Skocz do zawartości

Adaptacja akustyczna pokoju.


rudzielec102

Recommended Posts

Witajcie icon_smile.gif
Sytuacja u mnie wygląda następująco, zrobiłem pochłaniacz na ścianę za kolumnami, niestety tylko na tyle miałem materiału. Przemeblowałem też troszkę pokój.

DSC01446.jpg


Pochłaniacz który zrobiłem ma wymiary 2m na 1,5 metra, gdzie 1,5 to wysokość, wykonany z wełny którą polecał Kolega Simson.
Niestety wełny starczyło mi tylko na ten jeden pochłaniacz, dlatego też postanowiłem użyć kanapy jako pochłaniacza, a do odsłuchu zakupiłem fotel icon_smile.gif
Po niedzieli postaram się zakupić więcej waty no i wezmę się za rozpraszacze, drewniane kołki już są suche ( zamówiłem u znajomego co ma tartak, 2 zł za metr )
Ale nie piszę tego posta bez powodu... pochłaniacz za kolumnami zdziałał cuda!!!! Zdecydowanie poprawiła się stereofonia, można rozróżnić stopę od perkusji i gitarę basową. Dosłownie nie poznaję swojego sprzętu icon_smile.gif Aż nie chce się przestać słuchać ( chociaż moja druga połówka nie jest zachwycona icon_razz.gif )
Panowie, na chwilę obecną dziękuję wam bardzo za wszelkie wskazówki i poświęcony czas. Szczególne podziękowania dla Kolegi Simson icon_smile.gif
Oczywiście jak wszystko ogarnę to podzielę się informacją jak to brzmi i postaram się wkleić zdjęcia ( ale to po remoncie, jak już wszystko będzie docelowo zrobione )
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że masz dużą poprawę.
Tak jak f1angel wspomniał, trzeba uważać na przetłumienie.
Na tylnej ścianie dyfuzor powinien wpłynąć pozytywnie, zaś na bocznych zrób eksperyment z pochłaniaczem i dyfuzorem,. Warto także sprawdzić jak zabrzmi, gdy na bocznych ścianach zamontujesz i dyfuzor i pochłaniacz.

Jaką grubość pochłaniacza zastosowałeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jak adaptacja akustyczna pomieszczeń poprawia warunki dźwiękowe? Chciałem stworzyć coś na miarę studio w wolnym pokoju i poczytałem że dla czystego odbioru dzwięku pomieszczenie musi byc odpowiedni przygotowane. Planowałem zamieścić poduszki na podłodze i wytłaczanki po jajkach na scianę, bo budzet nie za duzy.

 

Edytowano przez RoRo
Usunąłem link reklamowy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Polecam zgłosić się z takim problemem do profesjonalistów. Miałem podobny problem ale bez profesjonalnych pomiarów to walka z wiatrakami. Wszystko sprowadza się do tego, że należy stosować ustroje akustyczne różnych typów w zależności od wyników pomiaru. Ja skorzystałem z usług firmy Architected Sound. Zastosowali swoje własne, autorskie panele akustyczne oczywiście wszystko poprzedzili odpowiednim projektem na bazie wykonanych pomiarów. Warto zainwestować. Komfort korzystania z pokoju o niebo lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do tego przydałyby się odpowiednie panele wygłuszające. Mogę polecić firmę Architected Sound, sam korzystałem z ich usług i jestem mega zadowolony. Wygłuszałem swoje studio nagraniowe. Posiadają odpowiednia wiedzę w tym zakresie i doradzili mi fajne rzeczy przy okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...