Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1500 zł


MAreve

Recommended Posts

Dużo starszych CD ma takie rozwiązanie - regulacji siły sygnału. Wystarczy poczytać opis, lub najłatwiej popatrzeć na pilota danego odtwarzacza, czy są tam przyciski " level output + / - ".
Wygodna sprawa, nawet jak ma się klasyczny wzmacniacz, a pilot od niego gdzieś się zapodzieje,to możesz wyciszyć pilotem od CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko problem często w tym, że do CD nie ma oryginalnego pilota-albo jest od innego modelu (bez regulacji głośności).
A że jest to wygodne rozwiązanie to wiadomo, rownież do starych wzmacniaczy oraz do lampowych 😎

Warto jednak zauważyć, że wyjście o regulowanej głośności zazwyczaj wnosi pewne zniekształcenia i puryści dobrego dźwięku wolą korzystać z normalnego wyjścia.

Cytat

Np rewelacyjne sansui 717dr


Albo 10 razy tańsze SONY, choć oczywiście nie tak dobre...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Rotel Ra-970,971,972 z pilotem. Ra-06 to wysoki model Rotela (nowsza generacja - nie słuuchałem więć nie powiem czy lepsza) następca tych co wymieniłem. Są jednak zwolennicy starszych - wcześniejszych generacji.

bardzo ciekawy, no i kompletny zestaw
wzmacniacz Rotel RA-971 mk2, CD RCD-951,Radio RT-935ax
cena 1499zł - Mam ten zestaw - bez radia - moim zdaniem gra wyśmienicie, idealny nie tylko na początek, ale też na lata, dopasowany elektrycznie i wizualnie.
https://www.olx.pl/oferta/rotel-ra-971-mk2-...html#75f3e39ff7

Rotel Ra-10 - tylko wzmacniacz 900 zł - w miarę "świeży" wyższy model od 06 - nie słyszałem, ale podobno bardzo dobry.
http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-10-i6729407830.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'MAreve

Jak chcesz to napisz do mnie na PW - dam Ci namiary na gościa od którego kupiłem Rotela - sprzęt zadbany i sprawny. Byłem na tym parę ładnych stów do przodu, ale kupowałem poza allegro. Napiszesz do niego że poszukujesz zestawu CD + wzmacniacz np. do 800 zł. Być może będziesz musiał poczekać. Ja swój czekałem jakieś 2 i pół tygodnia, ale było warto.
Później możesz wkleić jego odpowiedź. Zobaczymy co odpisze. Co zaproponuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z RA-971 jak najbardziej, bo to fajny komplet za rozsądną cenę.

Ale porównanie RA-10 z RA-06 to nieporozumienie, bo "10" to dużo niższy model (czyli kontynuacja linii 01 i 04), a więc mniejsza moc i bez pilota.
Przymierzałeś się już do 1070 a teraz chcesz kupić dużo niższy model???
Więc ja bym "10" w tej cenie nie kupował.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrącę słowo, czemu tego rotela się tak uczepiłeś Ender?icon_smile.gif Już wiemy wszyscy, że rotel ma dobre wzmacniacze, ale w pierwszym poście autor napisał jaka muzyke lubi że woli wyrównane pasmo z obecnym basem, ale bardziej wyrównane. Nie jestem obeznany bardzo ale rotel raczej nadaje się do agresywniejszej muzyki(choć i poezje pewnie ładnie zagra) ja bym bardziej popatrzył właśnie za densenem, może musical fidelity, obecnie posiadany przeze mnie thule też ładnie muzykalnie gra z lekko uwypuklonym(zaokrąglonym) basem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek i moim zdaniem to wszystko się kupy nie trzyma.
Wygląda to tak jakby autor wątku chciał nowy wzmacniacz ale sam nie wie do końca jaki ( czyt. o jakiej sygnaturze brzmienia).
Najpierw zainteresowanie było Roksan Kandy Mk3, póżniej Densen a teraz Rotel?

Przecież te wszystkie wzmacniacze się różnią od siebie barwą, charakterystyką brzmienia itd, itp ...

Jedyne słowa autora określające jako tako swój wymóg odnośnie brzmienia to :
Cytat

Przede wszystkim uwielbiam czysty, pełny dźwięk.Lubię jak niskie tony są mocne, ale przy tym idealnie wkomponują się w muzykę. nie wychodzą na pierwszy plan.


Po czym proponowane są mu Rotele ... icon_mrgreen.gif
Owszem nawet Rotele zależnie od serii różnią się sygnaturą brzmienia , ale te proponowane raczej nie reprezentują "pełnego dźwięku" ...
Oczywiście zależy co mamy na myśli mówiąc pełny dźwięk...
Przynajmniej dla mnie taka szkoła grania to właśnie proponowany Densen , czy też większość wzmacniaczy firmy Musical Fidelity ...

Ja na miejscu autora bym poczekał i tak jak napisał Angel oraz Note wybrał najpierw kolumny a następnie do nich wzmacniacz ...
A tak kolega kupi teraz wzmacniacz, później dobierze kolumny, ale może się okazać , że inne kolumny by zagrały lepiej z innym wzmacniaczem i od nowa Polka Ludowa...

Ps. Oczywiście rozumiem kupno wzmacniacza pod nowe kolumny, ale tu trzeba mieć wielkie obeznanie w sprzęcie aby takie "akcje" robić a tak to można tylko wydać pieniądze i dalej zmieniać ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie mój wzmacniacz jest na wykończeniu, przerywa, charczy itp z dnia na dzień jest coraz gorzej, dlatego chce pierw zmienić wzmacniacz, a następnie kolumny.
Co mi powiesz o tym Roletu ?



Autor chce najpierw wzmacniacz powód wyżej. Sprzęt ma być zadbany wg Autora to jeden z priorytetów.
I taka uwaga dobrze by odsłuchać cokolwiek przed zakupem. Bo kupi np. Rotela i stwierdzi że jednak to nie to co chce.
Podaje 2 linki sprzedawców - gdzie Teoretycznie można "wypożyczyć" - kupić "używki " i zwrócić do 14 dni - jak to jest w praktyce nie wiem, bo jak kupowałem, to wszystko pasowało - więc problemu nie było. Proponuję by pomóc wybrać coś od nich. Ewentualnie jak ktoś ma kogoś sprawdzonego sprzedawcę to niech wrzuci.
Kolumny głośnikowe, wzmacniacze, CD http://allegro.pl/listing/user/listing.php...11&order=dd
Wzmacniacze, CD http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=20705776
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś kupiłem kilka elementów z Audio-Vision i byłem bardzo zadowolony, z tego co wiem następcy też są.. Co do pierwszego linka to faktycznie o Pumpurku słyszałem wiele dobrego icon_wink.gif

Z mojej strony polecam również tego sprzedawcę - Center-Audio / Center-Com /::
http://allegro.pl/nakamichi-amplifier-2-au...6733801809.html
Również kupiłem od niego kilka klocków i żadnych problemów, co prawda zwykle wiele elementów ma z niższej półki , ale czasem można wtrafić coś naprawdę fajnego ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie, ale mam propozycję założenia wątku "Sprawdzeni solidni sprzedawcy używanego audio" - chyba, że takowy istnieje.
Bardzo by to pomogło przy ewentualnych zakupach.

Co do Audio-Vision - to udzielana przez nich gwarancja jest fikcją, natomiast sprzęt w bardzo dobrym stanie.

No to jesteśmy w punkcie wyjścia, skoro Rotel nie to zaproponujcie coś ładnego wizualnie, a przy tym mocny bas,
"czysty pełny dźwięk" i wysoka wydajność prądowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie wyjścia-to może warto się zorientować ile by kosztowała naprawa uszkodzonego wzmacniacza.
Jeśli niezbyt dużo, to warto naprawić - a potem po zakupie docelowego wzmacniacza można go sprzedać.

Bo jak na razie nie mamy efektów, a znowu będzie szukanie dla szukania, a nie dla efektów...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jaki sens reanimacji trupa i płacić np. 200 lub 300 zł za naprawę?

Cytat

Owszem nawet Rotele zależnie od serii różnią się sygnaturą brzmienia , ale te proponowane raczej nie reprezentują "pełnego dźwięku" ...
Oczywiście zależy co mamy na myśli mówiąc pełny dźwięk...
Przynajmniej dla mnie taka szkoła grania to właśnie proponowany Densen , czy też większość wzmacniaczy firmy Musical Fidelity ...

Ja na miejscu autora bym poczekał i tak jak napisał Angel oraz Note wybrał najpierw kolumny a następnie do nich wzmacniacz ...
A tak kolega kupi teraz wzmacniacz, później dobierze kolumny, ale może się okazać , że inne kolumny by zagrały lepiej z innym wzmacniaczem i od nowa Polka Ludowa...
..


Dla mnie ma Rotel pełny i kompletny dźwięk - moje subiektywne odczucie (oczywiście nie upieram się przy rotelu).
MAreve napisał, że ma wzmacniacz na wykończeniu, a wy dalej swoje - kupić najpierw kolumny....
ok! Zakładam kupi kolumny i dalej będzie miał zepsuty wzmacniacz. Ja go rozumiem, będąc w skórze autora to chciałbym, aby coś w końcu grało.
To jest trochę takie kręcenie się wokół własnego ogona.
Ja też kupiłem najpierw wzmacniacz i cd i co z tego? Powinno mnie się teraz na forum ukamienować!!??
Bądźcie trochę bardziej elastyczni.
A może jest ktoś z Gorzowa Wielkopolskiego, kto ma sprzęt, który gra mocnym basem i ma "czysty pełny dźwięk" i wysoka wydajność prądowa, gdzie autor mógłby posłuchać? Miałby wtedy jakieś odnisienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By pasowało poziomem jakości dźwięku, to MF E-100 albo A 3. I wszystkie wyższe modele. icon_biggrin.gif

Rotele jednak nie mają tak pełnej, plastycznej średnicy. Ani tego wyrafinowania w brzmieniu. Są dobre do rocka.
Ale jeśli chce się posłuchać czegoś innego, podelektować dźwiękiem, to szybko się nudzą. Niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel a E10 lub E11 są gorsze od Thula i Densena znacznie? W sumie między nimi ostatnio wybierałem i E10 wydawała mi się godnym wzmacniaczem. Napisz proszę bo bardzo minie ciekawi porównanie MF do tamtych dwóch zawodników. Co do densena i thule czytałem o obu nawet jakieś porównania były robione, ale konkretnie z MF nie znalazłem. A i jeszcze mamy advance acoustic map w cenie około 1500 zł mamy 305 też całkiem niezły wzmacniacz(ale tu opinie doświadczonych userów trzeba).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zestaw startowy posiadam:)
Tidal HiFi-> Chromecast Audio-> Kenwood MD5090->rca alphard da vinci-> Thule spirit ia100->ruby anniversary qed->elac fs137-> ucho;)
Prócz tego jeszcze tuner kenwooda kt 5020

Co do brzmienia to ciężki temat z opisem wiele zależy oczywiście od samych utworów wiele elektroniki której słucham tak różni się rodzajem i jakością wokalu, wysokich i basu że ciężko całość określić.
Ujmę tak tam gdzie odpowiednie pasmo wpada najbardziej w ucho moge określić że: bas jest obfity ale nie jakiś niezwykle głęboki z dobra kontrolą(dzięki zmianie wzmacniacza zniknęły niemiłe przeciągniecia), wokale melodyjne lekko ciepłe wysunięte do przodu, wysokie 0 kłucia po zmianie DACa zrobiły się lepiej wybrzmiewające,ale jak pisze nie ma problemu z szeleszczeniem czy kłuciem w ucho. Scena nie jest badzo szeroka, ale lokalizacja bardzo dobra. Całość jak dla mnie gra świetnie w elektro, popie, w rocku lekki bardzo fajnie, w metalu najsłabiej sobie radzi ale i tak o niebo lepiej niz z marantzem pm.
Chyba tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...