Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Posiadam kolumny Klipsch F-2 i wzmacniacz Harman Kardon HK 680. Nie mam natomiast kabli. Wydać chcę około 30zł na metr. Myślałem o Meliodice Purple Rain + Meliodika MDMJ2R ( jack 2xRCA ). Zastanawiam się czy to dobry wybór, kabel jack 2xRCA za 90zł nie jest przerostem formy nad treścią ?
Muzyki jakiej słucham to głownie Rock-Heavy metal czasem jakieś Funky.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czesć.
Rozumiem , że nie masz wogóle , żadnych kabli jeszcze. A słuchałeś tego zestawienia czy kupowałeś elementy w ciemno? Wiesz co byś chciał lekko zmodyfikować w brzmieniu? Nie wiem czy wiesz , ale kabelkami możesz wpłynąć na brzmienie, oczywiście nie są to wielkie zmiany, a doszlifowujące dźwięk.
Co będzie głównym źródłem? Bo po kablu jaki szukasz to można sądzić, że to telefon, tablet, karta muzyczna, tv ... , a to nie jest najlepszy wybór , aby uzyskać satysfakcjonujące brzmienie, choć na początek jak nie ma finansów to oczywiście lepsze to jak nic, a w między czasie możesz zbierać na jakiś dobry DAC, jeśli używasz komputera, lub odtwarzacza Cd. Pamiętaj, że liczy się cały tor audio, czyli każdy element jaki jest podłączony.
Napisz w jakim metrażu to będzie grało ....
Czym więcej informacji tym lepiej Ci się doradzi w kwesti kabli.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przede wszystkim musisz wiedzieć co chcesz w tym dźwięku dopracować. O ile wiesz, o ile masz już jakieś kable i na nich słuchasz.
Jeśli tak, to napisz czego w dźwięku za dużo albo za mało, co Ci się w nim podoba a co nie.
A jak nie masz kabli, nie słuchałeś i nie wiesz, to będzie trudno.
Można wówczas wybrać jakieś w miarę neutralne droższe kable i liczyć, ze Ci się spodoba.
Albo kupić najtańsze a przyzwoite i dopiero po osłuchaniu się kupić lepsze. Co polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co podłączone będzie do PC, z czasem kupie jakas karte dźwiękową. Nie ma co kryć... kupowałem w ciemno po przeczytaniu wielu recenzji i opini wybrałem taki sprzęt. Pokój ma 25m2, w takim razie faktycznie moźe lepiej będzie kupić narazie jakieś zwykłe kable. Melodica BWC2250 moźe być ? (11zł za m)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś , że póki co podłączysz wzmacniacz pod PC. Rozumiem że masz na myśli komputer stacjonarny. Jeśli tak to korzystasz zapewne z karty zintegrowanej póki co. Napisz jaka to płyta główna. Na niektórych płytach głównych karty zintegrowane są całkiem niezłej jakości wbrew pozorom więc wtedy lepszy kabelek mógłby być, jeśli natomiast to nic specjalnego to lepiej tańszy, a różnicę dołożyć do przyszłej karty dźwiękowej, która zapewne będzie miała dedykowane wyjścia 2 x RCA (np. Xonar Essence ST) do wzmacniacza lub oczywiście do Dac'a.
Jeżeli natomiast korzystasz z laptopa to z miejsca odpuść sobie zakup tego kabla , gdyż to przerost formy nad treścią.

Za jaki czas planujesz zakupić nową kartę lub Dac'a?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pech. Ale wszystko dobrze się skończyło, fajnie że udało Ci się odzyskać pieniądze.

Gatunki muzyczne już znamy, ale to nie wszystko.
Napisz jaki dżwięk lubisz. Bardziej ocieplony, wyrafinowany, słodki czy jaśniejszy , twardszy, konturowy Jeżeli ten pierwszy to może być problem bo wybrałeś kolumny , które grają po jasnej stronie mocy z dość natarczywą górą, ogólnie mają brzmienie konturowe.
Wzmacniaczem można " wymodelować" dźwięk dość mocno , ale pierwsze skrzypce grają zawsze kolumny. Jak już wspomniałem musisz opisać swoimi słowami jaki dźwięk chcesz osiągnąć aby jak najlepiej dopasować wzmacniacz.

Masz tu swojego rodzaju ściągę :
http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wzmacniacz z pewnością powinien być ciepły. Nie chciałbym odczuwać ataku ostrych dźwięków. Podobno poprzedni wzmacniacz, który wybrałem bardzo dobrze pasował do tych kolumn i chciałbym znaleźć coś podobnego. Zapomniałem dodać, ze udało mi się też wymienić kolumny na Klipsch rf52 z niewielką dopłatą. Przy nich już chcę też zostać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch rf52 to już trochę lepsze kolumny od modelu F2. Ale musisz wiedzieć że w 25 m2 z tymi kolumnami nie osiągniesz większych wrażeń basowych. Nagłośnić , raczej nagłośnią gdyż są one wysokoefektywne, ale musisz się liczyć z lekkimi ograniczeniami. Ja bym w takim metrażu widział bardziej model Rf62.

Słuchałeś wogóle tych kolumn przed zakupem?

Jeśli chodzi o Klipsch to jak najbardziej trzeba wzmacniacza , który utemperuje wysokie tony, zagra miękko z dobrze wypełnioną średnicą.
Żadne jasno grające wzmacniacze tu nie podpasują bo góra Cię zamęczy.

W tej kwocie i do tych kolumn to osobiście bym poszukał jakiegoś Pioneera z serii Reference , modeli : A676, A757, A717, A777.
Również ciekawym wyborem byłby Sony z serii ES, modele jak: ta f 550 es, ta f 700 es, ta f 670 es.

Pioneer zagra trochę mniej detalicznie od Sony, ale za to bardziej dociążonym dźwiękiem co w metalu, Rocku jest moim zdaniem niezbędne.
Sony natomiast zagra z tymi klipschami bardziej detalicznie, mniej ciepło jak Pioneer, ale również zmiękczy przekaz co jest bardzo ważne przy tych kolumnach.

Zapewne jakiś starszy Luxman, ale tu już nie podpowiem jaki dokładnie model.
z nowszych wzmacniaczy jakbyś mógł trochę dołożyc to w granicach 1000 zl chodzą używki Advance Acoustic Map 105.
Utemperuje on wysokie tony, doda masy tym Klipschom

Może jeszcze ktoś poda jakieś propozycje ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za ten model Pioneera jeżeli jest w bardzo dobrym stanie to moim zdaniem odpowiednia.
Sam miałem ten model z Klipschami i muzyki ciężkiej mi się słuchało bardzo fajnie przy takim połączeniu. Ale wiadomo , wszystko zależy od prferencji.

Z używkami jest o tyle dobrze , że jak Ci dzwięk nie podpasuje to sprzedasz dalej z małą stratą albo i bez.

Możesz oczywiście poczekać i polować np na modele z serii A7xx. Ale w bardzo dobrym stanie chodzą one po 800-1200 zł zależy jak się w trafi.
Brzmienie bardzo podobne do A676, no ale kosztują dwa razy drożej. Pytanie czy dla Ciebie jest sens dokłada. Mocowo obie serie są mocne i wydajne prądowo.

Owszem , ten HK 980 może być również niezłym wyborem do Klipsch, ale właśnie a propo tego modelu trochę się naczytałem , że dość często się psują przez tą całą "elektronikę" na płycie czołowej. Ale to tylko taka moja mała uwaga, oczywiście nie musisz jej brać pod uwagę.

Jeśli chodzi o kwotę 1000 zł to możesz też zwrócić uwagę na NAD 352, lub NAD 355, ale tutaj obawiałbym się trochę za mocnych wysokich tonów z Klipchami, no i dźwiękiem bardziej "dosadnym". Co kto lubi ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę gubisz się w numerkach icon_wink.gif

Piszesz o :

3490
3480
980
680

Modele 3490, 3480 to amplitunery stereo. Modele 980 i 680 to wzmacniacze stereo.

Najlepszy z nich to model 680.czyli ten co miałeś. Później niżej brzmieniowo, ale nowszy 980 , a następnie 3490 oraz 3480.

Model 3480 to znacznie niższa półka od modelu 680.

Cytat

Tak. słuchałem ich.


A z jakim wzmacniaczem słuchałeś tych Klipschów ? Podobało Ci się?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh bardzo niefajnie, wychodzi na to, że będę musiał poczekać i nie kupie nic na "szybko" . Osoba, która mi wcześniej sprzedała HK 680 powiedziała, że da go do serwisu by sprawdzić co z nim nie tak, jeśli naprawi nadal chce go sprzedać. Jednak z tego co czytałem lepiej nie kupować już "majstrowanych" wzmacniaczy.

Słuchałem ich własnie z HK 680
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...