Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc w doborze okablowania: 2 x rac-rca (wzmacniacz - odtwarzacz CD), głośnikowego (wzmacniacz - kolumny). Mój sprzęt nie jest nawet średnich lotów ale póki co mi wystarcza i jestem z niego bardzo zadowolony, a więc: Denon PMA-720AE, Pylon Pearl 25, Technics SL-PG580A (za jakiś czas idzie do zdecydowanej wymiany), kabel głośnikowy adamhall 2x2,5mm2 (dostałem w prezencie wraz z kolumnami), rca za parę groszy z marketu. Połączenie Denona z Pylonami bardzo mi odpowiada, preferuje raczej dźwięk miękki, ciepły taki który sprawia że muzyki można słuchać całymi godzinami. Muzyka jaką slucham jest różna ze zdecydowaną przewagą na jazz, chillout, rock. Bardzo proszę o pomoc w doborze okablowania...
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sprzęt wcale nie jest poniżej średniej półki.
interkonekt na początek możesz kupić Melodika Purple Rain (kosztuje 100 zł). Sam go posiadam i gra bardzo wyraźnie.
Recenzja -> http://www.highfidelity.pl/@main-1797&lang=
Jak się osłuchasz to można z czasem pomyśleć o srebrnych, droższych kabelkach.
Kable glośnikowe The Chord Clearway w cenie 59 zł / mb
Recenzja -> http://www.avtest.pl/archiwum/technics/ite...arway?showall=1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Twój sprzęt wcale nie jest poniżej średniej półki.
interkonekt na początek możesz kupić Melodika Purple Rain (kosztuje 100 zł). Sam go posiadam i gra bardzo wyraźnie.
Recenzja -> http://www.highfidelity.pl/@main-1797&lang=
Jak się osłuchasz to można z czasem pomyśleć o srebrnych, droższych kabelkach.
Kable glośnikowe The Chord Clearway w cenie 59 zł / mb
Recenzja -> http://www.avtest.pl/archiwum/technics/ite...arway?showall=1


Dziękuję ślicznie za propozycje i nie powiem ale bardzo ciekawe. Jeżeli chodzi o interkonekt to melodika była jednym z moich faworytów i tak samo mocno się zastanawiałem nad kablami głośnikowymi tej samej firmy. Choć Twoja propozycja jest bardzo kusząca i zdecedowanie za odpowiednie pieniądze jak dla mnie. Niestety nie mam możliwości odsluchu kabli, chyba że ktoś zna sklep internetowy który umożliwia domowy odsłuch a dopiero potem zakup?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz od takich dalszych kablarskich zmian, dodajmy w takim przypadku minimalnych .
Interkonekt jak i kabel głośnikowy od Melodiki, mają podobny styl, leciutko wygładzają przekaz, a kabel głośnikowy ( np. MDC2250) subtelnie uwydatnia niższe, niższa średnicą tony. W każdym razie nic tu nie wyostrzy, czy nie utwardzi.
Więc raczej dalej będzie jak masz teraz i trzeba lubić lubić taki przekaz, tymi kablami rewolucji nie zrobisz (nawet chyba kupując grubsze od podobnie konstrukcyjnie adam hall) bo w tym systemie jakieś 70% stylu dają te kolumny, które jak dla mnie mają nieco spowolniony przekaz w pasmie średnio nisko tonowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowanie wystarczy Ci 2250.
Przy 2400 nie poczujesz żadnej różnicy.

Napisz do nas o interkonekt i kabel głośnikowy a wycenimy i wyślemy w jednej paczce.

Pozdrawiam

black friday / tniemy ceny



Dobrze się składa bo jestem z Oświecimia a wiem że macie w tym mieście swój oddział tylko nie mam zielonego pojęcia gdzie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój sprzęt to jak i kolumny tak i wzmacniacz mają moim zdaniem podobny przekaz, wygładzony, spokojny choć w rocku umie poruszyć powietrzem:) Mi to połączenie jak najbardziej odpowiada, bo kupno tego sprzętu nie było przypadkiem lecz świadomym wyborem potwierdzonym odsłuchami. Czy chce coś zmienić poprzez kable, na pewno nie bas bo właśnie taki jaki jest mi najbardziej odpowiada. Jeżeli chodzi o średnie i wysokie tony to mogły by być bardziej wydatne, średnie nie są złe i mogłby by zostać ale zależy mi bardziej na wysokich tonach. Ale miała by być to zmiana niewielka, żadnego natarczywego "cykania"...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie rozwiązanie jest najlepsze żaby wypożyczyć kabelki na chociaż jeden czy dwa dni... No ale, właśnie jest to ale że w moim pięknym mieście jakim jest Oświęcim nie ma takiej możliwości. Z okablowaniem się nie śpieszę ale chyba jak będę w większych miastach gdzie są sklepy specjalistyczne to tam o takie porownanie poproszę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wypożyczymy ci kabelki i sprawdzisz czy to jest to czego szukasz.


Takie propozycje jak ta ze strony firmy S4Home są najbardziej odpowiednimi w audiofilskim światku, bo w jakiż inny efektywny sposób można szukać synergii w systemach audio? Liczyć na szczęście? Za dużo zmiennych by się szczęśliwie mogło udać.
Jeno chwalić S4Home.

PS Chwalę całkowicie bezinteresownie. Pracowników tej firmy nie znam (ale chętnie poznam, bo to nie boli)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...