Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1500 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A może coś takiego, jak dla mnie rewelacyjne granie no i zestaw dzielony icon_biggrin.gif
Przedwzmacniacz wzmacniacz stereo rotel RB-980BX i rotel RC-971
Dobrze to wygląda na zdjęciach - na oko zadbany.
Jakbym miał teraz luźną "kaskę" sam bym kupił. icon_twisted.gif
https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-w...html#cf7d5b9d52

Bardzo przyzwoity zestaw - zostanie Ci więcej na kolumny i sprzęt towarzyszący do tego jakiś RCD z Rotela i masz bajeczny zestaw!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAreve , napisałeś wcześniej, że kolumny też będą do wymiany.
A więc może lepiej zacznij po prostu od wymiany kolumn?
Myślę, że wtedy znacznie lepiej (łatwiej) będzie można dobrać odpowiedni wzmacniacz...
A tak teraz kupisz wzmacniacz i później będziesz pod niego dobierał kolumny, w sumie też tak można , ale myślę , że lepiej konkretnie zacząć od kolumn, które ( jak wiesz ) przede wszystkim kreują dźwięk w systemie (poza akustyką) ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumn jeszcze nie wybrałem, wiem na pewno, że będę chciał na nie przeznaczyć ok 2500 zł i zmiana raczej będzie pod koniec roku 2017.
Jeśli jesteśmy w stanie oszacować jakie kolumny nadają się do moich potrzeb to jak najbardziej możemy to zrobić, choć nie mam pojęcia czego się spodziewać po Tannoy DC2000.

I drugi cytat:

Z kolumnami wolałbym jednak zaczekać, budżet na nie będzie 3000 zł, lecz nie wiadomi co wtedy się trafi.



Autor wątku cały czas pisze że nie chce kolumn kupować - TERAZ
A jak koledzy piszą - można tak - to dlaczego nie?
Jest to pewne odstępstwo od przyjętej reguły, ale.... No właśnie, w pewnym sensie jest to wygoda, bo. Kolega weźmie sobie sprzęt na odsłuchy i tyle.
A moim zdaniem Tannoy powinny się dobrze zgrać z Rotelem na dzień dobry. No i preferencje muzyczne oraz mocowe zostaną zaspokojone.
Może być tak, że nie będzie potrzeby wymieniać kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro - link już był do zestawu icon_biggrin.gif. Ale doklejam poniżej.

1) A może coś takiego, jak dla mnie rewelacyjne granie no i zestaw dzielony
Przedwzmacniacz wzmacniacz stereo rotel RB-980BX i rotel RC-971
Dobrze to wygląda na zdjęciach - na oko zadbany.
Jakbym miał teraz luźną "kaskę" sam bym kupił.
https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-w...html#cf7d5b9d52

Bardzo przyzwoity zestaw - zostanie Ci więcej na kolumny i sprzęt towarzyszący do tego jakiś RCD z Rotela i masz bajeczny zestaw!

2) Przy takim podziale na przedwzmacniacz i końcówka mocy masz ogromną możliwość "kreowania" dźwięku poprzez późniejszą wymianę ww elementów. Mogę napisać Ci ze swojego doświadczenia - posiadam integrę (1 skrzynka i oba elementy w środu) Ra-971 to wysoki model rotela.
A ten zestaw to przynajmniej o jeszcze 1 klasę wyżej. Rotel słynie z bardzo dużej wydajności prądowej. Ogromna moc, której i tak nie wykorzystasz, możesz podłączyć praktycznie każde kolumny (warunek pasujące brzmieniowo).
Sprzęt na lata. Dźwiękowo - rewelacja - jak dla mnie. To trzeba posłuchać!! Po włączeniu stwierdzisz, że byłeś strasznie biedny słuchając wcześniejszych konstrukcji - Bo usłyszysz duuużo więcej icon_biggrin.gif. Wyłonią się nowe plany, których nie słyszałeś wcześniej.
Po "przesiadce" zauważysz ogromną zmianę na plus, to jak zmienić poloneza na maserati! Czyli moc, szybko, dynamicznie icon_biggrin.gif
Przepiękna średnica, solidny bas no i ta góra słychać cykanie lub żele perkusyjne w zależności od repertuaru. Zaczniesz na nowo odkrywać muzykę.
Poczytaj trochę o "Rotelowskim brzmieniu", mi się podoba. A Ty sam musisz ocenić czy jest ok.
Mam też namiary na serwisanta, który odnowi Ci kompletnie cały zestaw, ale teraz nie widzę takiej potrzeby by cokolwiek grzebać w środku.
Napisz do mnie na PW a dam Ci nr telefonu, to porozmawiasz sobie i usłyszysz też inną opinie niż na forum. Facet zna się na rzeczy.
Tej klasy sprzęt, w tym stanie i za tę cenę, uważam, że warto. Decyzję musisz podjąć sam.

Pozdrawiam

PS. Może zadzwoń do sprzedawcy i podpytaj np. z jakimi kolumnami był zestaw, jak to gra?
Czy jest 1 właścicielem, gdzie był kupiony, na czym słuchał płyt CD - zapisz model,
dlaczego sprzedaje? itd - tam masz telefon
Kupować nie musisz.

PS-2.
Kolega Angel - w innym wątku pisał o zestawieniu Rotela z kolumnami Dali, do czego też się przychylam.
Oprócz tego możesz rozważyć kolumny Phonara.
Póki co - o ile się zdecydujesz - posłuchaj na tym co masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności: mówimy o końcówce mocy Rotel RB-980BX oraz przedwzmacniaczu RC-971...
I od razu prośba na przyszłość: jak ktoś zamieszcza link do ogłoszenia/aukcji to warto podać modele sprzętu, by osoby czytające później ten wątek miały orientację o co chodzi).
Cena zestawu jest bardzo dobra i wyjdzie sporo taniej niż integrą RA-1070 o której wspominałeś na początku (o dzielonym RB-1070 i RC-1070 nie wspominając).

Końcówka jest świetna i mocna, o bardzo wysokim dumping factor=1000 (zazwyczaj ta wartość we wzmacniaczach i końcówkach jest dużo niższa). Poza tym Rotel jest ceniony i doceniany, co potem ułatwia jego sprzedaż (jeśli będziesz miał taką potrzebę).
Preamp też jest niezły, a lepsze modele (jak np.1070 sterowany pilotem) są dwukrotnie droższe.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak. W tych kategoriach cenowych rotel jest bardzo dobrym sprzętem. Mowa o 980bx już nie pialbym tak z zachwytu. Napewno jest wybitna wydajność prądowa tego sprzętu , a reszta jest tylko dobra. Rotel gra skrajami pasm i może to się podobać ale tylko przez jakiś czas w końcu dochodzisz do tego, że to cykanie i bas już nuży. Poza tym wysokie tony nie sa tak rozdzielcze jak powinny być. Bas zasługuje na pochwałę bo jest zdecydowany i różnorodny.
980bx w porównaniu z nowszymi modelami jest bardziej muzykalna i ciepła.
I tyle. Pamiętajmy, że jest to tylko rotel i kosztuje niewiele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

980 - końcówka, 971- pre. Nie myl z integrą 980. Akurat gram na integrze Ra-971 i mogę powiedzieć o niej wiele dobrego. Gra bardziej środkiem niż skrajem. A góra i dół bardzo przyjemne - uwypuklone, ale bez męczenia - jak dla mnie super, ale to moje zdanie i oczywiście nie musisz się zgadzać. Każdy inaczej odbiera muzykę i ma inną wrażliwość. Temat rzeka.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylę. Rotel ma swoje zalety ale nie jest to niewiadomo co. Na początek może się podobać. Wśród wielu zalet jest też trochę wad.
Miałem go u siebie przez dłuższy czas i nawet się podobał ale przegrał w ogólnym rozrachunku z wszystkimi innymi moimi wzmacniaczami. Jak na swoją cenę jest ciekawą alternatywą.
Ale oczywiście proszę bez obrazy.Mimo,że nie uważam go za sprzęt ''wyczynowy'' podobała mi się jego miła mizykalność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja w temacie co się komu podoba wg mnie nie ma sensu. To są niuanse mało istotne na tym etapie.
Może nie zaśmiecajmy tematu, tylko pozwólmy AUTOROWI zdecydować.
Uważam, że to świetny zestaw "poważny" na początek i tego się trzymajmy. Brzmienie możemy później modelować wymianą jednego, czy drugiego elementu. Np. można zastosować przedwzmacniacz lampowy, inne kolumny itd. A najwięcej co możemy zrobić to maksymalnie poprawić akustykę.
Być może właśnie akustyka sprawiała, że słyszałeś tak, a nie inaczej.
Naszą dyskusję uważam za skończoną. DAJMY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ AUTOROWI.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem również przedwzmacniacz lampowy z tą końcówką i zdecydowanie poprawia on brzmienie zestawu. Dodatkowo niewielkim kosztem czyli wymianą lamp możemy nieco zniwelować niedoskonałości wysokich tonów poprawiając ich rozdzielczosć np lampami 6922 Elektroharmoniksa. Lampowy przedwzmacniacz to nic strasznego i można taki kupić za niewielkie pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie brałem nawet pod uwagę przedwzmacniacza, nie wiem właściwie dlaczego? Może dlatego, że nigdy nikt o nim nie wspomniał i mi go nie polecał.
Zestaw mi się podoba, ale czy przedwzmacniacz i wzmacniacz sprawdzą się lepiej niż sam dobry wzmacniacz?
Chciałbym się pozbyć również mojego pioneera ze względu na gabarytu, chciałbym coś zgrabniejszego/mniejszego , ale jeśli tu naprawdę otrzymam taką jakość, że zrobię "WOW" to jestem w stanie zaryzykować i kupić ten zestaw.icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dzielony jest lepszy od "integry" prawie zawsze. To co masz w 1 skrzynce tu masz w 2. Wychodzi to drożej, ale elementy wewnątrz są zdecydowanie lepsze. Jak masz obawy to kup cokolwiek co Ci się podoba z propozycji kolegów lub poszukaj może coś z Gorzowa na olx, allegro i wklej linki. Będziesz miał możliwość odsłuchu na miejscu. Rotel, Marantz, Denon, Yamaha, ewentualnie Grundig

Zawsze lepiej jest odsłuchać przed zakupem, bo to co mi się podoba, Tobie niekoniecznie może przypaść do gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma standardowych cen w sprzęcie audio używanym.
Hmm, mój kolega kupił 980 za wiele mniej ale powiedzmy, że była to okazyjna cena. Pre chyba możesz sobie wogóle darować z tego zestawu. Zresztą może Romek coś powie na ten temat. On tu jest znawcą rotela i nie tylko. Zadzwoń i ponegocjuj.
A co z caspianem? Nie znalazłeś? Widzę, że jest. Nie wiem czy cena Ci odpowiada. Potarguj się Caspian jest chyba mniej efektowny ale bardziej wyrównany i wyższej klasy. Do 15m z monitorami podstawkowymi wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szczerze nie brałem nawet pod uwagę przedwzmacniacza, nie wiem właściwie dlaczego? Może dlatego, że nigdy nikt o nim nie wspomniał i mi go nie polecał.



MAreve, odniosłem wrażenie, iż uznałeś że przedwzmacniacz to dodatkowy element w torze, którego wcześniej nie miałeś i nie planowałeś kupować. Na wszelki wypadek uściślijmy więc, że wcześniej miałeś przedwzmacniacz, tyle że w jednej obudowie z końcówką mocy. Czyli Twój Pioneer to wzmacniacz zintegrowany (jak większość), a ten zestaw Rotela to "dzielonka", jednak zasadniczo składa się z takich samych elementów tj.przedwzmacniacza i końcówki mocy. Kwestia tego, czy będziesz miał to w jednej obudowie, czy może w dwóch. Ja mam w trzech icon_confused.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...