Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1500 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chlorofil nie można tak generalizowaćicon_smile.gif fakt, że dawniej lepiej przykładano się(albo były braki w tanich zamiennikach:)) do produkowania ogólnie większości rzeczy, ale i dzisiaj jeśli wydasz 10-15 tys na wzmacniacz dostaniesz solidną konstrukcję na lata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tu wydasz 500-1500 zł a na nowy 15-20 tyś (aż 15-20 tyś sic! żeby jakoś zagrało) i dostajesz klocek z kiczowatym wyglądem:-).
Zgadza się trzeba wiedzieć, które modele ze starych są dobre (np. Sony wypuściło ich w latach 60-70 dziesiątki a tylko 1 wzmak i 1 amlituner są dobre). Na tej niewiedzy robią kokosy handlarze dla których każdy klocek to "legenda".Trochę posłuchałem i w szoku jestem że aż tak to dobrze gra analogowo, tranzystory grające jak lampy:-). Granie i muzykalność osiągalne współcześnie tylko przez lampy. Zwróćcie uwagę, że dawnej ludzie jeszcze pamiętali jak brzmi lampa i tranzystor musiał konkurować z tym brzmieniem. Nie było by powrotu do gramofonów i wzmacniaczy lampowych, gdyby współczesny sprzęt był tak super. Ale zgadza się, ten za ogromne pieniądze gra już na poziomie....albo oszukuje słuch? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do sprzętu za 10-15 tyś dałem dlatego, że dobrze grający sprzęt z tamtych lat tez wtedy swoje kosztował. Modele z niskich półek z tamtych czasów też nie grały wcale fenomenalnie. Kolejną sprawa jest gust bo nie każdemu może pasować typowo "audiofilskie" lampowe brzmienie.
Co do cen za używany wzmacniacz naprawdę ciężko znaleźć coś solidnego za te 500-700 zł od 1000 zł w górę już tak, ale nie jestem pewien czy takie wzmacniacze używane spiorą na kwaśne jabłko ostatnio popularnego atolla in100 który wyglądem jak dla mnie wypada lepiej od wielkich tranzystorów z tamtych lat.
Żeby nie było ja sam kupuje używki i jestem mega zadowolony, ale nie ma co popadać w jakieś uwielbienie dla zabytków które swoje przeszły w których często trzeba to i owo wymienić. Używane wzmacniacze, tunery itd jak najbardziej, ale od sprawdzonego sprzedawcy i tylko za rozsądne pieniądze gdzie moim zdaniem 700 zł to minimum dziś patrząc po cenach na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanwing, moim zdaniem MF E 10 i E 11 są słabsze dźwiękowo. A także wydajnościowo.
AA MAP 105 jest mocny i wydajny. Nie każdemu jednak będzie pasowała jego łagodna góra. Ja oceniam ten wzmacniacz bardzo dobrze. MAP 305 mam wrażenie gra ostrzej.
Nie wiem co to jest "audiofilskie" brzmienie. Bo może być ono albo dobre albo złe. Może być owszem różny rodzaj brzmienia. A to właśnie jest różne, ze jeden lubi takie a drugi zupełnie inne.
Brzmienie lampowe, to też w dużej mierze stereotyp. Może być dobrze i źle grająca lampa oraz dobrze i źle grający tranzystor.
A wzmacniacz lampowy może zagrać bardzo "tranzystorowo". I odwrotnie. Tranzystorowy może zagrać bardzo "lampowo".

Chlorofil, może i są tak dobre modele z lat '70 jak opisujesz. Ale kto na nie trafi? Trzeba wiedzieć czego szukać.
I nie wierze, że są tak bezawaryjne. Na pewno kondensatory są często do wymiany a potencjometry choć do przeczyszczenia.

Panowie. Na pewno kiedyś jak i teraz robiło się świetne urządzenia. Zarówno dobrze grające jak i bardzo mało awaryjne. Z wyglądem też jest różnie.
I zależy co dla kogo wygląda kiczowato.

MAreve . A ile życzą sobie za tuning tego wzmacniacza? Bo może tyle, że lepiej jest kupić inny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Tuning WZMACNIACZ CAMBRIDGE AUDIO A1 V3 to koszt 350 zł, więc łącznie wyjdzie 600 raczej dobra cena.
Podobno po modyfikacjach gra o wiele lepiej.Wybiorę tą opcję, zaryzykuję.
Właśnie wczoraj sprzedałem mój odtwarzacz CD pioneera i też będę musiał poszukać czegoś innego, może macie coś ciekawego na oku do 500 zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz CA A1 również po modyfikacji będzie miał niedużą moc.
Skoro Alchemist dla Ciebie był za słaby-to myślisz że z CA będzie lepiej?

Nie masz w okolicy jakiś wzmacniaczy z odpowiedniego zakresu cenowego-by dogadać się ze sprzedawcą i przed zakupem sprawdzić jak zagra z Twoimi kolumnami?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że facet z ogłoszenia napisał że służył jako transport, czyli kolokwialnie, że odtwarzacz CD nie przetwarzał dźwięku z płyty sam z siebie tylko był podłączony do zewnętrznego urządzenia (np. Dac'a), które robiło za niego tę "robotę". Tzn. był transportem. Jednak tutaj może należałoby przed zakupem skontaktować się z oferentem i zapytać czy coś jest nie tak z odtwarzaczem czy tylko dźwięk mu nie odpowiadał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie INNY...

Transport- to napęd CD bez prztewornika cyfrowo-analogowego. Czyli potrzebuje DACa. Natomiast odtwarzacz CD ma wbudowany DAC (np. ten Pioneer). A swoją drogą to zachęcam do korzystania z wyszukiwarki gdy masz tego typu pytania (co to transport), bo w ciągu 2 minut poznasz odpowiedź 😎
Najprostszy używany DAC to 100-200zł, a porządniejsze-od 500zł w górę.

Pozdrawiam
PS. Jak widać w tym samym czasie co ja pisałem 1Ender zdążył już wyjaśnić sprawę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę cambridge-audio-d500-se do kompletu, będzie dopasowany wizualnie i elektrycznie do CA A1. Poszukaj coś co będzie odpowiadać Ci cenowo i będzie zadbane -wklej link.
Mógłbyś spróbować np. podpięcie Rotel RCD-951 z CA A1. Musiałbyś odsłuchać czy właśnie takiego dźwięku szukasz.
Ten pierwszy poniżej mógłby moim zdaniem ciekawie zagrać razem.
Natomiast co do drugiej pozycji, to uważam że też warta uwagi, rozjaśniło by bardziej górę i wzmocniło średnie i dolne basy.
Jeżeli zdecydujesz się na tuning CA A1 to dobrze by było wybadać sprawę przed zakupem CD - tego co będzie robił moda - co by polecił z CD - koniecznie powiedz na jakim dźwięku Ci zależy.
Pozdrawiam

Tu masz RCD 945 ax - modyfikowany cena 500zł warto przeczytać opis - może by to się nadało? Wizualnie bardzo dobry z drobnymi ryskami.
http://allegro.pl/modyfikowany-rotel-rcd-9...6749540906.html

A tu masz oryginał Rotel RCD 951 z polskiej dystrybucji nie modyfikowany cena 690 zł - trochę ponad budżet. Ten jest bardzo zadbany.
https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-rotel-...html#ad86bf25b9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to. Z lewej CA CD Topaz z prawej Rotel Rcd951. Powinieneś sam wyciągnąć wnioski. Oczywiście jeżeli chcesz kupić CA Topaz CD5 - to kup jak Ci się podoba, nikt Ci tego nie zabroni.
Co nie oznacza, że będziesz zadowolony. Napisałem Ci które modele bym kupił. Zrób jak uważasz to To TY Będziesz słuchał.
Możesz jeszcze rozważyć np. RDC-02 ale te starsze moim zdaniem są lepsze. Czyli Rcd- 951 w górę, albo ten po modzie. Jednak brałbym ten nie modyfikowany ciut droższy. CA nie słynie z wybitnych CD może poza d500-se w tej klasie cenowej. No i wyświetlacze ma do bani. Zrobisz co uważasz.
Tu Rotela widać lepiej.
http://www.audiostereo.pl/modyfikacja-rote...951_115119.html

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...