Skocz do zawartości

Google Chromecast Audio jako DAC do Tidal?


felixo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam, używam... czy można go traktować jako DAC... hmm... nie zastanawiałem sie nad tym choć napewno jakiś tam jest. Jeśli chodzi o funkcjonalność to urządzenie spisuje się rewelacyjnie - podpięte do amplitunera stereo za pomocą dkupionego kabla mini jack - 2 x cinch. Spięcie z domową siecią WiFi dosłownie minuta, ani razu się nie "wysypał", schowany w szafce cały czas online. Streaming muzyki z iPhona za pośrednictwem aplikacji TIDAL. Co do jakości dźwięku to aktualnie korzystam z darmowej subskrypcji w Play a ta jest jakości dobrego "mp3" - do słuchania w "tle" czy też zapoznawania się z nowościami muzycznymi w zupełności wystarcza. Przy subskrypcji TIDAL HiFi (każdy może skorzystać z próbnego miesiąca) pliki w formacie bezstratnym też idą po sieci bez problemu - tu jakość materiału była wyraźnie "słyszalnie" lepsza. Reasumując, biorąc pod uwagę jakość, możliwości oraz cenę tego maleństwa każdemu będę polecał. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Google Chromecast Audio. Podpiąłem do po optyku do DAC wbudowanego w Cambridge Audio CXA60 + Dali Zensor 7. Gra to D O S K O N A L E. Chromecast transferuje dźwięk wysokiej jakości. A pobiera muzykę bezpośrednio z serwerów. Bez pośrednictwa Bluetooth, czy telefonu. Telefon służy jedynie jako pilot. Nie sądzę, aby jakikolwiek odtwarzacz sieciowy dał lepszy dźwięk.

Wychodzi zatem na to, że za 180 zł (cena zakupu) można mieć doskonały odtwarzacz sieciowy.

Dodam, że Chromecast obsługuje wszystko co istotne: Spotify, Tidal, radio, SoundClound itd.

Bardzo polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłem Google Chromecast Audio. Podpiąłem do po optyku do DAC wbudowanego w Cambridge Audio CXA60 + Dali Zensor 7. Gra to D O S K O N A L E. Chromecast transferuje dźwięk wysokiej jakości. A pobiera muzykę bezpośrednio z serwerów. Bez pośrednictwa Bluetooth, czy telefonu. Telefon służy jedynie jako pilot. Nie sądzę, aby jakikolwiek odtwarzacz sieciowy dał lepszy dźwięk.

Wychodzi zatem na to, że za 180 zł (cena zakupu) można mieć doskonały odtwarzacz sieciowy.

Dodam, że Chromecast obsługuje wszystko co istotne: Spotify, Tidal, radio, SoundClound itd.

Bardzo polecam.



Czy dobrze rozumiem ze jak podepne GCA po optyku do mojego Rega dac to przy wykupiony Spotify premium będę miał dźwięk 24 bit 192 kHz ? A telefon / laptop tylko jako sterowanie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy dobrze rozumiem ze jak podepne GCA po optyku do mojego Rega dac to przy wykupiony Spotify premium będę miał dźwięk 24 bit 192 kHz ? A telefon / laptop tylko jako sterowanie ?



Taka jakość tylko w TIDAL przy subskrypcji HiFi... Przy Spotify premium pozbywasz się tylko uciążliwych reklam oraz masz możliwość odtwarzania muzyki w wybranej przez siebie kolejności - playlisty itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
7 minut temu, rms.pl napisał:

To słyszalna różnica w dobrej jakości sprzęcie. Polecam samemu sprawdzić.

Potwierdzam , od paru dni testuje u siebie na sprzęcie i na optyku brzmienie mam inne niż chociażby na hdmi ;)

Różnica jest mocno wyczuwalna , na hdmi jest takie bardziej "audiofilskie" , na optyku bliżej wieży sony pewnie hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kubakk napisał:

Potwierdzam , od paru dni testuje u siebie na sprzęcie i na optyku brzmienie mam inne niż chociażby na hdmi ;)

Różnica jest mocno wyczuwalna , na hdmi jest takie bardziej "audiofilskie" , na optyku bliżej wieży sony pewnie hehe

Czy przypadkiem sygnał z HDMI nie idzie u Ciebie przez procesor DSP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z tego, że inny typ gniazda obsługuje inny typ przetwornika cyfrowego. Od jego jakości w dużej mierze zależy jakość sygnału, jaka trafi dalej do urządzenia. 



Ale optyk w przypadku Chromecasta to i tak lepsze rozwiazanie niz mini jack - dobrze mysle?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Czy przypadkiem sygnał z HDMI nie idzie u Ciebie przez procesor DSP?

Nie mam pojęcia , ale zmieniłem w windowsie wyjście optyk (realtek) na 96kHz (z 48kHz) 24 bit i odczułem poprawę więc pewnie jest jakiś wpływ tego ustrojstwa , a przy hdmi pewnie amplituner 100% "przerabia". Dziwne , sądziłem iż cyfrowy sygnał amplituner zawsze tak samo przerabia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...