Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1500 zł


MAreve

Recommended Posts

Chlorofil - to napisz dlaczego ma kupić. Jakbyś opisał dźwięk? Czy łączyłeś już ten odtwarzacz z Cambridge Audio - z jakimi modelami?
Sony nie znam, ale z Cambridge Audio mogło być ciut za ciepło?
965 - to dobry odtwarzacz na oko w miarę zadbany no i ma pilota oryginalnego? co rzadko się zdarza. Cena do przyjęcia. Poszukaj może jakieś komisy, firmy, które za np. opłatą wyślą Ci odtwarzacz na odsłuch. Bo to Twoje uszy "powiedzą" Ci czy jest ok.
Jeżeli chodzi o odtwarzacz Rotela możesz zapytać Audio Vision - może będzie coś miał w dobrych cenach. Ja od niego kupiłem zestaw Rotela w bardzo dobrej cenie. Tylko może być tak, że będziesz musiał poczekać. Ja na swój czekałem jakieś 2 - 3 tygodnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chlorofil no i co z tego, że mogą konkurować z nowymi urządzeniami powyżej 10 tyś zł. , jak mogą się one totalnie nie zgrać z systemem autora i jego gustem ... Takie porady są nie na miejscu , jeżeli "rzuca" się modelami na lewo i prawo nie mając podpartych doświadczeniami argumentacji.

Nawet zestaw za 30 tyś złotych może wypaść nie akceptująco dla słuchacza, jeżeli nie jest dobrany z głową ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najlepszy oczywiście jest DAC lampowy i jakikolwiek transport.


To w takim wypadku wydając jakieś 2000-2500zł (1000zł na transport, 1000-1500zł na lampowy DAC) można mieć już "Hi-end"? Fajnie by było, ale niestety tak nie jest...

Po pierwsze - to "jakikolwiek transport" nie będzie najlepszy. Nowy transport Audiolaba można w tej chwili kupić poniżej tysiąca - i fajnie, ale czy jest rewelacyjny, to trudno powiedzieć.

Po drugie - a czemu akurat DAC lampowy? Jest bardzo dużo udanych modeli tranzystorowych, a "lampa na pokładzie" z automatu nie gwarantuje sukcesu.

MAreve,
to zależy od jego stanu i czy ma oryginalnego pilota w komplecie.
RCD-965BX niezłym stanie ale bez pilota można trafić o 200zł taniej.
A poza tym - jak ktoś podaje linki do ogłoszeń i aukcji to warto od razu napisać o jaki model chodzi, bo ogłoszenie niedługo (lub za 2-3 miesiące) będzie niewidoczne i nie zawsze będzie się można zorientować o jakim sprzęcie była mowa.

Pozdrawiam
PS. A przy okazji - może by niektórzy Koledzy zrezygnowali z dziwnej mody na SMSowe pisanie postów po jednym zdaniu (nie tylko w tym wątku), tylko napisali bardziej konkretnie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd ROTEL RCD-965BX - cena 650 zł z pilotem

Czy to dobra cena czy szukać dalej? Wygląda bardzo dobrze, ale czy tak gra?
Chciałbym już coś kupić, ale jeśli nie warto to możemy szukać dalej.

Przy okazji zastanawiam się czy nie wziąć Daca i mieć pełen komplet hmm..
Jeśli już miałbym go brać to wziąłbym :
Dac NOSTROMO wolf

Słyszałem dużo dobrego o nim icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wolfa tego najnowszego { kilka ich było }. Mogę napisać krótko - Stosunek Jakość/Cena to naprawdę rewelacja !
Jeszcze oczywiście wszystko zależy jakiego konkretnie dźwięku szukasz ze źródła.

Nie będę tutaj prawił poetyckich wypocin na temat dźwięku , ale przeczytaj ten test:
http://highfidelity.pl/@main-2842&lang=
Rzadko kiedy zgadzam się z tymi testami w necie ale w tym przypadku podpisuje się pod tym w 100 %.
Oczywiście Dac dostaje skrzydeł z zasilaczem Nostromo 12V, !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobra cena to by było 250-300zł ja tak kupiłem swój Rotel RCD 951, co prawda bez pilota.
Uważam, że nie ma co się tak napalać na już, czasem warto poczekać. Ja też byłem bardzo napalony icon_biggrin.gif jak kupowałem komplet.
Czekałem prawie 3 tygodnie i ten czas bardzo mi się dłużył. icon_biggrin.gif

Ale uważam, że czasem warto poczekać! Napisz do Audio Vison że chciałbyś kupić dobrej klasy Rcd Rotela za 250 zł. Gość handluje tą marką i naprawdę ma w dobrym stanie sprzęty. Napisz jeszcze dziś i poczekaj. Dobra rada. Kupić zawsze zdążysz! To nie bułki! icon_biggrin.gif Jak Ci odpisze to wrzuć na forum - przyjrzymy się propozycji.

A te aukcje wrzucaj do obserwowanych, to nawet jak się skończy to dojdziesz po użytkowniku, a jak nie sprzeda to może wystawi poniższej cenie. Nawet jak by sprzedał to znajdziemy coś innego ! Tym się nie przejmuj. A swoją drogą to dziwię się Tobie że jeszcze do gościa nie wysłałeś maila z AV. Pisałem Ci o tym..

Oczywiście zrobisz co uważasz.

Co do Daca ładnie by się zgrał Cambridge Audio DacMagic 100 - ja swojego kupowałem w S4Home z bardzo ładnym upustem poniżej 600 zł
Wzmacniacz CA A1(już kupiłeś) + Rcd Rotel - ładnie Ci ożywi i do tego Dac CA i będzie super. No i będziesz miał więcej wyjść w Dac niż potrzebujesz!
Nostromo nie znam więc się nie wypowiem, też myślałem by kupić, ale padło na ten powyżej i jest git!
Pamiętaj, że musisz dać się wygrzać elektronice. U mnie z Dackiem i kablami było tak, że długo, długo nic i nagle pojawił się piękny dźwięk, bas, przestrzeń.
Trzeba być cierpliwym...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bezsensu... Nie mam już do Ciebie siły.... Skoro wiesz lepiej to kup co chcesz. W końcu to Twoje pieniądze.
Ostatnio sprzęty na aukcjach są przedrożone.
Pozdrawiam

RCD 06. 951, 975, 965 - te znalazłem na allegro ale uważam że to trochę drogo tak do 400 zł jak byś znalazł to kupuj, ale te bez moda.
Bardzo dobrze grające były najwyższe modele Rotela Rcd 990, 991 - ale jaka cena jest ich dzisiaj tego Ci nie powiem.
Ja bym zagrał va bank i napisał do AV że szukasz np. RCD 990,991 i masz do wydania 500zł. I wrzucił odpowiedź na forum.
I to tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieszać, ale Rotel nie wiem czy będzie pasował do tych DC2000, chyba że chcesz je zmienić. Zależy co chcesz aby uległo poprawie w dźwięku i w jakim kierunku. Te kolumny grają naprawdę dobrze, trochę specyficznie, w pewnych aspektach są bardzo trudne do pobicia nawet przez dużo droższe modele. Jedynym słabszym punktem może być bas, który jest szybki i precyzyjny, nie tak mocny i głęboki jak większe podłogówki. Jak chcesz trochę "zmiękczyć" brzmienie basu (i ogólnie cały dźwięk) to poleciłbym coś ze wzmacniaczy Yamahy, bo Rotel ma bas dokładnie tego samego typu co te kolumny - szybki i precyzyjny - w teorii niespecjalnie to powinno się zgrywać (choć w audio często są niespodzianki).

Cytat

Co do Audio-Vision - to udzielana przez nich gwarancja jest fikcją, natomiast sprzęt w bardzo dobrym stanie.


Możesz rozwinąć myśl, dlaczego gwarancja u tego sprzedawcy jest fikcją ?
Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chcę mieszać, ale Rotel nie wiem czy będzie pasował do tych DC2000, chyba że chcesz je zmienić. Zależy co chcesz aby uległo poprawie w dźwięku i w jakim kierunku. Te kolumny grają naprawdę dobrze, trochę specyficznie, w pewnych aspektach są bardzo trudne do pobicia nawet przez dużo droższe modele. Jedynym słabszym punktem może być bas, który jest szybki i precyzyjny, nie tak mocny i głęboki jak większe podłogówki. Jak chcesz trochę "zmiękczyć" brzmienie basu (i ogólnie cały dźwięk) to poleciłbym coś ze wzmacniaczy Yamahy, bo Rotel ma bas dokładnie tego samego typu co te kolumny - szybki i precyzyjny - w teorii niespecjalnie to powinno się zgrywać (choć w audio często są niespodzianki).

Cytat

Co do Audio-Vision - to udzielana przez nich gwarancja jest fikcją, natomiast sprzęt w bardzo dobrym stanie.


Możesz rozwinąć myśl, dlaczego gwarancja u tego sprzedawcy jest fikcją ?




Nie mam pojęcia jak zagrają kolumny z odtwarzaczem Rotel i CA, chce spróbować.
Zawsze ew mogę sprzedać i kupić coś innego, mogę szukać tak długo aż znajdę to co mi najbardziej odpowiada.
Lubię zmiany, nowe gadżety dlatego też to nie problem.Najważniejsze jest żeby na tym nie tracić.icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są najlepsze we wszystkim, ale co najmniej bardzo dobre w każdym z aspektów dźwięku, jak na razie - dla mnie są najbardziej muzykalne.
Mają też dźwięk niezwykle realistyczny, zupełnie inny niż ze "współczesnych" kolumn, papierowe głośniki wszystkie. Są bardzo wyraziste, szczegółowe, przestrzenne, kreują bardzo mocne i precyzyjne źródła pozorne (to też mocna strona DC2000). Muzyka brzmi na nich zarówno efektownie, przyjemnie jak i relaksująco. Połączyć te wszystkie cechy to niemal niewykonalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Co do Audio-Vision - to udzielana przez nich gwarancja jest fikcją, natomiast sprzęt w bardzo dobrym stanie.


Możesz rozwinąć myśl, dlaczego gwarancja u tego sprzedawcy jest fikcją ?



Miałem krótki epizod z RCD, które kupiłem od nich. Napisałem maila i facet się nie odezwał. Ot co.
Usterkę usunąłem we własnym zakresie.

MAreve
Ciekawy model CD RDD-980 nie znam tego odtwarzacza, ale może warto? oczywiście jeżeli masz luźne 1300zł, jeżeli chcesz wylicytować taniej pisz na PW, podpowiem jak.
http://allegro.pl/rotel-rdd-980-wycisnij-w...6741964335.html
Osobiście radził bym się jednak wstrzymać. Ochłonąć i tak nie napalać się na zakup. Napisałbym do wielu sprzedawców, którzy dają sprzęt na odsłuchy.
I jak będziesz mieć w domu wzmacniacz to wtedy wypożyczać. Oczywiście zrobisz co uważasz.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz proszę nad podaną aukcją nazwę i model oraz cenę. Już Ci ktoś o tym pisał - by dobrze by było jakbyś to robił, bo w momencie gdy aukcja straci ważność będzie wiadomo o co pytałeś.
Jest to jakaś alternatywa, z czytanych recenzji gra bardzo dobrze. Arcam gra jasno. Czy będzie dobrze z CA A1 - nie wiem, aczkolwiek u AV masz teoretycznie czas na odesłanie sprzętu bez podania przyczyny. W praktyce nie testowałem.
Kiedy ma przyjść przesyłka z CA A1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...