Skocz do zawartości

Kolumny do pokoju 11-12m (500-600zł)


Zid1224

Recommended Posts

Witam wszystkich


Poszukuje kolumn podstawkowych do wzmacniacza Yamaha A-500, jako że pomysł z altusami 110 nie wypalił(gra to masakrycznie icon_biggrin.gif, wybaczcie że nie słuchałem waszych rad o ich sprzedaniu na początku). Kolumny będą stały na komodzie, muzyka to głownie rock, metal (zdarzają się wyjątki w postaci muzyki elektronicznej), oczywiście nie pogardzę dobrym basem. Mówię od razu, że wymiana wzmacniacza na razie nie wchodzi w grę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawia moja mama: "Kto nie słucha ojca, matki, ten słucha psiej skóry".

Napisz więcej danych, bo to co napisałeś, to może być smsem do kumpla z zaproszeniem na piwo a nie zaczątkiem wątku na forum.
Jak się pisze pierwsze posty, poczytaj na stronie tytułowej forum albo te tematy z linków.
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

do 600 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

Kolumny stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

wzmacniacz Yamaha A-500, odtwarzacz Technics SL-PS700, komputer

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

w załączniku

6) Jakiej muzyki słuchamy

Rock, Metal, Heave Metal, Pop

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Kilka lat

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Czasami zagrać troszke głośniej
.
Interesuje mnie mocny miękki bas gdyż w altusach nie ma go w ogóle, nie lubię syczących wysokich tonów. Myśle, że tyle informacji powinno wystarczyć icon_biggrin.gif. Tannoy M1 to dobra opcja ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że celujesz w Tannoy głównie starsze M, widzę z opisu, że sobie sprawę, że nie są to kolumny wybitnie szybkie, i rozdzielcze.
Jeśli tak, to sugerowałbym bardziej model większy M2, niż M1, zaproponuje też Mission m32i rozdzielczość podobna, ale mają lepszą dynamikę i obfite ocieplone niskie tony ( minus są dość głębokie, cena ok. 650zł.)
Kolumn warto odsłuchać i tu sugeruje odsłuch z Yamahą nowych Magnat supreme 202 ( są po ciepłej stronie) , lub bardziej rozdzielcze Heco victa 301, nie chcę absolutnie forsować wyższości używanych Tannoy nad niedrogimi Magnatami, ale zanim kupisz w ciemno lepiej dać sobie szansę posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75 dał dobre propozycje. Z Twoich, szczególnie jeśli idzie o Tannoy, wolałbym R1. Ale wszystkie te Tannoy'e nieszczególnie nadają się do rocka.
Choć jeśli wolisz bardziej uspokojone, mniej nerwowe brzmienie, to dlaczego nie? Wówczas da się długo i bez zmęczenia słuchać nawet ostrej, mocnej muzyki.
Poza tym wiesz, że z tak małych konstrukcji dużych niskich tonów nie uzyskasz. Ale dźwięk w całokształcie może być ok.
Mnie kiedyś szczęka opadła, jak usłyszałem R1 z drogim (ok. 7 - 8 kzł) modelem wzmacniacza i CD firmy Marantz.
Ale jeśli Yamaha ma zostać, to szukałbym waśnie chyba Mission M32 albo nawet M33.
Bo wiesz, ze kolumny podstawkowe powinno się postawić na standach by dobrze grały. I w pewnej odległości (po kilkadziesiąt cm.) od ścian. A Ty jak zamierzasz je ustawić? Może dasz jakiś rysunek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, rzeczywiście. No to na komodzie nie będzie jakoś super grało. W sensie sceny stereo, przestrzenności dźwięku.
Kup choć Blu Tack i po ulepieniu kulek (po 4 szt. na kolumnę) postaw kolumny na tym i dociskasz kolumnę z góry, odsprzęgniesz je od rezonansów komody.
http://allegro.pl/masa-modelujaca-blu-tack...6596272321.html
Kolumny warto tak ustawić by ścianki przednie nawet trochę wystawały przed front komody.
Z rozstawem jak widzę nie poszalejesz. Jest za wąsko. Ale też przy samych ścianach bocznych nie postawisz kolumn.
Może biurko dałoby się przesunąć przodem do prawej ściany? Wówczas mógłbyś szerzej rozstawić kolumny i dalej od tylnej ściany.
Ale potrzebne by były standy albo kupiłbyś małe kolumny podłogowe.Czyli takie, które wyglądają jak monitory z dodanym dołem obudowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie uwierzysz, ale myślałem by Ci polecić Grundig BX-2000. Miałem te kolumny. Nawet dwukrotnie.
Nie są zbyt miękkie i ocieplone, ale są dość neutralne, grają mocno, dynamicznie a niskie tony mają takie, że niejedna podłogówka ze wstydu może się schować. Przy tym nie grają nachalnie ani ostro. Jeśli byłoby jakieś wyostrzenie, to raczej z winy wzmacniacza.
Do rocka na pewno będą dużo lepsze niż inne wyżej wymienione.
Tylko, że są to spore monitory i otwór b-r mają z tyłu obudowy. Na komodzie mogą wyglądać nieco dziwnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może nie uwierzysz, ale myślałem by Ci polecić Grundig BX-2000. Miałem te kolumny. Nawet dwukrotnie.
Nie są zbyt miękkie i ocieplone, ale są dość neutralne, grają mocno, dynamicznie a niskie tony mają takie, że niejedna podłogówka ze wstydu może się schować. Przy tym nie grają nachalnie ani ostro. Jeśli byłoby jakieś wyostrzenie, to raczej z winy wzmacniacza.
Do rocka na pewno będą dużo lepsze niż inne wyżej wymienione.
Tylko, że są to spore monitory i otwór b-r mają z tyłu obudowy. Na komodzie mogą wyglądać nieco dziwnie.


https://www.olx.pl/i2/oferta/grundig-bx2000...99-IDilPnH.html mówisz o tych ?kurcze troszkę daleko odemnie a pieniędzy w ciemno na olx się boje wysyłać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz postawić kolumny na standach przed komodą (a da się wówczas rozstawić je nieco szerzej), to bierz BX-2000, bo to świetne kolumny w tej cenie. Na razie możesz postawić je na taboretach i podlepić Blu Tackiem. A później pomyślisz o standach.
Będzie Pan zadowolony. icon_cool.gif
W tej cenie ogólnie moim zdaniem równie dobrze albo lepiej zagrają R 1. Ale niskich tonów będzie mniej i nie zejdą tak nisko.
Mission M32 (i) są bardzo fajne, ale mają jak dla mnie trochę za bardzo uproszczone wysokie tony.
Może uda się znaleźć coś innego, ale jak na razie nic ciekawego nie widać.

A nie myślałeś o takim ustawieniu jak na rysunku poniżej? Jako miejsce odsłuchowe mógłbyś mieć lekki, przesuwany fotelik albo wygodne krzesło.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli mógłbyś tak ustawić kolumny jak proponuję, to lepiej by było pomyśleć o Grundigach.
Dałbyś do tego jakieś łagodnie, miękko "grające" kable i powinno być super.
Poproś wysyłającego o opcję za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości przy kurierze. Albo o wystawienie kolumn na Allegro.



Pan od grundigów nie zgadza się raczej na taką wysyłkę, chyba będę musiał długo na nie polować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...