Posts

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Miałem znajomego u którego był pożar, a przyczyna sprzęt na czuwaniu... Mieszkanie do gruntownego remontu, łącznie ze zbijaniem tynków..

Edit: Dlatego, zawsze wyłączamy wszelkie listwy zasilające na noc.

Telewizor, który ma stand-by też odłączasz od prądu na noc? O lodówce nie wspomnę. :P

Edytowano przez Jan2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eddi, o ile dobrze zrozumiałem chcesz przeznaczyć na interkonekty 150 zł, tak? Chyba trochę mało jak na tę klasę sprzętu, bo nawet używane kable w takiej cenie, to na ogół zupełna "podstawówka". Ale od czegoś trzeba zacząć.        A może trafi się jakaś okazja? Poszukam Ci czegoś najpewniej w drugi dzień świąt,

@1Ender, no to jeśli tak się obawiasz, raczej nie będziesz miał dobrze grającego wzmacniacza. Albo zagra dobrze, kiedy będziesz już musiał kończyć słuchanie. Chyba, że zdecydujesz się na lampowy. One dochodzą do siebie już po ok. godzinie. Oczywiście po kilku grają jeszcze lepiej. Ale mają jak dla mnie dość poważną wadę. Te dobre są zazwyczaj dość drogie. W tanie konstrukcje zazwyczaj nie ma co wchodzić, bo się można zrazić do wzmacniaczy lampowych, wyrobić sobie o nich mylne pojęcie. A takich obiegowych i bzdurnych opinii można dużo znaleźć w internecie.

Wzmacniacze tranzystorowe w większości dopiero po kilkudziesięciu minutach, po godzinie, zaczynają grać poprawnie. Do pełnego nasycenia dźwiękiem/wybrzmienia, potrzeba im kilka, kilkanaście godzin albo jak Densenowi kilka dób.

Ale to są tylko moje doświadczenia, moje zdanie i nikt nie musi się z tym zgadzać.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel Zazwyczaj wzmacniacz pracuje u mnie kilka ładnych godzin - przy oglądaniu TV- zdarzało się nawet 12h lub ciut dłużej. Nie testowałem jak by to miało mieć miejsce w przypadku dłuższego czasu, np. doby czy dwóch. Może kiedyś sprawdzę. A jak wpływa ma na wzmacniacz dłuższy czas nie użytkowania? Np. teraz kiedy mnie nie ma w domu, żona ma tylko włączony TV - tak będzie przez około 2 miesiące. Wzmacniacz nie pracuje.

PS. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Tobie @Angel, administracji, adminom, moderatorom oraz wszystkim użytkownikom forum wszystkiego co najlepsze. No i  dużej radości ze słuchania muzyki.

Jak to się przyjęło " NIECH MUZYKA BĘDZIE Z WAMI !!" Alleluja! xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2017 o 00:47, Angel napisał:

@Eddi, o ile dobrze zrozumiałem chcesz przeznaczyć na interkonekty 150 zł, tak? Chyba trochę mało jak na tę klasę sprzętu, bo nawet używane kable w takiej cenie, to na ogół zupełna "podstawówka". Ale od czegoś trzeba zacząć.        A może trafi się jakaś okazja? Poszukam Ci czegoś najpewniej w drugi dzień świąt.

Angel, czy rozglądałeś się może za kablami dla autora wątku? Prawdę mówiąc też jestem zainteresowany odpowiedzią.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zdołałem. Święta miałem wyjazdowe. Może dziś w nocy coś mi się uda znaleźć. Ale rzeczywiście czekam na potwierdzenie lub zaprzeczenie autora wątku co do sumy jaką może przeznaczyć na interkonekty. Bo takimi za 150 zł, nawet używanymi, to można podłączać elektronikę powiedzmy do 1000 zł. Nową. Ale to jest tylko moje zdanie, bo wiem, że wiele osób hi-endowe klocki podłączyłoby drutami byle z miedzi OFC i stopniu czystości 5 lub 6 N. Ale takie właściwości kabli, to nie wszystko.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chciałem na tą chwilę zbyt dużo przeznaczać na kable. Planowałem dokupić DAC-a do mojego squeezebox-a, albo nawet nie kupować DAC-a a sprzedać squeezbox-a i kupić jakiegoś strumieniowca z DAC-iem. Wydaje mi się, że to może przynieść lepszy efekt? Dlatego interkonekty za te 150-200zl pozwoliłyby mi przetrwać zanim nie nazbieram na coś lepszego. Chyba, że podsuniecie mi lepsze rozwiązanie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię. Na pewno lepsze interkonekty kiedyś, będą dobrą inwestycją.

Na razie kupisz tańsze,. choć w tej cenie naprawdę dobre. Oto one, raczej w kolejności jaką polecam. Niektóre droższe, niż przewiduje Twój budżet.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/251238.php (Straight Wire Virtoso) - bardzo polecam, mimo że budżet większy od założonego.
http://allegro.pl/interconnect-straight-wire-rhapsody-ii-0-5m-i6790800633.html
http://allegro.pl/cable-talk-profesional-3-i6785471565.html
http://allegro.pl/fadel-art-aerolitz-i6776946959.html
http://allegro.pl/mit-terminator-wtyki-wbt-rca-2-x-80-cm-i6790270185.html
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/15/253985.php (Straight Wire Encore II)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/13/252421.php (Interkonekt DNM RESON Single Solid Core)
http://allegro.pl/wireworld-luna-7-0-5-metra-idealny-i6754209244.html (Wireworld Luna)

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 00:46, Angel napisał:

Rozumiem Cię. Na pewno lepsze interkonekty kiedyś, będą dobrą inwestycją.

Na razie kupisz tańsze,. choć w tej cenie naprawdę dobre. Oto one, raczej w kolejności jaką polecam. Niektóre droższe, niż przewiduje Twój budżet.

 

Jako uzupełnienie: czy możesz Angel napisać ile PLN należałoby przeznaczyć na interkonekt, żeby korelował on swoją jakością z jakością dźwięku Densena B100?

I drugie pytanie: czy interkonekty z ww. linków mają indywidualne charakterystyki brzmieniowe? Czy to jak brzmi reszta toru (CD, kolumny) ma znaczenie w przypadku doboru interkonektów do Densena?

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, kable to jak wiesz śliski temat. Aż obawiam się pisać. Ale umówmy się, że to rozmowa między Tobą, autorem wątku i mną. Wszystkim sfrustrowanym janomwtórnym polecam dać sobie na wstrzymanie, zmienić leki, albo choć wziąć dotychczasowe :ph34r:.

Zdanie o okablowaniu systemu zmieniało mi się z czasem. Od początku jak tylko zwykłe druty zamieniłem na interkonekty Monster Cable Interlink 400 i Monster Cable NEW, głośnikowe, jeszcze (wstyd się przyznać, ale...) w zestawie z elektroniką Technics (fuj) i kolumnami Klipsch KG 3.2 (masakra), już słyszałem jak dużo dały kable.

W systemie Sonus Faber Minuetto, Densen B-100, Micromega Stage 6, miałem kable ic: VdH The Second i Siltech SQ28G3 oraz głośnikowe VdH CS122Hybrid (pierwsza wersja z zieloną izolacją) na górę i DNM Reson na dół. Oraz kable zasilające, które mnie zadziwiły, ale dużo dały. Do CD NEEL N7ES Gold a do wzmacniacza Vincent Power. Ale zasilające kupiłem sporo później. Interkonekty i głośnikowe nabyłem nowe, ponieważ wówczas raczej nie było rynku wtórnego. No, może szczątkowy. Jak by nie liczyć VdH i Siltech nawet dzisiaj, używane, to pewnie ok. 300 - 350 zł za parę. I to wydaje mi się takim minimum. Choć można i lepiej.

Ale jak wiadomo kable to też element systemu audio. I jeśli ktoś je lekceważy, to albo słuch ma popsuty na dyskotekach lub w mocno "zatubionym" BMW, czy po prostu nie ma słuchu od urodzenia. Albo jego zestaw (co podobno się zdarza, choć ja się z tym nie spotkałem) jest mało wrażliwy na wymianę okablowania. Ale co niektórzy jak może czytałeś, bo nie od wczoraj jesteś na tym forum, nie słyszą różnic (albo większych różnic) pomiędzy odtwarzaczami CD a nawet był przypadek pewnej "Zuzanny"xD, która nie słyszała wpływu wzmacniaczy na dźwięk (jedynie kolumn i akustyki).

Interkonekty z ww. linków mają oczywiście swój rys brzmieniowy. Każdy trochę inny. Starałem się wybrać najwartościowsze w danej cenie. Choć na pewno można by jeszcze jakieś ciekawe znaleźć. Te interkonekty są na ogół dość dobre, naturalnie grające. Na przykład Cable Talk podają świetną średnicę a nie eksponują góry ani dołu. Fadel Art, to podstawowy model. Przyjemny, ale trochę mało dokładny. Lepszy byłby Aerolink a jeszcze lepsze Flex'y. SW Virtuoso, to świetny w tej cenie, dość wyrównany kabel.

Oczywiście to jak brzmi reszta toru ma znaczenie. Ma znaczenie również to, co chcemy osiągnąć, poprawić, dopieścić w dźwięku. Jeśli nie zamierzamy wymieniać żadnego z elementów zestawu, to warto zastanowić się nad jak najlepszymi dostępnymi kablami. A jeśli coś będzie do wymiany, to można kupić tańsze kable, także by poznać ich wpływ na system. I naszą wrażliwość.

I na koniec taka uwaga. Nie ma zbyt dobrych kabli. Mogą być tylko za drogie (dla nas) albo nie pasujące do systemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2017 o 23:08, Eddi napisał:

Dlatego interkonekty za te 150-200zl pozwoliłyby mi przetrwać zanim nie nazbieram na coś lepszego. Chyba, że podsuniecie mi lepsze rozwiązanie? ;)

Eddi, czy mógłbyś napisać czy kupujesz coś z propozycji Angela? Bo ja jutro chcę przystąpić do zakupów a nie chciałbym robić Ci konkurencji...

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Angel napisał:

Starałem się wybrać najwartościowsze w danej cenie. Choć na pewno można by jeszcze jakieś ciekawe znaleźć. Te interkonekty są na ogół dość dobre, naturalnie grające.

 

Angel, mogę Cię prosić o podanie jeszcze paru propozycji kabli w granicach 400zł (takie tanie, bo będę musiał kupić dwie pary do kontrolera RC-L), naturalnie brzmiących (ewentualnie z uwypuklonym basem)? (mam nadzieję, że to nie jest off top - dyskutujemy nadal o kablach do Densena).

Tak dla ciekawości: teraz używam QED qunex 2, które mi zostały po Rotelu.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eddi, specjalnie podałem także droższe, bo są dużo lepsze. Moim zdaniem, to nie pieniądze a kabelki w tej cenie klasa. Na pewno nie stracisz kupując te droższe. Pokażą więcej, mniej zafałszują.

@Majtek2013, rozumiem, że będziesz chciał dwie pary identycznych kabli? To może być trudne. Ale poszukam czegoś w weekend. Ewentualnie polecę Ci inne ciekawe rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Angel napisał:

 

@Majtek2013, rozumiem, że będziesz chciał dwie pary identycznych kabli? To może być trudne. Ale poszukam czegoś w weekend. Ewentualnie polecę Ci inne ciekawe rozwiązanie.

Tak, docelowo chciałbym kupić dwie pary takich samych interkonektów, choć zdaję sobie sprawę, że zakup raczej musi być rozłożony w czasie.

Z radością powitam wszelkie propozycje i koncepcje.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...