Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Mam problem z głośnikami wysokotonowymi w kolumnach frontowych o symbolu 1YD-GW661/F 6 padł 1 teraz 2 . W sieci nie mogę znaleźć parametrów tych głośników .Chciałbym wsadzić tam po przeróbkach jakieś inne głośniki . Kolumny nie mają zwrotnic tylko kondęsatorki przy głośnikach.
Może ktoś przerabiał taki problem i doradzi jakieś głośniki.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te " kondęsatorki" to są właśnie "zwrotnice" pierwszego rzędu icon_smile.gif
Z tego co piszesz wnioskuje że nie za bardzo wiesz o co chodzi.
Nie da się tak po prostu zastąpić danego głośnika innym bez wpływu na brzmienie zestawu.
Jeśli nie jesteś wymagającym słuchaczem i chcesz zrobić to po taniości to możesz wymienić głośnik na inny, bo przy filtrze 1 rzędu ryzyko znaczących zafalowań charakterystyki jest mniejsze, ale nadal istnieje.
Natomiast jeśli liczysz na poprawę jakości i chcesz inwestować w lepsze głośniki to nie ma to sensu bez pomiarów i zrobienia nowej zwrotnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te " kondęsatorki" to są właśnie "zwrotnice" pierwszego rzędu icon_smile.gif


Tylko jak widać nawet proste rzeczy mogą mieć różną jakość.

Cytat

Nie da się tak po prostu zastąpić danego głośnika innym bez wpływu na brzmienie zestawu.


Zgadza się, choć w wypadku tych kolumn pewnie dużo nie ryzykujesz z brzmieniem icon_wink.gif
Czy nie dostałeś odpowiedzi od dystrybutora, lub serwisu marki na swoje pytania.... pisałeś tam w ogóle ?
Niemniej jakieś kupując nowe głośniki wysoko tonowe zwróć uwagę chociaż na pewne parametry techniczne jak na ich wytrzymałość prądową( trudniej spalić....pytanie czy nie uszkodziły się też ... te...a może to rezystorki przed głośnikiem? Jeśli uległy uszkodzeniu to wszystko potem będzie się palić po włożeniu .
Nie szedłbym tez w bardzo efektywne (wysoki dB) głośniki wysoko tonowe, bo okaże się że góra jest za głośna względem reszty pasma, dlatego pomęcz pytaniami serwis i dystrybutora tej "marki", bo muszą mieć jakiś skoro sklepu rtvag są tymi kolumnami zawalone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te kolumny to najgorsza chińska chińszczyzna. Tu nie ma co się rozwodzić, bo one i tak grają gorzej niż źle. Miałem kiedyś model wyższy. Onyx 200. Dodawali je do najtańszych zestawów kina domowego, żeby klient cieszył się, że kupił cały system. Jak mi kiedyś wyznał jeden właściciel sklepu audio zestaw 5.0 Prism Onyx 200 kosztuje go w zakupie poniżej 50zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, te kolumny to jest porażka.
Pomijam też fakt, że aby cokolwiek zacząć grzebać w kolumnach trzeba posiadać minimum wiedzy. Choć z drugiej strony można poeksperymentować, o czym też pisze Jacek.

A tak przy okazji, to rozumiem, że chodzi Koledze o kondensatorki, inaczej kondensatory, bo ni cholery nie wiem co to są "kondęsatorki".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Melepetą. Faktycznie takie kolumny to startery do tanich zestawów, czasem nawet droższych, podobnie można traktować "kolumienki " w mini wieżach- startery.
Kolejna ciekawa sprawa to pierwotna cena takich zestawów setów 5.0 gdzieś u producenta ...skoro w sklepie w necie można znaleźć zestawy typu 5.0 Hyundaya, czy VK poniżej 500zł, a za ok 700 prisma, eltaxa, fergusona, m-audio.
Widać na takim przykładzie jak niska jest cena głównie pracy i transportu ze wschodu, bo koszty materiałów i myśli technicznej małe - materiały bardzo podłe, lub żadne, a myśli technicznej tam nie ma .
Taka mnie tylko czasie nachodzi myśl co do markowego i już dobrze grającego sprzętu i jego ceny, bo dwa pierwsze punkty są poniekąd podobne...materiały owszem są lepsze, choć umówmy się dobre elementy elektroniczne drogie nie są ( nie mówię o tych topowych), myśl techniczna owszem jest i koszty badań, dopracowania wyrobu- tego nie podważam, dochodzą jednak bardzo istotne elementy: koszty dystrybucji i marży w łańcuszku sprzedaży, reklamy, marketingu, gwarancji-serwisu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...