Skocz do zawartości

Opinia o zestawie przed zakupem


Tomasius

Recommended Posts

Sprawdziłem to, jestem prawnikiem, tutaj jest potwierdzenie: http://di.com.pl/osobisty-odbior-towaru-ni...rdzil-sad-50120
1900 zł to już trochę dużo, w parze to już 600zł różnicy.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego przedniego bas reflexu w kontekście mojej kanapy tuż przed nim - rozumiem, że nie może tak być? Gdzieś czytałem, że niskie tony się rozchodzą w taki sposób, że meble nie robią na nich wrażenia, dopiero ściana, więc może to nie takie ważne? Ale z drugiej strony to przecież zasysa/dmucha powietrzem, więc kilka cm odstępu chyba nie wystarczy? Pytania pewnie banalne, ale jestem zielony. Pytam w kontekście czy jest w ogóle sens myśleć nad Zensorami 7 i MA Bronze 6 (Silvery już za drogie).
Kolejne pytanie: po co jest maskownica?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Whoa! Przez chwilę nie wiedziałem o co chodzi. icon_biggrin.gif Ale w takim razie znaczy to, że w sumie Zensory i MA wchodzą jednak w grę.
Kolejne pytanie: czy w zestawie do głośników dostaję kable?



Chyba jednak nie wchodzą, bo oprócz bas refleksu kanapa przysłoni Ci też część głośnika i będzie to wyglądać jak... no wiesz sam jak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się rozglądam i będę chodził na odsłuchy. Z czytanych testów wynika, że Tannoy Revolution XT 6F to świetne kolumny, grające precyzyjnie, a jednocześnie bardzo ekscytująco, do tego co jest dla mnie kluczowe podobno dobrze znoszą bliskość ściany. Niestety cenę wyjściową mają bardzo wysoką, ale Concepty 40 podobnie, więc spróbuję ich gdzieś jeszcze posłuchać i zrobić rozeznanie jaka jest najniższa możliwa cena razem z tym Onkyo TX-8150.
Co sądzicie o tych Tannoyach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Stanęło w końcu na Tannoy XT 6F + Onkyo TX-8150.
Concept 40 grały gorzej jeśli chodzi o środek i górę, za to mają fajne, świetnie kontrolowane basy, nawet blisko ściany. Monitor Audio Silver 6 w końcu nawet nie słuchałem - odpuściłem, gdy wszyscy mi mówili że nie mogą stać blisko ściany. Tannoy'e grają bardzo dobrze pod każdym względem, myślę, że to bardzo uniwersalne głośniki. Jedyne co to mogłyby być trochę bardziej dynamiczne przy elektronice czy ostrzejszym rocku. Ponadto przy dużej głośności i blisko ściany basy odrobinkę na siebie nachodzą.
Zakładam kolejny wątek z pytaniem o kable do tego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pisz tu.
To że mają mniejszą dynamikę jest kwestia wzmacniacza. Niestety tannoy to podatna na elektronikę kolumna.
Podpisałem kiedyś jeden z wyższej półki wzmacniacz lampowy i tranzystora.
Całkiem inna kolumna. Niestety cena dwukrotnie wyższa od kolumn.
Delikatnie podbij basy na +2 lub 4. Nie powinno to spowodować nadmiernych zniekształceń, spadku w średnicy a poprawisz niskie tony. Niestety co do nakładania się basu przy ścianie no taka jest fizyka. Jedne grają lepiej drugie gorzej ale każde coś tracą.

Co do kabli to tannoy w swoich konstrukcjach stosuje i zaleca posrebrzane. Weź qed silver aniversary xt albo nieco bardziej basowy kabelek oehlbach.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to kontynuujemy w tym wątku.

Cytat

Nie. Po prostu musiałbyś się przełamać i kupić wzmacniacz używany. Co czyni nie tylko ze wzmacniaczami wielu bardziej doświadczonych kolegów na tym forum. W tym ja. Z bardzo dobrym skutkiem i zadowoleniem.
A recenzjom i recenzentom nie ma co wierzyć. Bo to ich praca i chleb. Muszą chwalić nowości, by dobrze żyć z dystrybutorami i mieć zatrudnienie w przyszłości.
Takie niezależne pisma, które rzetelnie oceniały sprzęt (jak Magazyn Hi-Fi) musiały zwinąć interes. Teraz często w zmienionej formie i składzie pracują gdzieś indziej. Na przykład jako wkładka w HFiM.
Onkyo TX-8150, to tylko poprawnie grający sprzęt. Do dobrego jest jeszcze cholernie daleko. Parafrazując odpowiedź Marsellus'a Wallace na pytanie Butch'a Coolidge, czy jest ok? ("Pulp Fiction") icon_cool.gif


1. Nie znam się totalnie na sprzęcie używanym i nie wiedziałbym co wziąć. 2. Zazwyczaj brak możliwości odsłuchu i zwrotu sprzętu używanego. 3. Brak gwarancji co zawsze jest pewnym ryzykiem finansowym.
Co do tego, że redakcje muszą z czegoś żyć to też prawda.

@S4Home Wielkie dzięki za odpowiedź, z tego co czytam to chyba ten qed silver aniversary xt wygląda na coś odpowiedniego. Jakieś inne zdania?

A czy jest jakaś różnica pomiędzy kablami konfekcjonowanymi a tymi samymi? Pewnie jakość dźwięku lepsza tych nie konfekcjonowanych bo mnie styków?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfekcjonowane to tylko dla wygody. Kup normalny kabel z metra. Przy Qed'zie będziesz musiał tylko wyjąć (wyciąć) środek bo nie wejdzie Ci do terminali.

Co do zakupu sprzętu używanego to ja Cie rozumiem. Jeszcze za czasów liceum niestety dwukrotnie udało i się kupić świetny wzmacniacz, tylko że uszkodzony icon_smile.gif
Nie zmienia to faktu że da się dostać w dobrym stanie. Warto tylko przedzwonić odwiedzić kupującego.
Podbij delikatnie basy na +2, +4 i będziesz miał optymalny dźwięk. Zniekształcenia nie będą przeszkadzać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że zastanawiam się nad porównaniem i ewentualną wymianą Tannoy XT 6F z 8F. Wydaje się, że większy model ma to czego mi brakuje z 6F: żywiołowości, responsywności brzmienia, trochę większego dociążenia basu, bo co do reszty jestem absolutnie zadowolony.
Pomieszczenie to 20 m2, czyli z tego co się orientuje to na granicy pomiędzy optimum dla 6F a 8F. Nie wiem tylko czy bas nie zacznie dudnić 8F przy bliskiej odległości od ściany; 6F nie mają z tym problemu nawet 10 cm od ściany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta porady kolegów z forum icon_smile.gif
Może nie w temacie ale szacunek dla Was !
Gdy będę coś zmieniał w swoim zestawie napewno zrobię to z Waszą pomocą .
Może podczepię się w rozmowę icon_smile.gif
Kupilem rok temu zestaw :
- ampli Yamaha rn 500
- głośniki Pylon Audio Pearl 25
- w tym miesiącu spełniłam swoje małe marzenie i wreszcie odtwarzacz cd onkyo dx 7555
- kabelki melodika purple rain (głośnikowe) oraz interkonekt melodika (podłączenie cd z ampli ) i ...
Słucha się fajnie ale cały czas mi "czegoś" brakuje icon_sad.gif .
Co mógłbym zrobić jeszcze żeby być bardziej zadowolony ??? Czy tylko wymiana komponentów mnie uratuje ? Co jest wąskim gardłem zestawu ? Brakuje mi najwięcej dołu bo reszta w miarę mi odpowiada ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mógłbyś jeszcze zrobić???

Przede wszystkim być trochę bardziej cierpliwy-bo mamy Święta i inne priorytety przez te pare szczególnych dni.

Po za tym poeksperymentować z różnymi ustawieniami kolumn w pokoju-bo tu często jest wiele do poprawienia. W wielu miejscach pisaliśmy o akustyce i ciekawych artykułach na ten temat (zresztą wystarczy chwila z wyszukiwarką by znaleźć sporo ciekawych stron na ten temat).

No i napisać więcej o swoim pomieszczeniu i problemach z niskimi tonami, zamieścić jakiś szkic pokoju ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...