Skocz do zawartości

Totalny brak basu - POMOCY !!!


metal1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak, z Pioneerem jest zdecydowanie więcej niskich tonów ale i tak muszę trzymać pokrętło od basu na godzinie drugiej.

Ale nie ma co się dziwić. Jak porównywaliśmy oba wzmacniacze u sprzedawcy w pomieszczeniu większym od mojego to na DIRECT - NAD 326 miał zdecydowanie mniej basu i bardziej odchudzonego , a w cale nie szybszego w stosunku do Pioneera A 757.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Cześć, odgrzebałem stary wątek - ale mam ten sam problem, co kolega kilka lat temu :(

Sprzęt - Naim Unity Atom + Focal Aria 926 + kable Tellurium Q black II.

Mam tu na forum inny wątek dotyczący wyboru głośników (Naima kupiłem najpierw, impulsywnie, i do niego dobierałem kolumny). Odrzuciłem wiele kolumn, po testach w domu. Po odsłuchu w sklepie, z Naimem, zdecydowałem się na Arie 926. Po instalacji w domu kolumny są bardzo OK, jednak nadal to nie jest w 100% to - brakuje po prostu basu.

Np. w War Pigs - Black Sabbath - przy głównej solówce gitarowej, tuż pod gitarą wyraźnie powinno być słychać, jak Buttler wymiata na basie. Słuchając w samochodzie, wyraźnie tę ścieżkę basu słyszę. W domu już nie :(

James Bond - Iggy Pop - całość zaczyna się od mocnego basu - i wtedy w komodzie, która stoi w narożniku po przekątnej pokoju (czerwona strzałka na planie) szklanki i butelki tłuką się o siebie, cała komoda wibruje - więc gdzieś te niskie tony są. Ale to raczej dudnienie, nie ścieżka gitary basowej.

Dosuwanie/odsuwanie kolumn od ściany nie pomaga. 

Najdziwniejsze jest to, że ja ten bas słyszę najlepiej, gdy jestem poza pokojem odsłuchowym :( Ogólnie mieszkanie ma coś nie tak z akustyką - niby 140m kw, ale jak w kuchni spadnie łyżeczka, to słychać to dokładnie w sypialni, do której korytarzem jest ponad 10m.

Tak na 100% to akustyka, co nie? - pomożecie? Poniżej rysunek.

@Angel- jesteś jeszcze na forum? Mógłbyś podesłać te materiały o akustyce, o których wspominałeś wcześniej?

Wkurzam się na siebie, bo odesłałem kolumny Buchardt 300, które mnie urzekły brzmieniem, ale brakowało mi w nich basu. Teraz myślę, że to nie wina kolumn, tylko durnego pokoju... 

Salon_rzut.jpg.32ff2d3edcfd7ddc6a7d3b9d48b44c00.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań masz parę.

Dołóż player z możliwością aqualizacji, zmień na wzmak z regulacją barwy tonu ( bo ten Twój Naim chyba go nie ma, czy się mylę?), dołóż subwoofer do systemu.

A najlepiej to zamów do domu specjalistę ze sprzętem do pomiarów akustyki pomieszczenia i sprawdź co tam u siebie masz.

Tylko ta najwłaściwsza droga jest owszem i najlepsza ale też i najdroższa. No i nie zawsze możliwa bo zrobienie adaptacji akustycznej w pokoju dziennym jest karkołomnym zadaniem.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...