Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Technics SU-V300 (700-1000zł)


Bukakuba

Recommended Posts

Cześć,
Jestem zielony w temacie i potrzebuję pomocy przy wyborze kolumn podstawkowych w cenie 700- 1000zł.

Podłączę je do zestawu - wzmacniacz Tchnics SU-V300 i gramofonu Unitra Bernard GS434. Kolumny będą służyć głównie do zestawu stereo (muzyka z płyt winylowych) i oglądania filmów na komputerze (komputer podłączony do wzmaczniacza). Najczęściej słucham szeroko rozumianej muzyki gitarowej, ale zdarza się również rap i muzyka elektroniczna. O wymiarach pokoju i możliwościach ustawienia sprzętu na razie nie będę pisać ponieważ niedługo czeka mnie przeprowadzka i nie wiem jeszcze jakie będę miał możliwości. Zależy mi na wyraźnym i ciepłym brzmieniu z głębokim basem bez zniekształceń dźwięku. Szukam kolumn w wykończeniu drewnopodobnym z minimalistycznym designem.

Przez pierwsze kilka godzin szperania w internecie i na forach w oko wpadły mi takie kolumny:
Monitor Audio MR2
Wharfedale Diamond 220

Czy jakieś z ww. kolumn są godne polecenia i czy będą kompatybilne z moim wzmacniaczem? Jestem otwarty na dialog i propozycje icon_smile.gif

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Kuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te monitorki są raczej cieplejsze niż twarde, czy analityczne, co przy Technicsie jest nawet dobrym ruchem.
Pytanie co z głębokim basem i brakiem zniekształceń przy maluszkach jak wafelki. Sporo lepszym wyborem, bardziej uniwersalnym wydają się tu jednak MA mr2.

Pytanie jak duży, lub mały będzie nowy pokój, lub też z czym technics grał teraz że szukasz zmian ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że używane Mission M32 (i).
Jacek75, nie sądzisz, że mając na uwadze gust brzmieniowy Bukakuba i charakter grania Technicsa, te kolumny byłyby dobrym rozwiązaniem?
Oczywiście nie znamy wielkości docelowego pokoju, ale wówczas gdyby były za małe, można je sprzedać i kupić większe.

Ale oczywiście niech się kolega wypowie na temat tego, co napisałeś, o co pytasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak, bardzo solidne spore monitory i rozwojowe w sensie na lepszy wzmacniacz. . Zazwyczaj bywają w świetnym stanie i w okolicach właśnie 700zł. Starczyłoby jeszcze na jakiegoś DACa między PC, a wzmacniacz, jeśli go nie masz.
Teraz zauważyłem budżet jak celujesz w MA mr 2 to spokojnie załapiesz się na lepszą klasę czyli MA BX2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie jak duży, lub mały będzie nowy pokój, lub też z czym technics grał teraz że szukasz zmian ?



Po przeprowadzce nie spodziewam się dużego pokoju więc MA MR2 powinny bez problemu wypełnić dźwiękiem pomieszczenie.
Do tej pory mój Technics gra z małymi kolumnami JVC od miniwieży- nigdy się nie uważałem za audiofila, ale moja kolekcja płyt winylowych szybko się powiększa i dlatego chcę zmienić kolumny na coś konkretniejszego, żeby w większym stopniu docenić jakoś muzyki z winyli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja myślę, że używane Mission M32 (i).
Jacek75, nie sądzisz, że mając na uwadze gust brzmieniowy Bukakuba i charakter grania Technicsa, te kolumny byłyby dobrym rozwiązaniem?
Oczywiście nie znamy wielkości docelowego pokoju, ale wówczas gdyby były za małe, można je sprzedać i kupić większe.

Ale oczywiście niech się kolega wypowie na temat tego, co napisałeś, o co pytasz.



Kolumny Mission M32(i) byłby ciekawym rozwiązaniem, niestety w Polsce są chyba ciężko dostępne, nawet jako używane. Wydaje mi się, że dobrze jest mieć Polskiego dystrybutora sprzętu w razie usterki, żeby bez większych problemów oddać sprzęt na gwarancję.
Tak jak pisałem pod poprzednim postem, pokój docelowy będzie raczej niewielki, więc kolumny nie muszą być niesamowicie mocne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak najbardziej tak, bardzo solidne spore monitory i rozwojowe w sensie na lepszy wzmacniacz. . Zazwyczaj bywają w świetnym stanie i w okolicach właśnie 700zł. Starczyłoby jeszcze na jakiegoś DACa między PC, a wzmacniacz, jeśli go nie masz.
Teraz zauważyłem budżet jak celujesz w MA mr 2 to spokojnie załapiesz się na lepszą klasę czyli MA BX2.



O DACu muszę koniecznie pomyśleć, ale na to jeszcze przyjdzie czas.
Też myślałem o MA BX2 i jeśli uda mi się odłożyć trochę więcej pieniędzy to również będą brane pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny Mission M32(i) byłby ciekawym rozwiązaniem, niestety w Polsce są chyba ciężko dostępne, nawet jako używane. Wydaje mi się, że dobrze jest mieć Polskiego dystrybutora sprzętu w razie usterki, żeby bez większych problemów oddać sprzęt na gwarancję.


Teraz seria m ( np. m31, 32, 33, 34, 35 ) generalnie już jako używana icon_wink.gif , bo w sklepach ostanie sztuki sprzedały się w 2014/2015r. Teraz jest nowsza seria mx np. 2 , 3 , 4 , 5 .
Seria m była i jest dość ceniona .W sumie nie ma tygodnia aby nie było jakiś missionów m na aukcjach ( nawet jeszcze starszych serii typu m72, m73,m74 ). Nawet teraz jest kilkanaście różnych modeli missionów na aukcjach.
Części są, nawet na allegro od czasu do czasu pojawia się firma oferująca oryginalne głośniki w razie uszkodzenia, są też jak zawsze zamienniki, cewki itd..

Co do gwarancji na kolumny to kwestia mocno dyskusyjna, bo w sumie jak normalnie używasz kolumn nie ma się co w nich zepsuć przez 10-15 lat, a jak ktoś "narwany" , czy mający wyjątkowego pecha, to ciężko czasami wytłumaczyć że głośnik "spalił się sam" i liczyć na darmowe wymiany, zwłaszcza że serwisy życzą sobie wysyłkę całej kolumny (wiec taniej i wygodniej zrobić to samemu w kilka minut).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...