Skocz do zawartości

Czy audio-voodoo to voodoo?


Gość

Recommended Posts

To coś, "Van Den Hul THE EXTENDER" wysyła fale skalarne (?) prosto do mózgu!  Z pominięciem uszu! 

Co to w ogóle za brednie?

Mi jak dooopa wysyła sygnał do mózgu to wiem gdzie muszę się szybko udać  🤣

Ten facet, W. Pacuła (nie znam i nie muszę) może i jest doświadczonym audiofilem ale takie bajki czynią go w moich oczach mistrzem Narni. 

No, ale pewnie dla wielu ten pan jest guru....

 

Edit, ja nawet mam jakiś coax cyfrowy Van Den Hul - i teraz przyznam, że po przeczytaniu bajek co ta firma głosi, patrzę się na ten kabelek krzywo jakoś 🤔          Gdybym wcześniej wiedział to pewnie wybrałbym inny bo nie lubię  takich producentów co żerują na głupocie ludzi. Wszyscy producenci tak pewnie robią, mniej lub bardziej, ale fale prosto do mózgu to już kpiny w żywe oczy!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czemu Krzysztof z RS tak jawnie kpi z producentów audio gadżetów jest oczywiste. Boli go, że ludzie dają się naciągać na tzw. "snake oil" ale ... Mógłby bardziej się postarać bo jego tłumaczenia nie są kompletne i nic nie udowadniają. W zalinkowanym filmiku o audiovoodu twierdzi, że kable węglowe nie mogą przewodzić lepiej od miedzianych. To kłamstwo. Grafen jest materiałem zbudowanym z atomów węgla i przewodzi elektryczność lepiej od miedzi. Dalej twierdzi o rzekomych falach skalarnych rodem z SF. Czyżby kolejne kłamstwo? Tutaj próbka do analizy. Fale skalarne istnieją tylko zastosowanie w audio jest dyskusyjne co nie zmienia faktu, że jak już autor filmiku kpi z kogoś to powinien być bardziej wiarygodny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dodam jeszcze, jeśli ktoś nie znalazł, że facet z filmu produkuje HighEnd'owe tweak'i do poprawy audio.

https://audiophile.rocks/supernovapower.html

Za jedyne 100 000 USD  można nabyć kabel zasilający Hyperspace Supernova 2m. Ale trzeba się spieszyć bo to ostatni egzemplarz ponieważ cenne minerały użyte do budowy tego kabla niestety zostały całkowicie wyczerpane z planety Ziemia. 

Kawałek recenzji kabla: 

Zostałem sparaliżowany, być może paraliżem snów, nie mogąc się ruszyć nawet po zakończeniu CD. Dźwięk był tak ekspansywny, że nie było ścian, każdy instrument i głos można było wyraźnie śledzić, a jednocześnie cała mieszanka dźwięku została zjednoczona w jednym strumieniu muzyki. Nawet przy głośności 90db + z rockowym beatem muzyka była tak relaksująca, że natychmiast zostałem wprowadzony w trans, nieświadomy mojego ciała ani otaczającego mnie pokoju, po prostu pociągnięty przez muzykę....

Na stronie "producenta" jest również galeria zdjęć wspaniałych produktów od szczęśliwych użytkowników  🤣

snake_4811b.jpg.689c09b9141d70655d6aea9f56b178b3.jpg

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, JohnDoe napisał:

cenne minerały użyte do budowy tego kabla niestety zostały całkowicie wyczerpane z planety Ziemia. 

Nawet czytajac cos takiego rekreacyjnie, nie majac zamiaru wogóle nabywać przedmiotu z jednej strony jestesmy rozbawiani do łez a z drugiej strony obraża nas tym wpisem. Producent Zakłada ze typowy klient to "inwalida umysłowy". I to jest tez jeden z wielu powodow które sprawiaja ze liczba przeciwnikow kabli rośnie!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Za jedyne 100 000 USD  można nabyć kabel zasilający Hyperspace Supernova 2m

Zwróćmy uwagę na nazwę przedmiotu, a pozniej na opis brzmienia.....

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Dźwięk był tak ekspansywny, że nie było ścian, 

Czy to nie przypadek... buhaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nawet czytajac cos takiego rekreacyjnie, nie majac zamiaru wogóle nabywać przedmiotu z jednej strony jestesmy rozbawiani do łez a z drugiej strony obraża nas tym wpisem

Myślisz, że ten facet żartuje?  

 Może on też miałby prawo się obrazić, poczuć urażony, że ktoś mu nie wierzy? No bo kto ustala granice zdrowego rozsądku? Skoro dla części audiofilów fakty naukowe nie mają takiego znaczenia jak to co słyszą..., każdy amator może być takim "wynalazcą".

 

Akcesoria w technologii X sprzedają również więksi, uznani producenci. Na przykład wspomniany gdzieś Van Den Hul ze swoim emiterem magicznych fal (nie pamiętam nazwy).

   Czemu tylko wielcy mają zarabiać?    Ja trzymam kciuki aby temu facetowi w śmiesznej czapeczce udało się sprzedać jak najwięcej  jego wynalazków.      Znajdą się tacy co usłyszą i nic im nie powiesz bo obrazisz. 

Nie trzeba się sprzeczać. Lepiej przytakiwać i kibicować ;) bo inaczej będziesz głuchym bezdusznym hejterem.

Kabelki i akcesoria X  to miłość, a ta, jak wiadomo, jest ślepa i nierozsądna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, JohnDoe napisał:

Może ten wykład Cię przekona? 

 

 

Ale do czego ma mnie przekonac? Jest tyle mozliwosci poprawy audio ze to co prezentuje ten Pan jest na samym koncu listy....

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

 

  Czemu tylko wielcy mają zarabiać   

Tym wpisem potwierdzasz ze to tylko dla zarobku! Czytajmy Panowie miedzy wierszami. Chęć łatwego zarobku kusi.... rozumiem to. Zawsze sie znajdzie ktos kto kupi.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Let mi szoł ju hał aj du it  🤣          Czyli szczegółowy opis zestawu.                

Że też mu się chce tak to wszystko tam porobić, polepić i tymi kryształkami w te rury....   Podobno facet działa już tak 10 lat ulepsza systemy. W którymś filmie mówi, że musi się wyprowadzić bo ex-małżonka coś tam.... 😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Po ostatniej dyskusji po raz kolejny odniosłem wrażenie, na tym forum "obowiązuje" powszechna wiara w audio-voodoo. A osoby podważające tę wiarę za pomocą wiedzy krzywdzą innych (?), czynią obcowanie z forum nieprzyjemnym (?), są nazywane trollami i ogólnie burzą audiofilski ład, dlatego muszą być kanalizowane, np. tutaj.

Jeśli tak uważa większość osób tutaj a w szczególności moderatorzy forum - fair enough, dostosuję się do tego i postaram się swoje opinie o audio-bzdurach na resorach (takich jak np. kable zasilające za 2-4 tys. zł) wyrażać tutaj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...