Skocz do zawartości

Hi-Fi dla kompletnie zielonego


ZuotyMjut

Recommended Posts

Witam,

tak jak napisane w tytule jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o sprzęt audio i potrzebuję pomocy z wyborem sprzętu.

Chciałbym nabyć jakiś zestaw audio o solidnej jakiści dźwięku za 2500 pln (do 3000 pln maks - nie więcej). Wielkość pomieszczenia 20m^2, ale jest możliwość, że będę przenosił zestaw do większych pomieszczeń. Jeśli rodzaj słuchanej muzyki ma znaczenie to niemalże wszystko, od rapu po metal.

Sprzętu audio na rynku jest od groma, a jak w każdym środowisku są firmy/produkty te zacne i wybitne jak i te beznadziejne i tragiczne, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Proszę o kilka (nawet kilkanaście bądź więcej icon_wink.gif ) propozycji.

Pozdrawiam,
Zuoty.

PS.: Może dla Was wyda się to głupie pytanie, ale jaka jest różnica między Hi-Fi a Power Audio ?? icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie trudno jest znaleźć wskazówki jak należy napisać pierwszy post, a wówczas, gdy dostosujesz się do wskazówek na pewno wielu forumowiczów pospieszy z pomocą. Łatwo taką instrukcję znajdziesz tu na forum.

Poza tym po co Ci aż kilkanaście czy kilkadziesiąt propozycji ???? Często kilka propozycji dobranych mądrze wystarczy, ale pod warunkiem, że osoby odpowiadające na pytanie będą wiedziały coś więcej niż tylko, że chcesz coś solidnego do 20m2

Zaś stwierdzenie:
"zestaw audio o solidnej jakości dźwięku" jest tak ogólne, że nie sądzę, że ktoś może pomóc. Co rozumiesz przez słowo "solidne" ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym porządnym forum wzory postów się podpina a tu podpinki dotyczą czego innego... a nie mam czasu na wygrzebywanie dinozaurów na forach. Żeby wzór był przypięty to na pewno bym się dostosował.

A co do jakości to zależy mi na autentyczności dźwięku z delikatnymi podkreśleniami. Napisałem, że jestem kompletnie zielony, wybierz najbardziej zielony odcień zieleni to mniej więcej ja icon_razz.gif.

Po informacji w nawiasie o ilości propozycji jest emotka z przymrużeniem oka sugerująca żart, więc kurde nie rozumiem powodu twojej uwagi dotyczącej tego elementu mojej wypowiedzi.

A co do samej pomocy to napisanie bądź na kierowanie mnie na info o elementach, na które powinienem zwracać uwagę przy zakupie sprzętu audio coś by pomogło. Podanie paru "wiodących" modeli z ich kilkoma zaletami w danym przedziale cenowym by wystarczyło w wiekszej bądź mniejszej skali (zawsze coś). Powyższa wypowiedź prawie niczego nie rozwiązuje...

Tyle z mojej strony,
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz czasu sam zainteresować się w swojej sprawie, tym, żeby uzyskać pomocne odpowiedzi to czemu takiego czasu wymagasz od forumowiczów? Jak należy napisać pierwszy post masz na stronie głównej oraz w co drugim, trzecim pytaniu forumowiczów. Idąc tym tokiem myślenia to możesz zapytać, czemu nie ma podpiętych kilku gotowych zestawów wytłuszczonych czcionką, wówczas nawet nie trzeba poświęcić czasu na napisanie czegokolwiek.

Skoro piszesz, że na porządnych forach to jest, to czemu zadajesz pytania na tym ? W Twojej ocenie i po Twoich wpisach tego do porządnego zaliczyć nie można.

Zgadza się, że niczego moja poprzednia odpowiedź nie rozwiązuje, bo co ma rozwiązać prośba o uzupełnienie pytania w praktycznie każdym możliwym aspekcie?

A jeśli ma coś wnieść do takiego zapytania to masz konkret:

Kup używany wzmacniacz Yamachy w cenie około 1500 zł, oraz kolumny podstawkowe Magnat Quantum 673.

Co do Power Audio. Nie ma sensu zaprzątać sobie tym głowy, tym bardziej szukania różnic. Szkoda czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty, jeśli wchodzisz do kogoś do domu to chyba dostosowujesz się do zasad tam panujących? Tak potraktuj to forum. Może wydawać Ci się to głupie, niepotrzebne czy jak tam sobie wymyślisz ale tu tak jest. Mówisz, że jesteś zielony więc naucz się, dostosuj się do zasad bo one mają cel, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie. Jeśli Tobie się nie chce to może nam tym bardziej się nie będzie chciało. Nikt nam nie płaci za poświęcony tu czas.

Przedstawiony przez Ciebie zestaw nadaje się do straszenia w Hallooween lub do cyrku. Jest wart mniej niż surowce w nim się znajdujące bo trzeba je jeszcze odzyskać.

Więc jeśli chcesz porozmawiać o audio zacznij jeszcze raz, a pomożemy. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sorki trochę przegiąłem, wstałem dzisiaj lewą nogą.

Co do zestawu Yamaha + tamte Magnaty może być ten model (A-S501)??
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha...51-IDi4vod.html
Ew. jeśli są obawy co do tego egzemplarza to na "alledrogo" jest ten model za 1450 pln w stanie idealnym/fabrycznym.

Są może jakieś jeszcze lepsze polecane kolumny??

Jakiej firmy CD byście polecili ?? Fajnie by było coś z USB.

Mówiąc o nowym początku lubię słyszeć każdy "instrument" na nagraniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Ta yamaha jest niezlym wyborem do metalu bo jest dosć energetyczna. Minusem może być tu jakosć wysokich tonow bo są i jest ich dużo ale już nie grzeszą precyzją. Dla Ciebie atutem może być dac, który jest na pokładzie tej Yamahy. Wiec cd niekoniecznie musi mieć usb. Doczytaj jakieś recenzje w sieci na jej temat bo chyba może Ci się spodobać. Cd bym wziol też yamahy do zestawu ale więcej uwagi poświeciłbym kolumnom.
Nie mogą być za ostre bo będziesz mial kłopot żeby wytrzymać ostrosć takiego zestawu. Napewno do 20m możesz myśleć o podlogówkach. No nie wiem może ostatnio chwalone dali 450 lub dali zensor. Z nieco miękkim basem żeby utemperować zapedy yamahy. Nie wiem tylko czy zmiescisz sie w budżecie.
Może koledzy jeszcze coś podpowiedzą?

Tak sobie myślę, że może tanie yamahy ns 555. Mają świetny bas i niemęczącą gorę. Są trochę malo precyzyjne ale raczej chwalone i polecane do jasnych systemów ale poczekajmy na opinię kolegow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze posty można napisać tak: ( cyt. f1angel)

http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html

http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Do 20m2 proponowałbym odsłuch kolumn podstawkowych (w tym samym budżecie przeważnie brzmią dużo lepiej). Na pewno muzykalniej i z bardziej ułożoną sceną stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło, teraz wiem jak mam się rozpisać za co serdeczne dzięki.

Zatem uzupełniając do wzoru:

Zależy mi na sprzęcie nowym, ale dobry używany nie jest zły, więc wszystko się rozważy, kolumny najlepiej podłogowe (te wysokie), bo i tak i tak nowy sprzęt będzie raczej stał na podłodze, ale jak finalnie polecicie te małe podstawkowe to wezmę podstawkowe. I tak btw, jest różnica np. akustyczna pomiędzy ustawieniem podstawkowych na podłodze niźli np. na stoliku/szafce ??

Powierzchnię już znamy, czyli 20m^2, ale kształt to prostokąt 4mx5m

Zakup raczej na kilka lat, ale rozbudowa może się zdarzyć

Również tak jak autor tamtego postu napisał, lubię czasem głośniej posłuchać

Pozostałe:

Lubię dźwięk dynamiczny, nie zlewający się i fajnie jakby dźwięk wraz z głośnością nie tracił na jakości.

PS.: jakie kolumny podstawkowe zatem byś polecił, aby się zmieścić najlepiej w 2800 pln z ew. dodatkowym sprzętem oprócz Yamahy i kolumn i jeśli już to jakim sprzętem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...