Skocz do zawartości

Micro Hi-Fi do 800zl


Nestor

Recommended Posts

Witajcie,

Planuje zakup prostego systemu mikro hi-fi i chcialbym prosic was o zdanie w tym temacie. Na poczatek kwestionariusz:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

800 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Raczej nowy.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Micro hifi, 2.0/2.1

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Ewentualnie TV do podlaczenia.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

20-30m2, salon z aneksem kuchennym, przedzielony barem.

6) Jakiej muzyki słuchamy

Przekroj muzyki, rock, metal, edm, pop.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Jednorazowy

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Absolutna koniecznosc to bluetooth, nastepnie (w kolejnoscio priorytetow) cd, radio fm, usb, dvd, dlna.


Poszukuje czegos do odsluchu cd, radia, muzyki ze spotify/mp3 przez bluetooth (telefon, ipad). Zalozenie jest takie ze zestaw ma grac lepiej niz tv. Miejsce na kolumny jest defacto tylko po bokach telewizora, moze ze 30-40cm z kazdej strony, do 40cm od sciany. Odsluch dosyc czesto bedzie w 'ruchu', krzatajac sie po domu. Nie zalezy mi na 'mocy' wyrywajacej z butow, bo mam niemowlaka w domu, wiec szalenstw nie bedzie.

Poki co moje poszukiwania zawezily mnie do tych opcji:
http://www.pioneer-audiovisual.eu/pl/def/products/x-hm15bt
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/x-hm26
http://www.ceneo.pl/24680968#tab=spec [Sony CMT-SBT100]
http://www.hifichoice.pl/kruger-amp-matz-km1584-test,131,5

Poki co sklaniam sie ku tej ostatniej opcji. Zdaje sie miec dobre warunki audio, i funkcje ktorych oczekuje.

Wiem ze jest to forum raczej skierowane do 'wysokiego hifi', ale moze kupowaliscie cos do mniejszych pomieszczen icon_wink.gif

Z gory dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych mini wież nie spełni oczekiwania poprawnego nagłośnienia 30, czy nawet 20 metrów i zapomnij o tym.
Piszesz że nie zależy Ci na mocy, to dobrze bo mocy tu bardzo niewiele. Owszem będzie głośno ,ale bez smaczków basu, czy strawnej nawet dynamiki, to zestawy na mały pokój.
Dodatkowo słuchasz wymagającej muzyki.
Inna sprawa oczekiwania co do bajerów dodatków typu BTH, dlna, dvd, bo w wielu przypadkach i nie wszystkie tu spełnisz, chyba że zapomniałeś dodać 1,lub 2 przed tym 800zł icon_wink.gif
Dwie pierwsze pozycje zupełnie odpadają, ten Sony jest całkiem przyzwoicie grający jak na swoją cenę, w każdym razie trochę lepiej niż te najtańsze pioneerki, tylko co z tego icon_sad.gif.
Niemniej skoro bardziej ma taki "grajek" grać w tle przy innych pracach domowych, niż do cieszenia się płytami i muzyką, to taki zakup to żadne ryzyko.

Opcja bezpośredniego podłączenia Tv do tych "grajków" odpada bo nie mają wejścia optycznego. Musiałbyś kupić DAC w sumie bardzo dobre i popularne rozwiązanie .( konwertuje audio sygnał z optycznego na analogowy- 2rca).

Bardzo dużo w kwestii jakości brzmienia daje wymiana tych pudełeczek z głośniczkami ( tak je trzeba nazwać bo nie kolumnami) na klasyczne kolumny podstawkowe jakiś normalnych kolumniarskich firm. Zestaw gra od razu dwie klasy lepiej, pełniej w paśmie i dynamiczniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dwie pierwsze pozycje zupełnie odpadają, ten Sony jest całkiem przyzwoicie grający jak na swoją cenę, w każdym razie trochę lepiej niż te najtańsze pioneerki, tylko co z tego icon_sad.gif.
Niemniej skoro bardziej ma taki "grajek" grać w tle przy innych pracach domowych, niż do cieszenia się płytami i muzyką, to taki zakup to żadne ryzyko.

[..]

Bardzo dużo w kwestii jakości brzmienia daje wymiana tych pudełeczek z głośniczkami ( tak je trzeba nazwać bo nie kolumnami) na klasyczne kolumny podstawkowe jakiś normalnych kolumniarskich firm. Zestaw gra od razu dwie klasy lepiej, pełniej w paśmie i dynamiczniej.



Heja,

Dzieki za informacje. To co mnie troche zraza w tym soniaczu to fakt, ze kable kolumnowe sa na jakiejs customowej wtyczce, i nie da rady latwo podmienic innych kolumn. Pytanie czy ten 'wzmacniacz' da rade przy wiekszych kolumnach.

A co myslisz o tym krugerze? Marka praktycznie nie znana, ale w podlinkowanym artykule wypowiadaja sie o tym zestawie calkiem dobrze. No i koniec koncow da sie wpiac dwa dowolne glosniki na 'sprezyne'.

Podlaczenie do TV czy DLNA to tylko poboczne bajery. To czego potrzebuje najbardziej to BT, FM, CD. (DAB w ogole u nas dziala?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To co mnie troche zraza w tym soniaczu to fakt, ze kable kolumnowe sa na jakiejs customowej wtyczce, i nie da rady latwo podmienic innych kolumn. Pytanie czy ten 'wzmacniacz' da rade przy wiekszych kolumnach.



Wystarczy przeciąć taki odciąć np. 30 cm za wtyczką i skręcić z nieco lepszym kabelkiem dochodzącym do kolumny ( zaizolować łączenie koszulka termokurczliwą icon_wink.gif(
Co do większych kolumn np. typu Magnat quantum 677, to nie, bo system jako całość musi mieć sens, jednak coś z poziomu dużych monitorów typu np. quantum 673, jbl studio 230. Taka jedna markowa kolumna waży więcej niż cały ten zestaw teraz, a jak pisałem brzmienie jest spektakularnie lepsze, a przecież można szukać używek.

W PL jest DAB+, niektóre stacje nadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj 4 lata temu nabyłem jako prezent dla Teściów takowy wynalazek: mini (czy tam mikro) wieża JVC UX-TB30. Odtwarza to dźwięk zadowalająco - oczywiście jeśli mówimy tu o odtwarzaniu a nie stricte słuchaniu muzyki. Najważniejsze jednak że Teściowie zadowoleni. Fakt, Bluetootha brak i nawet nie ma jak Chromecasta podłączyć niemniej jednak jakaś to opcja jest, zwłaszcza do słuchania w "ruchu" jak to ująłeś. Budżet masz mocno ograniczony bo jeszcze jakiś soundbar z aktywnym subem na myśl mi tu przychodzi ale czy w tej cenie coś sensownego znajdziesz... trudna sprawa, no i jeszcze odtwarzacz CD trzeba by do tego dokupić.

Wyspecjalizowane salony audio zazwyczaj na stanie mają nieco droższe konstrukcje ale zawsze możesz podejść np. do takiego RTVAGD i nabyć na próbę (masz 14 dni na zwrot) takiego właśnie soundbara z subem lub mini/mikro wieże. Na własnym polu walki sprawdzisz co Ci bardziej odpowiada i ewentualnie która drogą podążyć.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyspecjalizowane salony audio zazwyczaj na stanie mają nieco droższe konstrukcje ale zawsze możesz podejść np. do takiego RTVAGD i nabyć na próbę (masz 14 dni na zwrot)


Jak już podejść to już najlepiej posłuchać i porównać "na własne uszy". Zwrot w ciągu 14 dni przysługuje przy zakupach internetowych, przy zakupie stacjonarnym to raczej tylko dobra wola sklepu. Może być tak że kasjerka powie że tak, tak można oddać , a potem kierownik placówki już się na to wypnie.
W przypadku wymienionego sklepu z piecami i lodówkami, to ten sklep ( co zgłaszali z rok dwa temu forumowicze) robił problemy ze zwrotem towarów nawet kupionych przez internet. W przypadku sieciowych "niemieckich elektromarketów" warto zapytać się kupując na miejscu, czy można posłuchać u siebie i czy ewentualnie zwrócić następnego dnia, bo to zależy od konkretnego sklepu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, zapewne w zdecydowanej większości przypadków jest jak piszesz, niemniej jednak w przytoczonym tu przeze mnie sklepie można zwracać produkty kupione bezpośrednio w sklepie - przy kasie widnieje takowa informacja, a skoro to sieciówka to raczej regulamin obowiązuje taki sam we wszystkich sklepach. Oczywiście nie zaszkodzi się zapytać przed zakupem czy oby napewno tak jest w przypadku konkretnego produktu. Osobiście w ten sposób "wypróbowałem" soundbar i co ciekawe poinformowałem sprzedawcę iż tylko po to kupuje... nie było żadnego problemu. Przy zwrocie nie bardzo nawet wnikano w stan wizualny nie mówiąc już o technicznym zwracanego produktu - co akurat moim zdaniem nie jest dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Nie bralem powaznie tego Sony, ale moze bede musial sie nad nim pochylic jeszcze raz. Cena taka sama jak K&M.

Co do kabli, system dziala tak szybko jak najwolniejsze ogniwo, lutowanie czy skrecanie slabego kabla z lepszym niczego nie wniesie. Swoja droga, przy tej klasie sprzetu, kable raczej nie wplyna na odbior znaczaco icon_wink.gif

Za Sony przemawia to ze obsluguje formaty wysokiej rozdzielczosci dla bluetooth, co jest warte uwagi.

Jeszcze raz dzieki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wygrzebie temat ze smieci troche, zeby podzielic sie odczuciami.

Kopnalem sie do media posluchac roznych modeli. Do testow uzywalem nastepujacego zestawu:
- Galaxy Note 5 (BT 4.1, APTX)
- Spotify z muzyka sciagnieta w high quality
- Poweramp ze zbiorem mp3

Muzyka: ACDC Thunderstruck, Metallica Enter Sandman, Antonio Vivaldi - Lato, Phil Collins In the air tonight, Michael Jackson Beat It.

Zestaw bazowy do porownania: Note5 + Dension BT lite, fabryczne glosniki i radio w passacie B5.5 (lol, wiem)


Testy:

Panasonic PMX70

To byl moj go-to model. Super recenzje, duza moc i duze glosniki. Poszedl na pierwszy ogien. Wbudowany kodek AAC.
Parowanie BT przez NFC poszlo calkiem sprawnie. Odpalam spotifaja - jest plasko i cicho. Podkrecam glosnosc na max, to dalej nie jest to czego sie spodziewalem. A dzwiek brzmi.. dziwnie. Wlaczylem vivaldiego, trojdrozne glosniki panasonica zaczely harczec. Wszystkie witki opadaja. Inne utwory przy dosyc wysokich dzwiekach zachowuja sie podobnie. Glosnosc dzwieku troche 'plywa'.

Sony SBT100

Wizualnie bardzo ladny, ladniejszy niz na zdjeciach. Parowanie bez problemu. Ponoc obsluguje APTX przez BT. W porownaniu do Panasonica, jakosc dzwieku bez problemu. Z alejki obok troche zagluszali, ale mimo wszystko ciezko bylo sie przyczepic. Nadal dosyc cicho jesli chodzi o dzwiek, troszke plywajaca glosnosc.

Pioneer X-CM66

Przetestowalem bo akurat stal obok i mial naklejke spotify. Glosniczki zdecydowanie mniejsze niz w poprzednich dwoch modelach, ale mimo to graja dosyc czysto i zadzwiajaco glosno. Okazalo sie ze do spotify trzeba byc w tej samej sieci lokalnej, wiec sobie darowalem. Parowanie BT NFC troche utrudnione bo tag NFC jest w dosyc dzikim miejscu na urzadzeniu. Mimo wszystko, zaskoczyl jakoscia i glosnoscia.

Pioneer X-HM32V

Maly, czarny, poreczny. Fajna funkcja jest obecnosc odtwarzacza DVD. Dzwiek BT calkiem w porzadku, glosnosc porownywalna z sony. Czysto, bez harczenia. Pioneery nie obsluguja ani AAC ani APTX (podobnie jak moj dension), ale mimo wszystko graja czysto.

--------

To co mnie zaskoczylo w tych testach to fakt, jak nieczysto potrafia grac tak duze glosniki, i jakie problemy sa z dzwiekiem via BT. Moj zestaw audio w samochodzie (zupelnie fabryczny), bije praktycznie wszystkie te konstrukcje na glowe.
Podobnie w domu, do sluchania muzyki uzywam w tej chwili telewizora Samsung H6400 uzywjac Screen Share z telefonu. Tu rowniez nie ma problemu z czystoscia dzwieku.
Zaskakuje mnie tez fakt, ze komputerowe glosniczki logitecha (2.1) graja naprawde glosno w porownaniu z wymienionymi zestawami 'hifi'.
Zastanawiam sie czy najlepsza opcja nie bedzie podlaczenie zestawu 2.1 do TV. Wszystko juz mam, oszczedze 1k pln icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...