Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kupiłem ten po serwisie w cenie 700zł (z dostawą był za 740zł) udało mi się wynegocjować dostawę za pobraniem na koszt sprzedającego. Serwis faktycznie był. Może przepłaciłem, nie wiem... sprzedawca zapewnia, że w środku wygląda jak nowy. Ten za 550zł (bez dostawy) został i tak sprzedany, nie ukrywam, że bardziej skłaniałem się ku temu droższemu. Jeśli ma być w naprawdę dobrym stanie to może ta dopłata do niego na dobrze mi wyjdzie. Zapewne bywały okazje z lepszą ceną. ale aktualnie takich nie było. Teraz czekam na kuriera mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i będę zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście również jestem takiego zdania, że jeżeli sprzęt jest sprawdzony i w bardzo ładnym stanie to wolę dołożyć i mieć spokój niż później pluć sobie w brodę. Ten droższy był naprawdę w bardzo ładnym stanie , przynajmniej zewnętrznym - to fakt. Jeżeli serwis był dobrze wykonany to wzmacniacz pochodzi długie lata. Miejmy tylko nadzieje , że Ci się dźwięk spodoba z tego połączenia co jest najważniejsze.

Ja sam mam pełnoletnie klocki z lat 90 a prawie wszystkie wyglądają jak nowe ze sklepu. No ale cóż, na pewno kosztowały trochę drożej niż obligatoryjne ceny na aukcjach. Coś za coś. Choć czasem naprawdę zdarzają się świetne okazje w super cenach. No ale to trzeba czekać i "polować".

Pamiętaj , że bardzo dużo będzie tu ograniczało źródło.
Jak zakupisz dac'a na co namawiam (daj sobie spokój z kartą muzyczną) to uzyskasz znacznie lepsze brzmienie. Nie mówię tu o niuansach, ale o konkretnej zmianie. No ale to później, jak będą fundusze.
Oczywiście same pliki które odtwarzasz mają kolosalne znaczenie. Jakieś mp3 128 kb/s to tragedia, co innego format flac, w ostateczności mp3 320kb/s.
Ale mam nadzieję, że o tym wiesz.

Oczywiście akustyka ma przeogromne znaczenie na dźwięk. Jeżeli nic nie czytałeś to na początek zapoznaj się z tymi tematami:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Wzmacniacz już wysłany , czy jutro wyśle?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki będę słuchać głównie z płyt oryginalnych (mam małą kolekcje), tudzież FLAC. Wzmacniacz zostanie wysłany jutro kurierem. Zmiana źródła na lepsze jak mówiłem na początku tematu dopiero po nowym roku. Myślałem czy nie kupić jakiegoś odtwarzacza CD, ale do 250zł nie znajdę chyba nic godnego i lepiej to odłożyć na później. Z ustawieniem kolumn będę kombinować jak już wszystko będę mieć ( nie obejdzie się pewnie bez małego przemeblowania )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli posiadasz płyty Cd to odtwarzacz płyt jak najbardziej.
Jeżeli mógłbyś zwiększyć budżet do 400 zł to by się znalazło coś ciekawego, co by zagrało znacznie lepiej niż obecna zintegrowana karta dźwiękowa.

Ale z zakupem Cd bym się wstrzymał, jak podłączysz wszystko i się osłuchasz to zobaczysz co byś chciał jeszcze zmienić w brzmieniu (ocieplić, rozjaśnić itp). W tedy by się dobrało odpowiedni Cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...