Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzetu


dar0s

Recommended Posts

Witam

Szukam pierwszego zestawu do salonu 20m2. Z powodu generalnego remontu i musu kupienia całego sprzetu i kosztów remontowych budżet jaki sobie obrałem to 3000zl
Znalazłem takie zestawy:
-Yamaha MusicCast RX-V481 (czarny), NS-F51/NS-P51 (orzech) (Na całe szczeście poczytałem troche forum i z tego zestawu kolum bym zrezygnował)
-Denon AVR-X520BT + 5.1 TAGA HARMONY TAV-406 V.2 (Jakie jest wasze zdanie o tych kolumnach?)

Jesli chodzi o sam amplituner to Yamacha przekonuje mnie wifi Czy warto zapłacic te ok.500 zl wiecej ?

Mam tez taki pomysł aby kupic ta Yamache + 2 kolumny Magnat Quantum 675 ( które tu polecacie) Przekroczyłbym troche budżet ale ok. Natomiast w późniejszym czasie dokupiłbym pozostałe kolumny aby skompletowac 5.0 lub 5.1 Może na początek do frontu i tyłu użyłbym pc logitech z5500?

ALE ALE ALE

Zestaw bedzie używany do filmow(90% - projektor) i muzyki (10%) i podejrzewam że nie wiecej jak kilka godzin tygodniowo. Więc czy warto tak przekraczać założony budżet docelowo o pewnie 2tys. Znając siebie podejrzewam też że jeśli nie kupie wszystkiego od razu to później nie kupie wcale i zostane z kinem domowym 2.0 Kolejna sprawa to taka że do tej pory odlądałem filmy przy słynnym zestawie pc Logitech Z-5500 (używałem max80% jego mocy i określiłbym je jako zadowalające)

Więc czy warto? Wiem że byłbym zadowolony z wrażeń po pełnym skompletowaniu zestawu ale czy dla tak (znikomego?) użytkowania kalkuluje sie taki wybór ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Zacznę od wyboru konfiguracji, czyli 2.0, czy 5.0. W przypadku jeśli zestaw będzie wykorzystywany tylko do filmów, możesz iść na kompromis i w założonym budżecie zakupić system 5.0. Jeśli jednak zależy Ci chociaż trochę na jakości dźwięku muzyki, czy koncertów, znacznie lepszą opcją w danym budżecie będzie zakupienie dobrego amplitunera oraz na początek tylko dwóch kolumn. Efekty przestrzenne w takiej konfiguracji będą oczywiście znacznie gorsze, natomiast obiektywnie jakość dźwięku znacznie lepsza.

Wracają do konkretów - zestaw zbudowałbym na amplitunerze Yamaha RX-V481. To amplituner bardzo nowoczesny, funkcjonalność MusicCast to ogromna wartość dodana, daje praktycznie nieograniczone możliwości dostępu do sieciowej muzyki, dodatkowo brzmieniowo wyraźnie lepszy niż RX-V381.
Kwestia kolumn - jeśli chcesz zbudować kino domowe, spójrz na zestaw Jamo S 526 HCS. To bardzo przyzwoity system, który sprawi dużo radości przy projekcjach filmów i nieźle zagra w stereo.
Natomiast jeśli zbudujemy zestaw na początek tylko na dwóch kolumnach, wartymi rozważenia są dwie polskie konstrukcje - Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150.

Przemyśl temat, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na wstępie zaznacze że nie podlaczysz głośników logitecha pod amplituner Yamahy. Więc ten pomysł od razu odpuść. Może się to źle skończyc.

Wracając do tematu mamy obecnie świetne kolumny w rewelacyjnej cenie na wyprzedaż.
Myślę że quadral quintas 6500 i do tego spokojnie dobieresz onkyo 555 lub yamahe 481.
Z czasem pomyslisz także o subie bo to jednak konieczność.

Kupno lepszych kolumn na start, magbat quantum 675 ma sens jednak pamiętaj zostaje ci nabyć resztę kolumn oraz subwoofer. Wówczas budżet wyjdzie znacznie ponad ta kwotę.

Zapraszam cię do nas na odsluch sprzętu.
Wypożyczamy go także do domu.

Pozdrawiam

Black friday / tniemy ceny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...