Skocz do zawartości

Czy audio-voodoo to voodoo?


Gość

Recommended Posts

Zanim ktoś chętny się znajdzie i kupi ( ja też czekam na odważnego ;) ), mozna zobaczyć filmik jak ta maszynka działa. 

Jest nawet porównanie dźwięku przed i po czarach. Słyszycie różnice?  Dobrze się wsłuchajcie..... 🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3800zł , myślę iż można za tyle lepiej poprawić dźwięk :D

starcza na 2000 płyt , powinien mieć taki licznik jak w dawnych magnetofonach do atari , nie wiadomo też jak z liczbą obrobionych płyt spadnie jakość obróbki - gdybym był audiofilem z chorobą natręctw to bym nie mógł spać zastanawiając się czy to jeszcze dobrze działa czy już nie :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest nagranie bo słychać, że czary to jednak nie są. Największą kontrowersją w audio akcesoriach są ich ceny, choć to nie jest jeszcze skrajny przykład jak kabel głośnikowy za 40 tys. zł.  Mnie ceny też oburzają. Bogaty arab niech sobie wydaje i tak nie zauważy różnicy w portfelu. W wątku audio voodoo uważający się za "sceptyków" robią podstawowy błąd zaprzeczając istnieniu różnic w brzmieniu tam gdzie je słychać. Tak audiofilów nie przekonają do swoich racji a co najwyżej samych siebie do błędnych ocen co ma wpływ na brzmienie.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2020 o 21:55, JohnDoe napisał:

Zanim ktoś chętny się znajdzie i kupi ( ja też czekam na odważnego ;) ), mozna zobaczyć filmik jak ta maszynka działa. 

Jest nawet porównanie dźwięku przed i po czarach. Słyszycie różnice?  Dobrze się wsłuchajcie..... 🤣

 

No tak, ale to yt! Wiec jak tu mozna "wyciągać" cos z odsłuchu? To tak jakby wybrac kolumny na podstawie wrazen dzwiekowych zamieszczonych na yt. 

Bez testu w domu nie ma miarodajnej oceny i to w wypadku kolumn jak i innych elementow audio.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

《Zastanawiasz się, do czego służy generator jonów firmy specjalizującej się w laptopach? Celem jest całkowite usunięcie ładunku statycznego, który lubi powodować psoty na płytach winylowych - może powodować pękanie, przyciągać kurz, a im wyższa rozdzielczość łańcucha analogowego, tym wyraźniejszy taki efekt może mieć wynikowy wynik.》

Świeża recenzja z 27 maja...

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/gramofony-a-analog/2608-ds-audio-ion-001

Jesli oczywiscie użyjemy translator czeski :)

 

Screenshot_20200528-084616_Chrome.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2020 o 13:33, Fortepiano napisał:

Twój wpis jest nieadekwatny. Ocena brzmienia urządzenia dla swojego systemu jest zupełnie czymś innym niż usłyszenie różnicy między dwoma nagraniami zamieszczonymi na youtube. 

W tescie @Kraft-a forumowicze mieli problem rozróżnić flac od mp3 i to przesłane jako plik! A tu taka roznica i to na yt! 

Wracajac do nagrania, jestem zdziwiony poziomem naiwnosci ponieważ wiadomo ze film ma promowac niby polepszenie brzmienia. To dlaczego film np nie wyglada w ten sposob ze:

Kolega niesie plyte do otwarzacza, puszcza dzwiek (oczywiscie nagranie na yt jest bez cięć i podmianek), pozniej wyciaga plyte i przenosi do obrabiarki, po zakonczeniu wraca spowrotem i wklada do napedu cd i znow odtwarzanie. Miło by było gdyby w duzym oknie byly jeszcze "pod okna" ukazujace to nagranie z kilku kamer celem uniemozliwienia ciec i majstrowania w wideo. Wowczas ogladajac takie nagranie dal bym wieksza wiare se to co slysze to zmiana dzwieku po frezowaniu. A tak to widzisz skrawek nagrania z jakimś "klamotem" i nawet nie masz pewności że koles nie krecil chociazby korektorem eq badz nagrywa drugi filmik innym mikrofonem.... czasami warto spojrzec krytycznie z boku, a nie łykać wszystko jak pelikan".... pozdrawiam ;)

 

Dnia 26.05.2020 o 16:55, Kubakk napisał:

Potwierdzam , jest to logiczne :D 

Nie sadze :P

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś porobił swoje CD na tokarce, warto jeszcze przeprowadzić 5cio stopniową zaawansowaną kurację oczyszczająco,  demagnetyzująco, coś tam.           Stage 3. - (8.28 minuta filmu) nie mam pojęcia co to jest za urządzenie "Nespa Professional Optical Disc Finalizer" ale robi jakiś czar światłem czy coś... - Podobno drogie i audiofilskie pudełko.  Facet opowiada z wielkim przekonaniem o tym co robi aby poprawić jakość muzyki ze swoich CD.  Na kanale tego pana jest więcej instrukcji jak dbać o CD.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Wracajac do nagrania, jestem zdziwiony poziomem naiwnosci ponieważ wiadomo ze film ma promowac niby polepszenie brzmienia. To dlaczego film np nie wyglada w ten sposob ze:

Kolega niesie plyte do otwarzacza, puszcza dzwiek (oczywiscie nagranie na yt jest bez cięć i podmianek), pozniej wyciaga plyte i przenosi do obrabiarki, po zakonczeniu wraca spowrotem i wklada do napedu cd i znow odtwarzanie. Miło by było gdyby w duzym oknie byly jeszcze "pod okna" ukazujace to nagranie z kilku kamer celem uniemozliwienia ciec i majstrowania w wideo. Wowczas ogladajac takie nagranie dal bym wieksza wiare se to co slysze to zmiana dzwieku po frezowaniu. A tak to widzisz skrawek nagrania z jakimś "klamotem" i nawet nie masz pewności że koles nie krecil chociazby korektorem eq badz nagrywa drugi filmik innym mikrofonem.... czasami warto spojrzec krytycznie z boku, a nie łykać wszystko jak pelikan".... pozdrawiam ;)

 

 

 

Gdyby autor przypuszczał, że film będzie załączony na tym forum w takim wątku to prawdopodobnie odpowiednio by go przygotował pod kontrolą niezależnych fizjologów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fortepiano napisał:

Gdyby autor przypuszczał, że film będzie załączony na tym forum w takim wątku to prawdopodobnie odpowiednio by go przygotował pod kontrolą niezależnych fizjologów.

Wstawienie takiego filmu jest tak samo kontrowersyjne jak wplyw 5g na zdrowie organizmow zawierajacych  znaczne ilosci wody. Nie wiem czemu ma sluzyc tego typu wrzutki (filmik), chyba tylko by sie posmiac lub zacząć jakieś małe wojenki.... bo na dzwiek to nie ma wplywu absolutnie zadnego...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac moje wpisy mozna odniesc wrazenie ze jestem jakims anty-gadżeciarzem. To nie prawda! Istnieje gadzet audiofilski higendowy, ktory wlasnie zamiescil @tomek4446.

Jest to najdoskonalszy na swiecie kreator "Czarnego Tła"....

Cytat

szczotka druciana.PNG

Gadzet ten jak malo ktory element hifi kreuje idealnie głębokie "Czarne tło" !!!! (szkoda ze TYLKO tło...) Czarne tlo kreowane przez ten gadzet jest czarne niczym czarna dziura, ktora również nie pozwala zaistniec jakimkolwiek dzwiekom... tak doskonaly produkt mozna bylo wytworzyć skupiajac rzesze najwybitniejszych naukowcow popartych latami badań, całość wykonana jest z drewna sezonowanego od 1138 roku. Natomiast uklad drucikow "poprawiajacych odczyt" plyt cd zostal wyliczony na superkomputerze z dokladnoscia do 486 miejsca po przecinku :P nie musze chyba dodawac ze produkt jest w pełni kompatybilny z dowolna plyta cd i sacd.

Sposob uzycia.:

-bierzemy w/w płytę

-szorujemy po wewnetrznej stronie (mozna zamontować w imadle ale! Uzywajac specjalnych silikonowych podkladek pod sciski imadła ) 《to było ironiczne》

-tak spreparowana plyte wkladamy do napędu

-klikamy play i delektujemy sie najwyzszej jakosci Czrnym Tłem!

PS: ten produkt na prawde działa....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wstawienie takiego filmu jest tak samo kontrowersyjne jak wplyw 5g na zdrowie organizmow zawierajacych  znaczne ilosci wody. Nie wiem czemu ma sluzyc tego typu wrzutki (filmik), chyba tylko by sie posmiac lub zacząć jakieś małe wojenki.... bo na dzwiek to nie ma wplywu absolutnie zadnego...

Podejrzewam, że chodzi o to aby się pośmiać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wstawienie takiego filmu jest tak samo kontrowersyjne jak wplyw 5g na zdrowie organizmow zawierajacych  znaczne ilosci wody

Samo wstawianie filmu chyba nie jest niczym kontrowersyjnym. Przecież to wątek voodoo czy nie voodoo, a więc miejsce stosowne do wyjaśnienia zagadek.

Bardziej już kontrowersyjne są reakcje niektórych tutaj. Po co te nerwy? 

Gdybym nie wkleił filmu, to może nikt nie zobaczyłby tokarki w akcji. 

Przecież żaden z nas nie sprawdzał u siebie tokarki, flamastra, demagnetyzacji, krioterapii itd...  A może jest tu ktoś kto próbował?

Jeden jak zwykle będzie się śmiał (niektóre zabiegi faktycznie śmiesznie wyglądają) , drugi złościł i zgrzytał zębami. 

Więcej luzu Panowie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe , moje niektóre wpisy to tak by odreagować od " jaki kupić amp.KD , słucham jazz , blues , rock i aby wysokie nie kuły , bas schodził nisko , był punktowy .... "  

Przyznaje , że kiedyś śmiałem się z filmu na YT  jak gość smarował klejem płytę winylową po czym po zaschnięciu zrywał ten klej razem z brudem w rowkach , dopóki nie zobaczyłem jak to robi kolega stosując wikol ,  z rewelacyjnym skutkiem .

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega pamietam wiele lat temu na takich czarnych nosnikach byly gry na playstation psx. Kurcze ale to byly czasy....

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

 

Przyznaje , że kiedyś śmiałem się z filmu na YT  jak gość smarował klejem płytę winylową po czym po zaschnięciu zrywał ten klej razem z brudem w rowkach , dopóki nie zobaczyłem jak to robi kolega stosując wikol ,  z rewelacyjnym skutkiem .

No ale to akurat ma sens

5 godzin temu, JohnDoe napisał:

Samo wstawianie filmu chyba nie jest niczym kontrowersyjnym. Przecież to wątek voodoo czy nie voodoo, a więc miejsce stosowne do wyjaśnienia zagadek.

No tak. Masz rację 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam zdjęcia polepszacza sygnału. Poprawia sygnał podgrzewajac go. Niestety to monoblok i zasila tylko jeden kanał. Potrzebny byłby drugi.🤣. Oczywiście żarty dla polepszenia humoru.

A tak swoja drogą - czy może któryś z Kolegów wie co to za urządzenie i do czego służy???  Stoi u mnie o ponad dwóch lat i nie mam pojecia do czego służy. Na odwrocie bardzo intrygujący napis w jezyku duńskim, mówiący o zakazie odsprzedaży i wypożyczania. Jeśli kogoś zainteresowało to urządzenie to moge dodać zdjecia ,,rozbierane,, Wskaźnik wychyłowy pokazuje wartość napięcia stałego regulowanego płynnie oraz częstotliwośc w MHz. Urządzenie ma tuner FM. Wyjście na głośnik. Kilkadzesiąt przełączników. Jakieś czujniki temperatury od 0 do 32 stopni oraz sygnalizatory spadku o raz wzrostu temperatury co 2 stopnie na diodach led. Najbardziej intryguje mnie ten zakaz odsprzedaży. Dlaczego??? 

Zamieściłem w tym dziale, bo prawde powiedziawszy, nie wiem w którym mógłym. A tu może ktoś zechce spojrzeć.

20200430_182501.jpg

20200430_182515.jpg

20200430_182535.jpg

20200430_182607.jpg

20200430_182625.jpg

20200430_182630.jpg

20200430_182831.jpg

20200430_182839.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...