Skocz do zawartości

Kino domowe kilka pytan.


lolo2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jezeli chodzi o porownania na takim poziomie jaki ja mam system, zla akustyka i nie rozrozniam pojedynczych przewodow od biwire (nie slysze roznicy). Wzmacniacz podlaczam do tv przez Filo Dac, lub puszczam muze z telefonu, wiec moja opinie trzeba wziasc z przymruzeniem...

To powiem tylko ze roznica jest w basie. Jest lepiej kontrolowany w celanach. Natomiast reszta wydaje sie byc taka sama. Nawet nie czuc ze celany sa mniejsze od Heco1000.
Po tym moje wnioski sa takie ze:
Wydac 6000zl na Celany - nie warto lepiej kupic MS
Wydac 4000 - 5000 na celany mozna to przemyslec (bo samo wykonanie juz inne niz w MS)
Wydac 3000 - 4000 to juz chyba gra warta swieczki.

Co do zastosowania celanow do kina wzgledem MS chyba nie warto. Bo i tak Fronty ograniczysz do 80 - 100hz a reszte roboty zrobi sub. Ta roznice pomiedzy Celanami a MS lepiej przeznaczyc na suba.

W stereo natomiast moze byc zauwazalna roznica. Szczegolnie bez suba.

Powiem tak, jak ktos liczy na roznice takie jak Jamo vs Heco MS to niech sie nie napala.



Ja teraz mam cholerny problem w kinie, bo mam na srodku dziure w dzwieku ze masakra. Po bokach celany a w srodku jamo central s60. Biedak nie daje rady. Lektor teraz tak slaby ze czuje sie jakbym zamiast centrala uzywal glosnikow z telefonu. Straszne to jest, bede musial rozgladac sie za centralem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze poraz kolejny.

Mam dylemat.
Mam fronty celany 702.

Teraz najslabszym ogniwem okazal sie glosnik centralny jamo s60. Musze wymienic centrala na jakiegos pozadnego i tu sie nasowa problem:
Czy kupic/szukac centralny z tej samej firmy Celan center 42
Czy kupic okazjonalnie Definitive Technology CS-8080HD

Czego sie boje.
Boje sie tego ze centralny z innej firmy nie bedzie pasowal do celanow. Ale zdugiej strony ten central DT wyglada na sprzet z bardzo wysokiej polki.

Pomocy, poratujcie !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest wysokiej półki ale powinieneś mieć front z tej samej serii. Chodź ten sub w głośniku centralnym nie do końca do mnie przemawia.
Trochę mnie zasmuciłeś. chodź rozumiem że to porównanie w kinie?
Bo u nas w tych samych warunkach Celany podłączone a Music Style to różnica w całym paśmie. Nie zauważyłeś większej otwartości w Celanach?

Wracając do centralki to ja bym obstawiał komplet. Tyły już faktycznie mogą zostać inne.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To powiem tylko ze roznica jest w basie. Jest lepiej kontrolowany w celanach. Natomiast reszta wydaje sie byc taka sama. Nawet nie czuc ze celany sa mniejsze od Heco1000.


Tak więc to co najważniejsze w muzyce kontrola basu, jego prezentacja. To, że są mniejsze, nie zawsze jak widać ma znaczenie w wyższej klasie, bo są solidniejsze, lepszej klasy od większych i to się liczy by lepiej grać, a nie sam rozmiar.
Nie sztuka zrobić kolumny atakujące basem i robiące wiatr po nogach i brzuchu , zbyt obfity tym samym wręcz dudniący i lejący, sztuka zrobić takie by bas był w ryzach i mocny, odzywał się kiedy należy. Oczywiście to też kwestia odpowiedniego piecyka, bo nawet w miarę dobry który grał świetnie z kolumnami w miarę łatwymi do wysterowania, nie koniecznie wysteruje dobrze drogie kolumny np. 3,5 ohmowe.
Ale tak jak piszesz, skoro głownie grają w kinie, a w muzyce czasami, to bas można wcześniej odciąć na tych "tańszych" kolumnach, aby nie wpadał w jakieś rezony, a resztę basu - ten najniższy, podać na subwoofer.

Co do ceny wiadomo każdy sam decyduje, natomiast wiadomo, że im coś droższe tym więcej da się ugrać w dół ( jest z czego) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home

No to zeby przod gral jednolicie to bede polowal na Celana gt 42 najlepiej powystawowego, aleva gt bylby tanszy ale chyba nie ma sensu kombinowac co?

Celany i Heco porownywalem w salonie w stereo (zdjecie powyzej), z denkiem 1500ae ale nie bede na glos pisal do czego ten denek byl podlaczony icon_smile.gif Musze znalezc jakiegos taniego sieciowca, ktory bedzie obslugiwal tidala. Lub moze ktos poleci bardzo dobra uzywke, ktora obsluzy airplay? Specjalnie dla tidala i audio tym razem wziolem w abonamecji Srajfona (iphona)'

Na surroudach mam teraz podlogowki Jamo s608, nawet fajnie wypelniaja tylni dzwiek. Ogolnie chcialem na surround kupic Heco MS200 ale sie zastanawiam, czy warto. Czy podlogowki nie sa lepsze. Miejsca mam sporo, wiec akurat na tym mi nie zalezy.

Albo co ty na to s4home aby na surroundy kupic Heco Victa 502 lub 702? Zamiast Heco MS 200?? Koszt praktycznie podobny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stosowania kokumn podlogowych na tył. Chodź widziałem tannoy kiedys miał takie rozwiązanie.
Zbyt dużo prądu idzie na te kokumny a nie jest to potrzebne. Osłabia to resztę pasma fronty i centralny. Więc raczej bym doradzał wymianę.
200 lub naścienne 200f. Tu nie chodzi o to aby wydać więcej.po prostu nic to nie da a może zaszkodzić. Różnice wrzuć w większy sub. Widziales zdjęcie u nas suba do kompletu celanow? Ładna paczka. Albo dwa mniejsze.

Jacek bardzo ładnie powiedziane. Dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, szczerze to nawet nie wiem jaki heco ma sub. Chyba malo popularny bo znajomi co maja sety heco, to suby innych marek. Zaraz oblukam co jest w ofercie, u was na stronie sa te zdjecia?

Z subow chcialem velodyne lub rel. Z racji ze rel ma glosnik ku dolowi to odpada, nie podoba mi sie to rozwiazanie.
Velodyne eq-max12 mi sie podoba no ale koszt... nie maly.
Zastanawiam sie jeszcze czy Klipsch sw115 nie bylby fajny, idzie gdzieniegdzie wyrwac w promocji.
No ale sub, to chyba temat na przyszly rok.

Co do podlogowek na surround to widzialem ze klipsch tak sie reklamuje no i podoba mi sie (wizualnie) taki uklad. Mam skosy wiec podlogowki moge dosyc daleko odsunac, jest miejsce.
Musze na spokojnie pomyslec i gdzies porownac satelite HS
200 do np. Heco victa 702.


Ps. Mam jeszcze skombinowane klepki na simon-owe dyfuzory icon_smile.gif Kurna brak czasu aby je sklepac icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer w kinie to podstawa. Są u nas fotki możesz zobaczyć. Realne zdjęcie tego suba jaki jest duży jest chyba na Facebook.
Klipsch 115 to dobry sub i my go mamy w dobrej cenie.
Co do rela i velodyn to świetne suby do muzyki jednak ostatnio ktoś pisał i trochę się z tym zgadzam że nie mają takie zejścia. Mocy, za przeproszeniem dupniecia.

Więc przemysł to. A najlepiej sprawdzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak jeszcze zapytam z ciekawosci.
Co to za nowy produkt Heco elementa? Widze cena katalogowa jest na poziomie celana. Czym to sie rozni od celana? Jaki zamysl mial producent wprowadzajac te kolumny na rynek? Ktorys starszy model maja zastapic czy to calkiem inne nowe granie? Jak je porownac do Celan i Music Style?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem dobrze zorientowany a mogę nie do końca być bo jeszcze w Polsce ich nie ma.
To Heco Eleemnta 700 zastąpiły Celany 602 i 502 których już nie będzie.
Jednak membrana jest z kolumn Heco Music Style.

Wydaje mi się e jest to odpowiedź na rynek. Moda na matowe "oblewane" kolumny.
Tego typu wykończenie jest coraz bardziej popularne a Heco w żadnej linii nie miało takowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly dylemat, szukam raczej "rzetelnej i szczerej odpowiedzi"

Musze przed swietami kupic Amituner do kina (muzyki nawet nie biore pod uwage). Narazie na frontach sa celany 702 a reszt to jamo set (przy najblizszej okazji kupie Centralny celana).

Amplituner bedzie sluzyl tylko i wylacznie do ogladania filmow "z internetu" po dlna, przy dobrych wiatrach w jakosc DTS HD MA.

Tak spokojnie myslac zastanawiam sie nad 4 modelami ampli.

1. Onkyo 656 - czy aby nie jest to sprzet w zupelnosci wystarczajacy do kina. Jedno co mnie martwi malo wyjsc, nie zbuduje na atmosa 7.1.2, ale pytanie czyvatmos dobrze dziala, gdy filmy nie sa w atmosie? Zaleta bardzo tani ampli po roku / dwoch mozna pogonic i kupic cos innego.

2. Marantz 7009 - koszt juz 4400 (allegro) no ale mam wszytskie potrzebne bajery (oprocz dtsx). Zagra on lepiej od onkyo 656?

3. Doplacic tysiaka i miec 7010 i miec nowy ampli ze wszystkimi bajerami?

4. Onkyo rz1100 robi ustatnio niezla furrore, ma wszystko co potrzeba, dobre opinie w kinie, no ale nie ukrywajmyvcena prawie 6000zl. Jest sens tyle kasy pakowac w amplituner do kina bazujacego na celanach lub moze Klipsach? (Bo nie ukrywam mam chec sprobowac czegos nowego i wymienic Celan 702 na Klipsch rp280f).


Drobna roznica 1800zl a 6000zl za amplituner do kina jest spora, a coraz bardziej sie zastanawiam czy warto. Wkrotce wracam do PL wiec musze podjac decyzje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wiadomość bo może być ci ona pomocna przy wyborze dalej amplitunera.
One nie streamuja po dlna filmów tylko pliki Audio!
Jako źródło musisz nabyć coś innego np bd albo media player.

656 ma teraz świetna cenę i to po prostu bezpieczny zakup.
7010 zagra lepiej do każdym kątem
Rz1100 to kompletna maszyna i przy celanach i klipschach zagra dużo lepiej.
Swoją drogą to chcesz zmienić na bardziej dynamiczne mocniejsze kolumny?
Bo klipsch to nie półka wyżej. Po prostu inne granie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, ampli nie otworzy filmow po dlna. Zapomnialem sie, mialem Marasia 6009 i nie odtwarzal. A z konputera jakbym chcial puscic film? Na jaka jakosc moge liczyc? Bo rozumiem po optyku atmosa i dtsx nie przesle, HD MA 7.1 pojdzie? Czy moge po HDMI wyslac cos lepszego a wtedy projektor od ampli?
Bedzie odpowiednia jakosc z PC?

Najpier co to musze kupic amplituner, bo posiadam bardzo stary ktory na szczescie ogarnia chociaz dts. Mialem marasia 6009 ale straszny problem ze wzmacniaczami Marantza byl (nic nie bylo na allegro) wiec go sprzedalem. Chcialem kupic cos z denona 3200, no ale skusilem sie po namowach na wzmacniacz pma 1500ae denka, bo podobno gra to o niebo lepiej w stereo od ampli. Potam mialem kupic ampli no ale zaczely wychodzic nowe modele z dtsx duzo pracy i wyjazdow wiec sobie odpuscikem. Teraz chcialem kupic marantz 7009 no ale dalem sie znowu wciagnac ze, nie ma sensu lepiej poczekac az wyjdzie nowy model 7011 i wtedy ceny na 7010 spadna i mam kupic 7010. To czekalem na 7010. Teraz jest znowu glosno ze lepiej nie kupowac 7010 tylko onkyo rz1100 bo to wspaniala maszyna i nie ma lepszej w tej.cenie.
I tak oto o pol roku slucham kina na starym ampli.....

I teraz mam dylemat jak cholera.
Czy kupic np, takie onkyo 656 i po roku czy dwoch pogonic to. Tzn. Kupic ampli i na spokojnie przez ten rok, zaopatrzyc sie w bardzo dobre glosniki.

Czy kupic Marantza 7 lub onkyo rz1100 i miec wszystko w nosie.... bo bede mial wszystko to co "najlepsze".

Mam salke dedykowana pod kino, wiec atmosa tez chcialbym ogarnac, ale sllyszalem ze 7.1 jest lepsze niz 5.1.2 wiec dlatego boli mnie ze 656 ma tylko 7 wyjsc.

Co do kolumn, to wydaje mi sie ze Celany kupilem w rewelacyjnej cenie i stanie. Moge je sprzedac i kupic polowe zestawu Klipscha. Mowa wylacznie o kinie. I to mnie wlasnie kusi. Nie szukam "lepszego dzwieku" bo narazie to co mam nie mozna nazwac dzwiekiem. Nie mam elektroniki, poprostu moze z nudow chcialbym posmakowac czegos innego niz heco.
Celany nie zrobily na mnie az takiego wrazenia jak przesiadka z jamo na Heco music style. A o klipschach slyszalem ze to calkowicie co innego.... calkiem inne granie.


Ps. Mam jeszcze Music style 1000 no ale one fajnie komponuja sie w salonie i szczerze jezeli chodzi o wyglad i wielkosc to lepiej "w moim przypadku" prezentuja sie MS niz celany, dlatego wolalbym sprzedac celany.

Ale najpierw oczywiscie ampli...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po optyku prześlesz tylko standardowe DTS i Dolby Digital. Wszystkie formaty niestratne czyli HD tylko po HDMI.
Z Laptopa jakościowo puścisz film Full HD czy też 4K w takiej samej jakości co przepuszczając go przez amplituner.

To kup docelowy amplituner wspomniane Onkyo lub niechcianego icon_smile.gif przez Ciebie Marantza i dopiero wtedy edytuj fronty. Na chwilę obecną wymiana Celana na Kliosche i tak nic nie wniesie przy słabszym amplitunerze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No I stalo sie:
Kupilem wczoraj Marantza 7010.
Dlaczegi nie onkyo rz1100?

1. Onkyi daje 3 miesiace gwarancji na firme a nie chcialem kombinowac. Marantz daje 3 lata.
2 Marantz daje mozliwosc zbudowania atmosa 7.1.4 z pomoca jednego wzmacniacza/koncowki na frontach.
3. Mozliwosc Auro3d (ciekawostka jest ze auro obsluguje atmosa, ale atmos nie obsluguje auro)
4. Latwiejszy dostep I mozliwosc zakupu wzmacniaczy, koncowek, bluray, ud, sieciowca tej samej firmy w rozsadnych pieniadzach.

Teraz bede polowal za:
4 heco music style 200 ktore powiesze na sufit
2 lub 4 Heco celan 301/302 na surround
Heco celan center 42

Potrzebuje koniecznie jakiegos sieciowca, co obsluzy filmy z dysku I po DLNA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam, mamy juz nowy rok, wiec mozna pomyslec nad nowymi zakupami.

Mam dwa "pomysly"

Subwoofer.

Narazie korzystam z jamo sub360, bardziej to buczy niz gra wiec chce jakies inne rozwiazanie. Nie chce subwofera z glosnikiem skierowanym w dol.

Zastanawiam sie nad:
Velodyne (modeli duzo, myslalem nad exmax 8 / 12)
Klipsch 112 / 115
Sub celana jakos do mnie nie przemawia, a relacje kolegow na tematbtego suba nie sa najlepsze.

I teraz pytania,
Salka jest dosyc durza wiec lepiej kupic jeden durzy, czy dwa mniejsze?

Co daje mikrofon kalibracyhny w subie Velodyne, skoro amplituner kalibruje suba? Ten mikrofon slurzy tylko, gdy mamy stereo? Czy w kinie tez sie kalibruje?

lepiej kupic np. Dwa suby velodyne impact 10 czy lepiej jeden eamax 12?
Analogicznie z Klipschem, lepiej celowac w dwie 112 czy jedna 115?

Jak jakosciowo? Te dwa suby sa zblizone do siebie czy lepiej isc w produkty velodyne?
Co polecicie aby bylo naprawde dobrze, zebym nie narzekal na bas. Wole poczekac dozbierac i kupic lepsze.

Nie chce zamienic siekierki na kijek, wiec przeskok jakosciowy musi byc ogromny w stosunku do jamo s360


2 sprawa odnosnie glosnika centralnego.
Teraz na froncie mam Celany 702 i centralny jamo s60 po starym zestawie. Niestety chcialem poszpanowac przed ojce rozkrecilem glosnosc za mocno i central zaczal znieksztalcac glos, chyba sie uszkodzil.

Musze kupic porzadny centralny, bo uwazam ze to chyba najwazniejszy glosnik w kinie.

Lepiej kupic do kompletu:
Celan 42 - 2 drozny
Czy moge kupic cos z Paradgima lub MA gdzie glosniki sa 3 drozne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić dwie 112tki

Nie neguj suba celana. To olbrzymia ciężka maszyna, która potrafi zatrzasnąć pomieszczeniem


Amplitunery bardzo słabo kalibruja ustawienia suba. Te dołączone do suba robią to znacznie lepiej.

Velodyne grają bardziej muzycznie. Klipsch kinowo z mocą i trzesnieciem.

Front musi być dopasowany do centralnego. Zarówno koca jak i charakterem grania bo stanie się tak jak piszesz.
To czy centralny będzie 3 , 2 czy 8 drożny nie specjalnie ma znaczenie.

Kup dobry bo obok suba to podstawa kina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Potrzebuje koncowke zasilajaca glosniki frontowe w celu rozbudowania systemu do 7.1.4
Amplituner Marantz 7010.

W jakim kierunku lepiej pojsc (interesuje mnie uzywka o maks 2000zl):
1. Wzmacniacz Marantz pm7003/7004

2. Koncowka marantz mm7025

3. Stara koncowka ma-700 marantza
http://allegro.pl/2-szt-marantz-ma-700-lad...6698550824.html


Ps.
S4home
Heco ms 200, sa juz na magazynie czy w marcu dopiero?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz seri pm7 od razu odpuść. Ta końcówka mm jest całkiem ok. Gra ladbym dźwiękiem, podobnym do ini marantza tyle że mocniej i czyściej.

Widziałem raz kiedyś stare końcówki marantza, nie słuchałem, właściciel był z nich zadowolony. Więc tu ciężko mi coś powiedzieć.

Chodzi o 200 czy 200f?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ms 200. Te zwykle - wieksze.

Bo ostatnio jak zamawialem to podobno do marca trzeba czekac.

Uuu pm7 mam odpuscic. A pm8003 juz byloby ok?
Znowuz slyszalem ze mm7025 nie nadaje sie do stereo gra mocno konturowo.

Stare koncowki np jak te ma-700, ten sprzet jakos znaczaco sie zuzywa sie czasem? Slyszalem ze transformatory traca pojemnosc itp. To jest prawda czy kolejne audiovoodo?


A jaki wzmacniacz polecacie do Celanow 702? Ktory jest fajnie spasowany z nimi?

Kolejna sprawa to musze w kable zainwestowac zrobic juz porzadnie. Jest roznica biwiring 4x4mm a 2x4mm ? Bo teraz mam chyba kable "alumiedziaki" i probowalem pojedynczo i podwojnie puscic to szczerze nic niebslysze. Chce kupic 3 x 5m kabla (na fronty i central)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...