Skocz do zawartości

Google Chromecast Audio jako DAC do Tidal?


felixo

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

Dnia 4.02.2018 o 11:54, venom200 napisał:

Hdmi sie nie nadaje do audio wykastrowana dynamika i zakłucenia straszne

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka
 

większych bzdur w tym roku nie czytałem. HDMI to cyfrowy przesył dźwięku, więc jaka dynamika, jakie zakłócenia? że niby sygnał 0100011000101 ma mniejsza dynamikę? chłopie, dokształć się

Edytowano przez krzysiaq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, żeby w przewodach płynęły "0" i "1".

Pewno niedokształcony jestem 😁😁😁

Dnia 2.02.2018 o 15:15, rms.pl napisał:

To słyszalna różnica w dobrej jakości sprzęcie. Polecam samemu sprawdzić.

Ale po co, przeca tu i tu podobno jedynki z zerami lecą ?😁😁😁

Dnia 2.02.2018 o 18:09, Mistrzu napisał:

 

 


Ale optyk w przypadku Chromecasta to i tak lepsze rozwiazanie niz mini jack - dobrze mysle?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Tak.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 15:37, rms.pl napisał:

To wynika z tego, że inny typ gniazda obsługuje inny typ przetwornika cyfrowego. 

Dokładnie tak, przykładem może być wej USB obsługiwane w większości przez interfejs XMOS, C-Media itp.,  a dalej mówiąc  w uproszczeniu sygnał trafia do głównej kości DACa np. AKM, lub Sabre, Wolfson itp.

 

 

12 minut temu, rms.pl napisał:

Polecam rozciąć ten kabel i przyłożyć język, jak 0 i 1 to nie powinno popieścić :P 

Jak "0" to nic się nie stanie, ale jak "1" , to może popieścić 😁🤣😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 obecnie. Chromecast 3 i chromecast audio. Nie prawdą jest że lepszy dźwięk jest po koaksjalu niż po optyku jak twierdził @rms.pl  . 

Po koaksjalu jest głośniej przy takim samym ustawieniu potencjometra, stąd pewnie wrażenie że jest lepiej. Nie jest. 

Kolejna rzecz, po koaksjalu mamy 48 kHz, a po optyku 44 kHz. Tak to wygląda w moim Luxmanie. Jakość dźwięku porównywalna. 

I to wszystko. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio specifications

Output:

Stereo analogue output [2 Vrms]

Optical digital output

High-Resolution Audio: 96 KHz/24 bit

Dimensions:

Package: 124.4 x 42.85 x 124 mm

Device: 51.9 x 51.9 x 13.49 mm (not including cables or accessories)

Audio cable: 146 mm (5.7 in)

Power cable: 1.75 m (69 in)

Weight: 30.7 g (0.068 lbs)

Ports & Connectors

3.5 mm jack with analogue and optical digital audio output

Micro USB

Colour: Black

Connectivity/Network: Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac (2.4 GHz/5 Ghz)

Power: 5 V, 1 A power supply

Wireless Security: WEP, WPA/WPA2

Supported Audio Formats:

HE-AAC

LC-AAC

MP3

Vorbis

WAV (LPCM)

Opus

FLAC with support for high-resolution streams (24-bit/96 KHz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wallaceWłaśnie o to mi chodziło, jak piszemy o Chromecast no to max 96 KHz  🙂

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Kolejna rzecz, po koaksjalu mamy 48 kHz, a po optyku 44 kHz.

Skoro piszesz „mamy” no to podałem to co w Chromecast Audio „mamy” do dyspozycji.

Gdy standard Toslink powstawał dane jego wyglądały nieco gorzej z czasem się zmieniając.

Digital audio bitstream. Originally limited to 48 kHz at 20 bits. Extended to support all modern formats (Depending on manufacture and specification)

Być może Twój wzmacniacz pochodzi z wczesnego okresu ewolucji standardu Toslink 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

 

Po koaksjalu jest głośniej przy takim samym ustawieniu potencjometra, stąd pewnie wrażenie że jest lepiej. Nie jest.

Potwierdzam , mam do dac podpięty optyk bezpośrednio z tv (to co na nim to wrzuca) oraz coaxial z dekodera upc - i coaxial gra wyraźnie głośniej , przełączałem i się dziwiłem ;)  A wiadomo jak jest głośniej to mózg odbiera ,że "lepiej" :P

btw. kusi mnie ten chromecast ,ale zastanawiam się jak to podpiąć do dac-a , oraz czy tam można z telefonu się łączyć apką by sterować spotify, tidalem czy apple music , teraz lecę spotify przez komp usb - dac - wzmak , a jak wiadomo komp nie jest cichy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk  Kuba ściągnij google store app Tidal i sprawdź. Osobiście polecam. Sterowanie z telefonu jest bardzo wygodne.

BTW. Moglibyście zajrzeć do Klubu Chromecast Audio w dziale "Audiofile dyskutują". Pytam tam o dodatkowe zasilanie oparte o zasilacz liniowy na transformatorach. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. To prosiłbym o odpowiedź.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubakk napisał:

btw. kusi mnie ten chromecast ,ale zastanawiam się jak to podpiąć do dac-a ,

No to potrzebujesz wolne wejście Toslink na DAC’u i już. Sterowanie bardzo łatwe - pełen Stream włączasz playliste i możesz wyłączyć telefon. Muza gra dalej. Poszukam mojego posta bo już pisałem kiedyś z ekranami z aplikacji TIDAL i Spotify

Spotify, wybierasz w menu urządzeń :

 

E542F5B0-903F-4BCA-BE72-94B50D8D3140.jpeg

TIDAL 

 

F42C701F-5276-4C48-A572-E83B7C60A8BA.jpeg

72D8FDD4-CFAD-4811-9FB2-7497E99E6EFC.jpeg

I resztą sterujesz w samej aplikacji Spotify czy TIDAL 

Do sterowania samym urządzeniem używasz  Google Home

Aplikacja jest i w sklepie Google i w AppStore

Jak chcesz potestować mogę podesłać, teraz jednego mam odłączonego i leży w pudełku. Kabelek Toslink tez powinienem mieć 

Sprzedać nie chce bo Google przestał je produkować i niedługo będzie to towar deficytowy, ale pożyczyć na test mogę bez problemu.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysiaq napisał:

Raczej na pewno, skoro nie wiesz jak jest przesyłany strumień cyfrowy.

Raczej nie, pytanie, który z nas nie wie.

Sygnał cyfrowy jest przesyłany w domenie napięciowej bądź prądowej ( i2s.).

To tak w skrócie,  a sygnał ten dopiero po wejściu w układ  interfejsu dalej przetwornika przetwarzany jest na system binarny i traktowany stricte jako pakiet danych.

Stan wysoki "1" to pewna wartość napięcia np.1V, stan niski "0" to np. wartość poniżej 0,5V.

W tym wypadku znaczenie może mieć jakość przewodnika i materiał z którego jest zrobiony, co może wpływać na różnice brzmieniowe, między jednym , a drugim kablem. 

Pisanie kwiatkow, że w przewodzie bądź co bądź z jakiegoś przewodnika np. miedzi płyną zera i jedynki jest czystą bzdurą.

Tak , więc  proponuję bardziej zagłębić się w temat.

 

 

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Potwierdzam , mam do dac podpięty optyk bezpośrednio z tv (to co na nim to wrzuca) oraz coaxial z dekodera upc - i coaxial gra wyraźnie głośniej , przełączałem i się dziwiłem ;)  A wiadomo jak jest głośniej to mózg odbiera ,że "lepiej" :P

Powyższe dotyczy chromecasta?

Pytam, bo u mnie różnicy w głośności nie ma po zmianie w DACu wejscia z USB na np coax.

Z tym głośniej = znaczy lepiej, niekoniecznie, może zależy od sprzętu nie wiem, może niedouczony jakiś jezzzdem. 😁

3 godziny temu, 1Ender napisał:

wzmacniacz obcina do tych formatów, a jakość samego daca jest bardzo dobra. Lepsza od CA dac magic 100, którego miałem..

Akurat CA Dac Magic 100  nie jest mistrzem wśród daków, trudno uznawać go za wzorzec, rozpatrywany w kategorii budżetowego daczka owszem może być punktem odniesienia, chociaż ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 1Ender napisał:

Ja mam 2 obecnie. Chromecast 3 i chromecast audio. Nie prawdą jest że lepszy dźwięk jest po koaksjalu niż po optyku jak twierdził @rms.pl  . 

Po koaksjalu jest głośniej przy takim samym ustawieniu potencjometra, stąd pewnie wrażenie że jest lepiej. Nie jest. 

Kolejna rzecz, po koaksjalu mamy 48 kHz, a po optyku 44 kHz. Tak to wygląda w moim Luxmanie. Jakość dźwięku porównywalna. 

I to wszystko. 

Pozdrawiam 

 

Przypominam, że odbiór sygnału optycznego i koaksjalnego obsługują inne przetworniki, więc różnica w jakości sygnałów zazwyczaj jest bo wynika ze specyfikacji technicznej. Nie wiem z czego podawałeś ten sygnał, że różnicy nie było? 

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Sygnał cyfrowy jest przesyłany w domenie napięciowej bądź prądowej ( i2s.).

To tak w skrócie,  a sygnał ten dopiero po wejściu w układ  interfejsu dalej przetwornika przetwarzany jest na system binarny i traktowany stricte jako pakiet danych.

Stan wysoki "1" to pewna wartość napięcia np.1V, stan niski "0" to np. wartość poniżej 0,5V.

W tym wypadku znaczenie może mieć jakość przewodnika i materiał z którego jest zrobiony, co może wpływać na różnice brzmieniowe, między jednym , a drugim kablem. 

Pisanie kwiatkow, że w przewodzie bądź co bądź z jakiegoś przewodnika np. miedzi płyną zera i jedynki jest czystą bzdurą.

Tak , więc  proponuję bardziej zagłębić się w temat.

A jeszcze jest korekta cyfrowa w odbiorniku i nadajniku. Temat na kilka doktoratów :)  Ale co my tam wiemy, kable liżemy :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chromecast audio nie podlaczysz przewodu koaksjalnego. Tylko optyczny lub analogowy mini jack - 2x RCA. 

Chromecast 3 nie podłączysz bezpośrednio do daca, wzmacniacza bo tam jest hdmi. Musi być TV. Z TV idzie sygnał po koaksjalu do daca. 

Porównywałem dwa chromecasty audio i video (chromecast 3). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

W tym wypadku znaczenie może mieć jakość przewodnika i materiał z którego jest zrobiony, co może wpływać na różnice brzmieniowe, między jednym , a drugim kablem. 

 

W przesyle cyfrowym nie ma znaczenia jakość kabla - bo tam albo jest prawidłowy odbiór danych albo nie, mówiąc prosciej, sygnał jest albo go nie ma, nie bedzie ani lepszy ani gorszy! Naginasz prawa fizyki. Kable sprzedajesz, czy jak?

W cyfrowej technice audio sygnał akustyczny, bądź przebieg elektryczny, jest zamieniany w strumień liczb. Sygnał ten, aby mógł być "zrozumiany" musi być najpierw poddany procesowi kwantyzacji (próbkowania) co odbywa się z szybkością 44,1kHz, 48kHz, 96kHz lub 192kHz

44,1kHz jest wartością standardową dla domowych odtwarzaczy CD. Każda próbka zamieniana jest w słowo o określonej liczbie bitów, aktualnie 24-bitowe, czyli ciąg 24 jedynek i zer. Minuta stereofonicznej muzyki próbkowanej z częstotliwością 44,1kHz zajmuje około 10MB przestrzeni na twardym dysku. Przy próbkowaniu 48kHz będzie to ok. 12MB.

Idąc twoim tokiem rozumowania, jak zrobisz dysk HDD albo płytę CD z lepszego materiału na przechowywanie danych, to co, pliki będa wyraźniejsze? Litery w wordzie czytelniejsze? Czy może nagle kolory uderzą większą głębią z naszego minitora, bo sterowniki będą na lepszym nośniku? To też zapis cyfrowy/binarny, czyli 0 i 1. I albo plik działa albo jest uszkodzony.

Tak samo w kabalch HDMI, droższy kabel nie wpłynie na lepsze kolory ani lepsza jakość dzwięku, internetu. Po prostu albo jest prawidłowy przesył i wszystko działa albo nie ma. Nie jest wam głupio takie głupoty pisać w przestrzeni publicznej? 

Edytowano przez krzysiaq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...