Skocz do zawartości

Pomoc z zaprojektowaniu sali kinowej


michal124

Recommended Posts

Witam
Jest to mój pierwszy post więc chciałem się ze wszystkimi przywitać icon_smile.gif nie wiem czy trafiłem do dobrego działu także z góry przepraszam jeśli napisałem nie tu gdzie trzeba.

Planuję budowę sali kinowej w wyodrębnionym pomieszczeniu w piwnicy. Pokój ma wymiary 5,75 x 5,75 m wysokość 2,5 m. Jest w nim już skończona wentylacja oraz rozprowadzona instalacja elektryczna.
Czy jest na forum osoba najlepiej z Krakowa i okolic, która podjęłaby się pomocy w zaprojektowaniu takiego pomieszczenia pod względem akustycznym? Chodzi mi o kwestie związane z jego wygłuszeniem, potrzebnymi materiałami oraz pomoc w doborze sprzętu.
Jeśli przerabiał ktoś podobny temat jaki może być koszt wygłuszenia takiego pomieszczenia ?


Pozdrawiam,
Michał

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z krakowa. Tak naprawde zależy to bardziej od tego ole chcesz wydać. Bo takie domowe kino z adaptacją akustyczną to koszt od nie wiem 5-7 kzł do nieskończonosci lub prawie nieskończoności.

Maly problem w tym, że pokój jest dokladnie w ksztalcie kwadratu. Na szczęście jest tylko z przeznaczeniem na kino więc ustrojami można zniwelować odbicia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetu jeszcze określonego nie mam, chciałem rozważyć kilka propozycji od tańszych po te trochę droższe. Będzie to moja pierwsza instalacja tego typu więc myślę że nie potrzebuje sprzętu z górnej półki by spełnił swoje zadanie.
Za samo wygłuszenie i adaptację pomieszczenia na jaki koszt muszę się przygotować żeby to było zrobione zgodnie ze sztuką?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycenić tak od razu to się nie da. Co masz na podlodze? Rozumiem, że ściany są gole? Co będzie źródłem? Telewizor czy rzutnik? Widzisz. Narazie to wróżenie z fusow.

Jakiej wielkosci chcesz ekran?
Niekoniecznie bym gluszył. Przy kwadracie trzeba by stosować i wygłuszenie i rozpraszanie ale bez przesady. To zależy też co masz na podłodze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. No to jasna sprawa. Musisz trochę nad tym popracować bo napewno jest tragedia icon_smile.gif sprobój coś mowiąc przejść po calym pomieszczeniu. Zobaczysz jak będzie rósł i opadał poziom dzwięku. Bedzie się też dziwnie to wszystko odbijalo. Chodzi o dziwne uczucie icon_smile.gif. Wrzuć mi na prv nr telefonu to pogadamy.

Mam trochę namierzonych ustrojow akustycznych. Przydałoby się w takim układzie położyć wykładzinę na podlogę. Też polecam kanapę, ale nie skorzaną. Przydaloby się, żeby ekran wisiał ze 20-30 cm od sciany. On mocno zniweluje odbicia.

Zależy co chcesz zrobić ze ścianami bo to już kwestia wystroju. Przydałaby się biblioteczka lub kotary wiszące ale to już musimy obgadać. Dobrze byłoby jak cokolwiek byś poczytał o akustyce. Zwróć się do F1Angel on ma odpowiednie linki lub poszukaj na którymś wątku bo chłopaki często wrzucają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4, wrzuć proszę. Żetelnych informacji nigdy za wiele.

Tu masz przyklad rzutnika, ktory kupił mój kuzyn i poleca. Jeszcze wyslał 2 przyklady nad ktorymi się zastanawiał.

http://www.projectorcentral.com/Epson_Euro...culator-pro.htm

http://www.projectorcentral.com/BenQ-W1070...culator-pro.htm

http://www.projectorcentral.com/Epson_Euro...culator-pro.htm

Masz tam też kalkulatory wielkości rzucanego obrazu w stosunku do odległości.

Ja osobiście nie jestem fanem rzutników. Jeśli już to profesjonalnych Barko. Oglądam na plaźmie Panasonic GT ale nie ma ich już w sprzedaży, poza tym większe formaty byly w kosmicznych cenach, a na taką salę kinową przydałoby się coś większego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...