Skocz do zawartości

Heco Victa 700 i HK AVR140


Krzysiek

Recommended Posts

Witam,

Proszę o poradę w następującej sprawie. Jestem początkującym audiofilem. Mam od roku zestaw stereo jak w temacie. Słucham muzyki "lekkiej" (jazz, pop, rzadziej rock). O ile na początku wydawało mi się, że pięknie gra, to teraz coraz bardziej nie jestem zadowolony z jakości dźwięku, który jest mało dynamiczny, brakuje pięknych wysokich tonów (jakie słychać z kolumn jbl) i niskich tonów. Albo kolumny są słabe, albo powinienem zainwestować w dobre cd (do odtwarzania płyt używam dvd HK DVD-27). Amplituner moim zdaniem jest najmocniejszy w całym zestawie. Proszę o poradę w którą stronę powinienem pójść:
Wariant I
Zakup subwoofera Heco Victa 25A oraz głośnika centralnego Heco Celan Center 3 (pomyslałem, że jak w kolumnach podłogowych Heco brakuje basów i sopranów to producent projektując kompleksowy system zadbał o to, by brakujące pasmo zapewniły inne głośniki)
Wariant II
Zakup dobrego cd (myślałem o HK HD970 - przedział cenowy do 1000 zł)
Wariant III
Zakup innych kolumn - poradźcie jakich - przedział cenowy do 3000 zł za parę.

Z góry dzięki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zakup ampli do kd przy sluchaniu muzyki stereo to był błąd. hk do jazzu to kiepski pomysl. Lepiej bylo np zestawic mniejszego audiolaba z kef. Czego sluchales przed zakupem hk/heco? Z czym porownywales?



Przed zakupem byłem zupełnym laikiem. Wybór padł na taki zestaw po sugestiach sprzedawcy ze sklepu icon_sad.gif. Wcześniej słuchałem podobnej muzyki na nieco rozbudowanym "jamniku" panasonica. Wybrałem ampli do kd, bo kiedyś w przyszłości będę używał go także do takich celów. Jak na razie tylko stereo. Uważasz, że ten ampli nie posiada właściwych parametrów do tego czego słucham? Nie uda się z niego uzyskać dobrego dźwięku przy np: lepszych kolumnach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, ze kupiles sprzet w ciemno. Teraz jest buba. Najprosciej jest wydac pieniadze, z tym mozna poczekac.

Powiedz w jak duzym pomieszczeniu stoja siedemsetki i jak sa ustawione (ile od siebie, ile od scian, jak daleko siedzisz od kolum w trakcie odsluchu. czy kolumny sa skrecone do srodka czy stoja "na wprost"). Jak wyglada pokoj? Czy jest duzo mebli, czy raczej pusty. Co na podlodze, dywan czy moze panele. A sciany? Cos na nich wisi czy sa puste? Okna... sa firanki i zaslony?

A kiedys w przyszlosci ten ampli moze okazac sie kiepsko wyposazonym ampli do kd. Sprzetu nie kupuje sie na zapas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem jest w tym, ze kupiles sprzet w ciemno. Teraz jest buba. Najprosciej jest wydac pieniadze, z tym mozna poczekac.

Powiedz w jak duzym pomieszczeniu stoja siedemsetki i jak sa ustawione (ile od siebie, ile od scian, jak daleko siedzisz od kolum w trakcie odsluchu. czy kolumny sa skrecone do srodka czy stoja "na wprost"). Jak wyglada pokoj? Czy jest duzo mebli, czy raczej pusty. Co na podlodze, dywan czy moze panele. A sciany? Cos na nich wisi czy sa puste? Okna... sa firanki i zaslony?

A kiedys w przyszlosci ten ampli moze okazac sie kiepsko wyposazonym ampli do kd. Sprzetu nie kupuje sie na zapas.



Pokój ma 20 m kw 4 x 5. Kolumny sa oddalone od siebie 4 m, skierowane do środka. Siedzę od każdej z nich w równej odległości 2,5 m. Wychodzący z kolumn dźwięk trafia na 2 fotele i stół. Na podłodze wykładzina "gumoleum". Sciany puste, firanki w oknach i zasłony icon_smile.gif.

Do Pablo1964:
Czy po wymianie wzmacniacza odczuję dużą różnicę na posiadanych kolumnach? Jeśli pozostawie kolumny, to jaki proponujesz wzmacniacz do 2 tyś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stoja za szeroko. Sceny stereo- brak. Druga rzecz, kto Cie namowil na 700 do takiego pomieszczenia. Zdecydowanie za duze. Sprobuj odsunac je z metr od bocznej sciany i tyle tez z tylu. Rury dmuchaja do tylu, potrzebujesz sporo miejsca za kolumnami. Pomiedzy Toba a kolumnami powinno byc pusto. Zadnych stolikow itp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja bym wymienił wzmacniacz np Rotel 06.Odrazu poprawił by się dżwięk.Wiadomo Kd nie dorówna dżwiekiem do wzmacniacza stereo.



A czemu akurat na tego rotela? Czemu nie np denona 1500? Albo Exposure 2010, albo audiolaba 8000s?

Z tego co widze czlowiek zapytal o wzmak do 2 tysiecy, 06 jest "troche" drozsza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie! Dzięki za pomoc. Czyli rozglądam się teraz za nowym wzmacniaczem. Żeby pasował do zestawu wybiorę raczej HK HK970.

A czy dużo poprawiłoby dokupienie CD np. HK HD970? Czy nie ma to sensu i wystarczy moje hk dvd27?




Poczekaj troche. Hk wprowadza teraz 980/990. 970 powinna sporo potaniec. Co do wymiany dvd na cd sam musisz sie nausznie przekonac. Co z tego, ze powiem Ci, ze warto jak np okaze sie ze Ty roznicy nie uslyszysz. I kolejne pieniadze wywalone w bloto

I pamietaj, ze bez odpowiedniego ustawienia cokolwiek bys nie podlaczyl i tak bedzie kiepsko. Dobre ustawienie i dobra akustyka to przynajmniej polowa sukcesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Będę zatem śledził ceny. Na razie hk970 kosztuje ok 1600 zł, a więc mieszczę się w budżecie.

Mam tylko nadzieję, że będę zadowolony z brzmienia na posiadanych kolumnach.
Ogólnie rzecz ujmując nie sądziłem, że dyskusja pójdzie w stronę zakupu nowego wzmacniacza. Na 99% byłem przekonany, że to wina słabych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tym razem zamierzam kupić wzmacniacz w sklepie nie dla idiotów, wypróbować go a jeśli nie spełni oczekiwań to go oddać. Skoro jest taka możliwość to z niej skorzystam icon_razz.gif




Jesli nie bedzie problemu z oddaniem to najlepsze wyjscie. Bierzesz wzmak do domu i testujesz w swoich warunkach lokalowych. Tylko dowiedz sie, czy nie bedzie problemu ze zwrotem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te kolumny i irytuje mnie w nich poza tym ze spalilem 2 soprany i nie mam na nie gwarancji to ze wszystko sie trzesie, meble wpadaja w jakis mega rezonans i slychac radosne brzdeki szklanek i szkrzypienie szafek, co do sopranu to zanim spalilem gwizdki bylo go duzo hmm basu tez nieraz musialem ograniczac go pokretlem bo mi mebloscianke chcialo rozwalic;/

i tak podpinajac sie pod temat to czy mozna uratowac moje kolumny czy moge se je wsadzic? chodzi mi o to czy importer umozliwia zakp glosnikow, lub czy da sie zregenerowac male soprany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...