Skocz do zawartości

Głośniki Technics sh-eh760 - jak podłączyć do Jvc rx-5062?


Recommended Posts

Witam serdecznie. Jak w temacie mam problem z podłączeniem głośników od wieży Technics sh-eh760 do amplitunera jvc rx-5062. Mianowicie głośniki są 3-drożne i każdy ma osobną parę przewodów, a muszę wpiąć je pod jedną parę styków w wzmacniaczu jako wyjście na przednie głośniki. Prawdopodobnie muszę zastosować zwrotnice ale jest to czarna magia dla mnie, jaką dobrać i ewentualnie jak w ogóle się za to zabrać?
Proszę Was o pomoc w tej sprawie, poniżej podaje dane sprzętu.

Głośniki:
Superniskotonowy 17cm, stożkowy
Niskotonowy 12cm, stożkowy
Wysokotonowy 5cm. kopułkowy
Impedancja Hight 6om 60W
Mid 6om 60W
Low 8om 120W
Poziom wyjściowy ciśnienia akustycznego 67dB/W 1.0m
Częstotliwość podziału 120Hz, 4kHz
Zakres przenoszonych częstotliwości 42Hz- 50kHz (-16dB)
48Hz- 38kHz (-10dB)

JVs Amplituner rx-5062

Moc wyjściowa
Kanały przednie min. moc skuteczna 100W na kanał przy impedancji 8om częstotliwości 1kHz i całkowitych zniekształceniach nie większych niż 10%

Dziękuje za pomoc i doradztwo w tej sprawie. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli z tymi technicsowymi kolumnami nic bez oryginalnej wieży technicsa nie zrobisz, bo na 99% kolumny miały zwrotnicę umieszczoną w module wzmacniacza...
Bawienie się w dorabianie zwrotnicy nie opłaca się raczej, bo to raz średnie kolumny, dwa nawet jak podobały się jak grały z całością technicsa to był to "efekt" swoistego sztucznego korektora i podkolorowań jednostki technicsa.
Owszem możesz komuś zlecić zbudowanie zwrotnicy według podziału pasma jaki wpisałeś, ale to duży koszt , więc bez sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...