Skocz do zawartości

Kolumny do zestauy stereo - Yamaha A-S501 pokój 15m2


browiec

Recommended Posts

Witam,
Jestem już zdecydowany na wzmaka Yamaha A-S501. Bo w podobej cenie nie ma innego wzmana z wbudowanym wifi/bluutoth abym nie musiał kupować YBA-11 ?
Poszukuje jeszcze do niego kolumn z dobrym basem do hip-hopu. Co polecacie? Około 600zł za sztukę mogę dać. Myślę nad Castle Knight 2. W sumie to trochę przekroczy mój budżet 3k.
Pokój mały, 15m2

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolejny temat założyłeś w tamtym już były pewne ustalenia.
Tak teraz skakać trzeba, a Ty też skaczesz z castli 2 na quantumy 673, a teraz na heco victa 500.


Cytat

Byłem na odsłuchu i ładnie grały, ale nie wiem jak w domu..


Victa 500 grały ładnie, ale z czym , faktycznie taki sam zestaw jak planujesz kupić ?
W 15 m kw. nie powinno być z nimi problemu, pod warunkiem odpowiedniego ustawienia kolumn, względem ścian i słuchacza, jak zagrają w domu to zawsze zagadka. Owszem ogólny styl kolumny się nie zmieni, ale akustyka płata figle...
Generalnie z każdymi kolumnami będziesz musiał kombinować icon_wink.gif ,na dłuższej ścianie powinno być lepiej, tylko że będziesz siedzieć nieco za blisko bo wąsko.
Może po obu stronach komody, tylko gorzej będziesz miał chyba z wygodnym zajęciem miejsca do siedzenia na wprost nich ?

Cytat

Heco victa 502 dwie podłogowe nadają się do Yamahy r-n602?


Kwestia indywidualnego gustu. Pytanie z cyklu, jaka zupa pasuje do bitek wołowych icon_wink.gif
Na poważnie, to yamahy 602 jest bardziej rozwojowa i ma większy potencjał niż te kolumny Heco victa . Z czasem pewnie będziesz chciał lepsze kolumny, ale od czegoś warto zacząć i poznać swe upodobania.

Rozważ opcję tzn zastrzeż w sklepie ( w przypadku kolumn) zakupu i zwrotu po testach już w swoim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AS 501 to faktycznie dobry wzmacniacz, ale Castle do hip hopu?
Przecież to wolne kolumny i nie nadają się do takiego grania.

Z nowych Victa: http://s4home.pl/produkt/heco-victa-prime-502/
albo wspomniane Quantumy: http://s4home.pl/produkt/magnat-quantum-673/

Jeśli kolumny Ci nie spasują odsyłasz icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej wykorzystałbyś budżet i miałbyś lepszy dźwięk, gdybyś kupił kolumny i wzmacniacz używane.
Do Yamahy AS 501 trudno Ci będzie dobrać kolumny, które by nie zagrały z nim zbyt jasno, sucho i ostro ale soczyście i nie za twardo.
A przy tym nie zagrały zbyt miękko i wolno. Castle faktycznie nie do takiej muzyki.

Zwyczajowo cenę podaje się za parę kolumn. Za sztukę to jakiś wymysł marketingowy. I tak przeważnie można kupić tylko parę lub wielokrotność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...