Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1500 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podpytał bym - p. Adama od tuningu w końcu chcesz oddać CA A1 na moda - opisał bym bardzo dokładnie dźwięk na jakim Ci zależy. Zapytał o tego Arcama czy będzie dobry do tego co chcesz uzyskać. Powiedział bym jakie mam teraz kolumny. I co by polecił do takiego zestawu po modzie, jaki CD'ek i kolumny. Taka porada nic nie kosztuje, a wiedza - bezcenna. Taka uwaga zanotuj sobie jego propozycje i podpytaj o ceny za ile można kupić.

Może akurat będzie to o co Ci chodzi. I skończą się Twoje poszukiwania. Pan Adam jest bardzo miłym człowiekiem i chętnie odpowie na Twoje pytania. To też audiofil z bardzo dużym doświadczeniem. Ja też korzystałem z jego rady przed zakupem swojego zestawu (oprócz forum).
Oczywiście zrobisz co uważasz. Miło by było jakbyś podzielił się na forum tym co zaproponował Ci p. Adam.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja bym zagrał va bank i napisał do AV że szukasz np. RCD 990,991 i masz do wydania 500zł. I wrzucił odpowiedź na forum. I to tyle.



No nie przesadzaj z tą kwotą - to równie dobrze można napisać, że masz do wydania 100zł i szukasz RCD990/991 (odpowiedź będzie taka sama - albo raczej brak odpowiedzi). Przecież wiesz po ile "chodzą" te modele (a przynajmniej powinieneś wiedzieć skoro się trochę orientujesz w Rotelach).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dużo za dużo. icon_biggrin.gif tak coś od 2000 zł do 3000 zł icon_razz.gif
Roro
chciałbym usłyszeć Twoje zdanie, czy za CD RDD-980 1300 zł warto dać, czy to mocno przesadzona cena. Bo z tego co czytałem to dużo wartościowych elementów wewnątrz. Czy jest rzeczywiści aż tak dobry? Słyszałeś może jak to to gra?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender,
nie słuchałem RDD-980, w ogóle to jest mało transportów Rotela icon_sad.gif
Nie wiem czy bliżej mu do RCD-970 czy RCD-990

Masz DAC do niego?
Niezłą konstrukcją są RCD-1070 i 1072, choć z drugiej strony są też opinie że mają porównywalną jakość do RCD-02 i RCD-06.
W każdym razie 1070 i 1072 jak dla mnie nie różnią się między sobą graniem i komponentami, a jedynie wyglądem (oba mi się bardzo podobają i stawiam je o klasę wyżej od 02 i 06), a w idealnym stanie będą kosztowały tylko co ten RDD-980.

Na rynku wtórnym rzadko występują - czasami przez pare miesięcy nie widać żadnego egzemplarza, a potem pojawiają się równocześnie 2 sztuki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dotarł już do mnie CA.

Stan wizualny i techniczny oceniam na idealny, podoba mi się :)

Za kilka dni wypowiem się co do jakości dźwięku i czy trafiliśmy w mój gust.

Aktualnie jestem w trakcie wyboru odtwarzacza, zaciekawił mnie Rotel 965 ale nie wiem czy się zgra z CA, ewentualnie zawsze można sprzedać i kupić coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie spodoba to do tuningu :P ! Wrzuć zdjęcia tego A1 - pooglądamy. Te zdjęcia Rotela też możesz dodać - to ten za 400zł? Wygląda ładnie, zadbany. 400 zł za ten model z pilotem to uważam przyzwoita cena.

W ogłoszeniu też taki oszczędny był.  A sprzęt sprawny? Pytałeś?

A czym się objawiało, że sprzedawca mało rozmowny był?

 

Znalazłem takie dac'i

DAC CAMBRIGE AUDIO DACMAGIC1 / ZBALANSOWANY XLR

http://allegro.pl/dac-cambrige-audio-dacmagic1-zbalansowany-xlr-i6752602970.html

 

drugi wygląda na taki przerośnięty DacMagic 100 - CAMBRIDGE AUDIO AZUR DACMAGIC AZUR-B

http://allegro.pl/cambridge-audio-azur-dacmagic-azur-b-i6745955673.html

Może się ktoś odniesie czy cena dobra 1 i 2 ok 800zł oraz jak to gra bo odniesienia nie mam. Posiadam CA DM 100 więc trudno mi coś na ich temat powiedzieć.

 

i jeszcze dwa Przetwornik DAC + wzmacniacz słuchawkowy Beresford 500zł

http://allegro.pl/przetwornik-dac-wzmacniacz-sluchawkowy-beresford-i6756132945.html#thumb/5

DAC NOSTROMO 3 - wejścia: USB, OPT, COAX 350 zł

http://allegro.pl/dac-nostromo-3-wejscia-usb-opt-coax-i6754834642.html

 

Które wymienine warto polecić koledze? Prosiłbym osoby które miały możliwość porównania ww dac'ów o wypowiedzi.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak wszystko mam już kupione,

Wzmacniacz CA A1 V3

Odtwarzacz Rotel RCD-965BX

 

Obydwa sprzęty w idealnym stanie, dopiero dziś w sumie zaczynam odsłuch sprzętu dlatego co do dźwięku wypowiem się za jakiś czas, ale pierwsze wrażenie pozytywne.

Poniżej kilka zdjęć, sorry za słabą jakość.

 

20170327_181518.jpg

20170327_181529.jpg

20170327_181533.jpg

20170327_181537.jpg

20170327_181538.jpg

20170327_181542.jpg

20170327_182225.jpg

20170327_182227.jpg

20170327_182231.jpg

20170327_182234.jpg

20170327_182239.jpg

20170327_182242.jpg

20170327_182951.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAreve - Rotel RCD-965BX - to ten od tego dziwnego gościa? Ile Ci wyszło za całość? Wzmacniacz przed czy po modyfikacji? Jeżeli "mocowo" jest ok - to przydało by się go trochę "odświeżyć" bo to naście lat już ma.

Zrób jak radzi RoRo.  Ja tak mam. Stabilniejszy to raz, Dwa wyeliminujesz trochę wibracje, który każdy odtwarzacz ma, co ma znaczenie na jakość odtwarzania.

Można zastosować dodatkowo podkładki anty wibracyjne - koszt ok 9zł za 4szt. Nie testowałem, ale się przymierzam. Czekamy na ocenę brzmienia.

RoRo - z tego co pamiętam to pomieszczenie odsłuchowe było małe, poniżej 20m2. Około 15m2(4,7x3,3) Więc powinno być dobrze.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Witam,

Niestety ostatnio kompletnie nie maiłem czasu..

Czy jestem zadowolony z zakupu ? Trudno stwierdzić od 8 miesięcy mam małą pociechę w domu i nie mam kiedy nawet dobrze odsłuchać sprzętu...

Jedynie co mogę stwierdzić to CA jest dla mnie troszkę za słaby, przydałoby się trochę więcej mocy.

W roku 2018 wyślę na delikatny tuning koszt  z tego co pamiętam to 350 zł a różnica jest podobno spora.

Kilka lat temu miałem kolumny podstawkowe Kef cresta 2 i bardzo mi się podobały, ale niestety je sprzedałem.

Ostatnio udało mi się je zakupić w bardzo dobrym stanie:) Myślę tak naprawdę co z nimi zrobić bo nie mam zbytnio miejsca na nie, a jeszcze obok leży stary Pioneer A656:)

Mam nadzieję, że teraz już będę się częściej wypowiadał i na bieżąco informował o wszystkich nowinkach :)

 

Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o zwiększenie mocy i ewentualną zmianę barwy kolegę @Audio Autonomy oddawałem do niego kolumny i efekt był bardzo dobry. No i jest bardzo konkurencyjny.
  Jednak z tym tuningiem/modyfikacją to bym się zastanowił. Nie łudź się, że za moda w kwocie 350 zł sprzęt zagra jak za 10k.  Nie da się.

Wzmacniacza jeszcze nie oddawałem do AA. Najlepszą opcją byłaby wymiana wzmacniacza na mocniejszy bez ingerencji - tuning, modyfikacje. Jak granie CA jest odpowiednie - to może A5 lub A500? Koledzy podpowiedzą jaki mocniejszy piec kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...