Skocz do zawartości

Yamaha MusicCast - problem z AirPlay


ted.one

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Może też tak być.

Tomku wiem że gwarantem Yamahy jest top hi fi. Mówię tylko że nie raz spotkałem się z szybszą i lepszą odpowiedzią od razu od producenta. Przy różnych firmach.

Piotrek

Tu się całkowicie zgodzę, to tak jakbyś kupił telefon np w Orange i później tam go odniósł z problemem na gwarancji, a on i tak trafi do serwisu producenta :)

Generalnie sprawa jest rozwiązana, nie w 100% ale jako sytuacja przejściowa mnie satysfakcjonuje w zupełności. Bardzo duży plus dla serwisu który w nietypowej sprawie był bardzo pomocny!

Po kontakcie mailowym z serwisem Yamahy oddzwonili do mnie i pomogło zejście do wersji 1.12 (taka starsza tylko była dostępna), upośledziło to wzmacniacz nieco (nie ma Tidala tak na pierwszy rzut oka, ale w ogóle mi to nie przeszkadza bo z tego serwisu nie korzystałem). Najważniejsze, że te zakłócenia zniknęły, mogę włączać/wyłączać sprzęt i póki co jest ok. Poza tym w najbliższym czasie (tydzien, dwa) ma wyjść nowsza wersja softu i wtedy zobaczymy czy błąd zostanie w niej naprawiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszy jest airplay ponieważ iPhone wraz z Apple Music i SoundCloud są głównymi źródłami dźwięku dla zestawu. Braku tego Tidala nawet bym tak naprawdę nie zauważył gdyby nie to, że serwisant powiedział, że w tym firmware może coś brakować. Jak mówiłem niedługo ma być nowa aktualizacja i wolę doczekać do niej z nieco niekompletnym sprzętem (bez funkcji z których i tak nie korzystam) aczkolwiek sprawnym w tym z czego korzystam. Jak tylko wyjdzie nowa wersja to ją sprawdzę i wtedy podejmował kolejne kroki jeżeli sprzęt i funkcje za które zapłaciłem przy zakupie nie będą chciały działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Właśnie zamierzam kupić odtwarzacz sieciowy musiccast WXAD 10 oraz głośnik musiccast 20 do innego pomieszczenia. 

Puki co obejrzałem demo dedykowanej aplikacji pod względem dostępności gdyż jestem niewidomy. 

       

Czy serwisy np. spotify obsługuje się bezpośrednio z aplikacji musiccast. 

Jak wygląda odbieranie i wykonywanie połączeń podczas strumieniowania przez airplay 2.

Można normalnie gadać ?

 

Może to banalne pytania, ale dopiero zaczynam przygodę z muzyką WiFi. 

 

pozdrawiam 

borys    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy spotify strumieniuje z mego tela czy prosto z neta tak jak jest to w głośnikach sonos. 

 

Jak określicie brzmienie musiccast 20 ?

Osobiście wole cieplejsze klimaty, stereo w salonie mam z Denona a w kuchni głośnik od Bose. 

Chociaż ten bose moim zdaniem jest nie co przebasowiony, albo mam zbyt wyczulony słuch. 

 

Zastanawiam się też nad sonos one oraz sonos port. 

Tylko już cena ponad dwa razy większa, ale aplikacja w pełni dostępna. 

 

pozdrawiam       

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...