Skocz do zawartości

Kino domowe kilka pytan.


lolo2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Co do kabli głośnikowych chord clerway albo kimber 4pr.

Tak pm8003 byłby już ok.



fotos kostenlos

Ciekawi mnie, na jaka cholere polecac komus kable drozsze niz kilka zloty/m jak Heco montuje takie cos po drugiej stronie zaciskow? Takie o to foto dostalem od fana Heco.

Te w srodku kable sa chociaz ofc? Blaszki bez zadnej izolacji, oslony. Zwykle widelk polutowane cyna. Kable bardzo cieniutkie pewnie cos kolo 1.5mm. Kto wie czy to wogole jest ofc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ostatnio zastanawiało. Wymieniałem ostatnio głośnik w kolumnie centralnej Canton Chrono 502.2 i kabelki były podobne grubością. Tylko izolacja była biała z czarny paskiem na jednym. Same kabelki były przylutowane do głośnika zwykłą cyną.

P.S.
Ale fakt faktem, że różnica dźwiękowa w kablach jest - skoro ja ją słyszę to myślę, że każdy usłyszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie!
Takie okablowanie spotyka się w kolumnach za kilkanaście tysięcy to nic nowego.
Kwestia zmiany okablowania także nie jest mitem. Idźmy na drugą stronę. Czasem to widać gdyż do terminala głośnikowego we wzmacniaczu też idą kable. Niektórzy producenci tak robią. Wzmacniacze za 10000 zł także mają takie "kabelki".
To nie mit że kable głośnikowe wpływają na dźwięk. Mit to że możesz nimi zmienić brzmienie systemu. To jedynie kilka procent.
Mitem nie jest także że jeśli wykienisz okablowanie wewnątrz kolumny to następuje dużo większa poprawa.

Trzeba było zaglądnąć na audio show w tym roku gdzie do kokumn podpisane są węże średnicy ręki małego dziecka. W środku kolumny są takie same mizerne kabelki.
"Czego oczy nie widzą, sercu nie żal".
A to że słuchamy także oczami to oczywista oczywistość icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem troche informacji i np. ARIE podlogowki tak samo sa wykonczone w, srodku. Tandetne kabelki.

Wczoraj zamowilem Cordiala 4x4mm (do frontow celana 702 i center 42) mysle ze chyba nie ma co sie spuszczac nad kablami i spokojnie wystarcza na moje gumowe ucho.


Ktos ma jakies zrodlo gdzie kupie najtaniej klipscha r-112sw? Slyszalem ze mozna dostac za 1700zl. Docelowo bede potrzebowal 2 szt.

A druga kwestia odnosnie suba Klipsch r12sw? Czy w kinie jest znaczaca roznica w 2x Klipsch r12sw a 2 x Klipsch r-112sw? Warto doplacic?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U nas zła cena?
Tak jest różnica. Inne membrany, inna kolumna



Cena standardowa, taka sama jaka dostalem w innych salonach. No chyba ze cos dla stalych klientow wykombinujecie, to prosze na priv.
Jestem zainteresowany narazie 1szt r-112sw.

Salka nabiera juz ksztaltu i "jakosci" nie chce spieprzyc wszystkiego zlej jakosci sprzetem.

bilder kostenlos

bilder kostenlos

Teraz po wyplacie, jutro walentynki to zona kwiatka dostanie to bedzie tez bardziej "wyrozumiaka" na kolejne zakupy. Wiec cos by kupil.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...