Skocz do zawartości

Mini Wieża do 1300zł


bartex021

Recommended Posts

Witam, po licznych kombinacjach (Np: Altus 110 z monitor audio), powracam raczej z pewną decyzją icon_wink.gif
Altusy z wzmacniaczem są w trakcie sprzedaży.
A ja zaczynam zabawę od nowa.
Długo szukałem mocnego i jednocześnie małego wzmacniacza/mini wieżę.
Nagle znalazłem yamahę pianocraft mcr 640
Zainteresowała mnie chociażby minimalstycznym designem i niebwale (jak dla mnie) duża mocą bo aż 2x 65W !
I teraz mam pytanie ile w tym prawdy jeżeli chodzi o moc i czy taka mini wieża będzie godnym następcą altusów ?

Co do mini wież to jestem otwarty na wszelkie propozycję choć ja bym pozostał przy pianocrafcie jeżeli by była to ciekawie grająca konstrukcja.

Budżet jakim dysponuję to na dzień dzisiejszy 1300zł



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I teraz mam pytanie ile w tym prawdy jeżeli chodzi o moc i czy taka mini wieża będzie godnym następcą altusów ?


Nie tyle miniwieża będzie następcą Altusów ile kolumny od niej.
Czy będzie godnym? Jakościowo pewnie tak. Ale w sumie pytasz podobnie jakbyś chciał wiedzieć, czy VW up! będzie godnym następcą samochodu Żubr.
Do naparzanki, robienia hałasu Altusy będą dobre. Małe kolumienki od miniwieży tak mocno nie zagrają. Ale przynajmniej odróżnisz werbel od hi-hata icon_mrgreen.gif

Najsłabszą stroną takich mini są przeważnie kolumny. Ale znam wiele przypadków, że właściciele takich mini wymieniali z czasem kolumny na lepsze, od jakiegoś dobrego producenta. Co i Tobie za jakiś czas polecam. Wymianę kabli głośnikowych na lepsze także.

Czy Yamaha ma faktycznie te 60 W? W specyfikacji tak. W pomiarach pewnie też. Ale czy ma dobrą wydajność prądową, mocny zasilacz, to raczej wątpliwe. Na pewno dobry, pełnowymiarowy, klasyczny wzmacniacz stereo o podobnej mocy będzie sobie lepiej radził z trudniejszymi do wysterowania kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to powiedzmy że mam na oku wzmiacniacz z odtwarzaczem cd pianocraft mcr 640 za 700zł zostaje 600zł I teraz pytanie, czy kolumny oryginalne z pianocraftów są ok czy do 600zł znalazłyby się już jakieś ciekawsze.

Co do normalnego wzmacniacza stereo, nie wątpie że jest lepszy, tylko problemem jest wielkość pokoju która wynosi 12m2, i staram się ograniczyć wielkość niektórych rzeczy.
Od tego naparzania i walenia po podłodze już wyrosłem (przez ostatnie miesiące starałem się aby altusy grały przyjemniej i po trochu mi to wyszło icon_razz.gif)
A kable głośnikowe wymieniam od razu po kupnie wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Chorus 705S mają moim zdaniem trochę podobny charakter brzmienia jak Altusy. Oczywiście bez takich wad i klasę albo dwie lepiej, ale jednak.
Grają jasno, ostro, dość sucho, z wycofaną średnicą i lekkimi niskimi tonami.
W sumie niemal przeciwieństwo Tannoy M2.
Druga sprawa, że nie są najłatwiejsze do wysterowania. Impedancja znamionowa to 4 omy (minimum schodzi nawet do 3 omów) a efektywność tylko 84 dB.
Tu widziałbym naprawdę mocny i wydajny prądowo wzmacniacz a nie takie mini jak Yamaha PianoCraft.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...