Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do KEF iQ7


janko28

Recommended Posts

Powinno być dobrze. IQ 7, to najlepiej, najrówniej grające kolumny z serii IQ.
Oczywiście to nie są jedyne dobre wzmacniacze, które mogłyby zagrać z tymi kolumnami.
Ale może ktoś się domyśli czemu je (takie) tu zaproponowałem? Na założycielu wątku być może uda mi się wymusić takie myślenie? Zobaczymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje z odpowiedź.Chyba wiem o co chodziło z tymi właśnie wzmacniaczami o ich uniwersalność czyli " tolerowanie " tak odmiennych stylów muzycznych.
Są tylko pewne problemy aluminiowe (srebrne) fronty wzmacniaczy co przy całym czarnym zestawie powodowało by złamanie estetyki i pewny konflikt z moją drugą lepszą połową.
Oraz cena Baltlab Epoca 3 dziś to wydatek 5500 zl. Caspiana nie znalazłem w ofertach.

liczę na dalszą pomoc w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim, świetny zestaw. Ale szczególnie do bardziej rytmiczniej muzyki, rocka itp. Do nastrojowych, klimatycznych utworów nie za bardzo, bo narzuca swój puls grania. A nie zawsze chcemy przytupywać nogą.

Azory, jak to Azory. Są szczekliwe, jaskrawe. Pierwsze wrażenie dobre. Na dłuższą metę taki sposób prezentacji może męczyć.
No, chyba, że masz na tych kolumnach odczucie spowolnienia, niedoświetlenia dźwięku, zbytniego uspokojenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po bez płuciowym akai-u który moim zdaniem praktycznie nie buduje sceny co najwyrzei ścianę dziwięku krzykliwość mogła by się spodobać na chwile albo nawet przerazić .co prawda kef jest wyjątkowo spokojną kolumną więc współpraca z azrem warta była by osłuchania.

pozerkam jeszcze w w kleje linki aczkolwiek naim zainteresował mnie powarzniej a azur zdecydowanie taniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Sorki że tak długo milczałem ale tamten wzmak przeleciał mi koło nosa (byłem chory i nie mogłem podjechać)

A teraz meritum zamówiłem w ciemno starszy zestaw ROKSAN CASPIAN WZMAK I CD za zestaw 2200zl

jest to ten co w obrazie http://www.soundstage.com/revequip/pics/roksan_caspian.jpg

CD do poprawienia i brak pilota ,drobnym uszkodzeniem się nie przejmuje bo przez wiele lat prowadziłem serwis RTV i choć teraz zajmuje się elektoniką automotive to dla mnie jest to nadal chleb powszedni.

mam nadzieje że się nie zawiodę .

pozdrawiam i opisze efekty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...