Skocz do zawartości

Jest wzmak i kolumny, co dalej....


Kazumi

Recommended Posts

Witam,
zgodnie z poradami na forum zakupiłem na początek mojej przygody Denona PMA 980 i Dali 505...i teraz kolejne pytanie.
Planuję zakup DACa Nostromo - Wolf plus zasilacz oraz CD. I teraz dwie drogi...
Czy lepiej kupić np jakiegoś Marantza CD52 jako transport do tego DACa (bo nie mam sensu więcej mają DACA) czy lepiej kupić Cambridge Azur 640c V2 i go przerobić, a z DACiem poczekać jeszcze chwilę?
Zaznaczam, że w rezultacie końcowym na niezależnym DACu mi zależy...

Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym nostromo nie jest mistrzem świata. Jako, że dac generuje dzwięk ma na niego bardzo duży wplyw. On nadaje charakter brzmieniu razem z wzmakiem i kolumnami. Poczytaj o dac, a głównie o kościach bo co model to inna sygnatura dzwięku.



Ok tylko, że rozmawiamy o sprzęcie w kategorii 1000 zł...a tu już Nostromo chyba jest w czołówce (DAC plus zasilacz)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Transport ma tylko odczytywać płynnie utwory.



Po ostatnich odsłuchach jakie przeprowadziłem w domu poszukując nowego zestawu stereo ciężko mi się zgodzić z powyższym. Na własnym uchu przekonałem się że transport MA znaczenie i nie można go traktować jak tylko urządzenie do "odczytu". W zestawieniu Yamaha CD N 301 vs Yamaha DVD S-2700 vs Marantz CD6006 różnice były bardzo słyszalne pomimo iż "półka" cenowa podobna. Nadmienię iż w zestawieniu tym Yamaha 301 poniosła klęske...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...