Skocz do zawartości

Czy audio-voodoo to voodoo?


Gość

Recommended Posts

29 minut temu, HQ150 napisał:

Dlatego nie odpowiadam na te chamskie wpisy tylko spokojnie czekam na reakcję moderacji.

Widzę że jednak brak zrozumienia nadal...

Przetłumaczę :)

Stolarz napisał ci że umieszczenie w wątku o audiovoodo drabinki, jest bez sensu no chyba że uważasz to za głupie voodoo

Ty źle zrozumiałeś i odpowiedziałeś jakby Stolarz negował drabinki i nie znal tego produktu

Niestety Stolarz zachował się chamsko i agresywnie odpowiadajac na Twój post. 

Naprawdę proponuje przenieść posty o twoim nowym nabytku do innego tematu gdyż nie pasują do wątku o audiovoodoo 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 611
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Stolarz napisał:

Zapewne nie mam takiej wiedzy jak Ty lub właściciel jedynego słusznego subwoofera.

Akurat suba mam takiego sobie ale , że kino ma tylko brzęczeć , bo i tak to tylko namiastka kina to to olewam. 

3 godziny temu, Stolarz napisał:

A zatyczki słychać jak kable zasilające.

Czy zdajesz sobie sprawę , ze bredzisz tak w tym ,jak i w pozostałych wątkach. Wyciągasz jakieś pseudo cytaty o jakimś subie , nie przypominam sobie bym o nim pisał. Może nim klikniesz " odpowiedz " to daj to komuś do zrecenzowania , nie będziesz tak często wychodził na ...... Ty już wiesz co .

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Naprawdę proponuje przenieść posty o twoim nowym nabytku do innego tematu gdyż nie pasują do wątku o audiovoodoo 

A ja uważam , że jak najbardziej pasuje. Świadczy dobitnie , że audiovoodoo to nie tylko gadżety , ale też sposób myślenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Akurat suba mam takiego sobie ale , że kino ma tylko brzęczeć , bo i tak to tylko namiastka kina to to olewam

Nie wiem jakiego masz suba. Nie o Ciebie chodziło.

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Czy zdajesz sobie sprawę , ze bredzisz tak w tym ,jak i w pozostałych wątkach. Wyciągasz jakieś pseudo cytaty o jakimś subie , nie przypominam sobie bym o nim pisał. Może nim klikniesz " odpowiedz " to daj to komuś do zrecenzowania , nie będziesz tak często wychodził na ...... Ty już wiesz co .

Po raz kolejny napiszę. Nie o Ciebie chodzi. Może zanim sam zaczniesz bredzić to się upewnij czy o Ciebie chodzi? Bo wiesz. Inaczej wychodzi na ..... Ty już wiesz co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

A ja uważam , że jak najbardziej pasuje. Świadczy dobitnie , że audiovoodoo to nie tylko gadżety , ale też sposób myślenia

Zdaję sobie sprawę że ludzie nie czytają uwaznie postów, ale jednak po tobie się tego nie spodziewałem :(

Wszystkim radzę przeczytać uważnie posty jeszcze raz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Stolarz napisał:

Bo wiesz. Inaczej wychodzi na ..... Ty już wiesz co.

I wreszcie riposta na poziomie :) 

Zacytowałeś mnie więc już nie dociekam co było ileś tam postów wcześniej , jak się pomyliłem to przepraszam.

15 minut temu, Fafniak napisał:

Wszystkim radzę przeczytać uważnie posty jeszcze raz

Wszystkie ,od początku ? Litości ! :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HQ150 napisał:

No to ja idę ,, pod prąd''. Do nowego wzmaka w którym będzie DAC dosyć solidny , już jest gotowa drabinka:
 

drabinka.jpeg

Za nią lampowe pre nawet z zasilaczem na lampach i końcówka w klasie D :-). Całość jak widać po drabince w pełni zbalansowana.

Chyba już bardziej ,, niekoszernie'' nie można. Już się nie mogę doczekać jaki będzie efekt takiego eksperymentu.

Potki be

31.13 Digital Volume Control
The ADI-2 DAC deliberately avoids an analog level adjustment by means of a potentiometer. Its
digital version surpasses an analog one in practically every conceivable point. Typical disadvantages of setting with potentiometers:
 Synchronicity errors lead to panoramic shifts and significant volume deviations left / right, in  
particular near the end points of the adjustment range.
 In the middle setting range, there is an increased crosstalk and changes in the frequency  
response. Changes in the frequency response also occur at the end regions of the adjustment path.
 The setting range for optimum volume adjustment is often too small, or at the lower or upper  
end of the potentiometer's adjustment range.
 Non-reproducible settings (except 0 and 11).
 Higher THD/THD+N. A point well known to measurement technicians. As soon as an analog  
potentiometer is in the signal path, the unstable contact between wiper and resistive track
causes noise, which contains both THD (distortion) and N (noise), even in the stationary  
state. Thus the -110 dB of a DAC quickly gets reduced to for example -80 or -70 dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@Dzik w innym wątku napisałeś: 

"A z jakiego dysku najlepiej słuchać muzyki - Samsung, Toshiba, Segate, Western Digital? No i jakiej pojemności, bo ja odnoszę wrażenie, że przy więcej niż 4TB bas staje się jakby rozmyty i gorzej kontrolowany, a góra robi się ostrzejsza...

Absurd? Temat o różnicach między WAV i FLAC już mamy - ktoś słyszy!

Niedługo za pisanie, że takie rzeczy to absurd będą leciały bany, bo będzie dyskusja zamiast porady, jaki dysk kupić"

 

- Nie chcę już tam pisać, niech człowiek wreszcie wybierze ten streamer spokojnie. Co do jakości muzyki z różnych dysków i wiele innych prawd objawionych dowiesz się z tego filmu poniżej.  

Steve Silberman - AudioQuest.  Facet z wytwórni kabli bez skrupułów nawija makaron na uszy audiofilom. Na YT znajdziesz więcej filmów z tym czarodziejem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JohnDoe napisał:

Steve Silberman - AudioQuest.

Kiedyś już słuchałem tego gościa na innej konferencji, bo mi wyskoczyło w rekomendacjach, i wyłączyłem po kilku jego zdaniach. Gadał to samo, co na tym filmiku.

Niedawno muzykę puściłem przez DACa ze starego telewizora, którego przyniosłem z piwnicy, bo mój LG 4K zaliczył cios i poszła matryca. Żadnej różnicy.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...