Skocz do zawartości

Dynaudio DM3/7


Tomik76

Recommended Posts

Nie chciałbym się tak bez walki pozbywać tego nada (z resztą tych kolumn też nie). Czy da się podłączyć mocną końcówkę mocy np rotela 980 lub 990 do nada i w ten sposób dodać mocy? Ten model nada ma połączony przedwzmacniacz z wzmacniaczem przez zmostkowanie zewnętrzne.

Zauważyłem też, że podniesienie kolumn o jakieś 50cm wyzwala więcej basu. Wylot jest nisko z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jest na alegro rotel rb-985 100W przy 8 ohm czyli 200 przy 4. Podłącze to do nada i wrócę na "ziemię" ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak sądzisz?

Ewentualnie rotel rb 1070?

Ewentualnie rotel rb 1070?

No to ten rotel 1070 zrobił robote. Pojawił się wreszcie bas i to jaki. Za mało mocy to była trafna diagnoza. Ciekawe jak by chodziło z 980 albo 990. DZIĘKI SERECZNE!!!. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Rotela Rb-1070 i podłączyłem do nada. Moc wzrosła z 90W (NAD) do 130W przy 4 ohm. Jest bardzo wielka poprawa. Bas się pojawił i fajnie gra. Nie jest to 200W jak ma Rotel Rb 990 i przedwzmacniacz też nie Rotel. Taki 990 nie jest łatwy do zdobycia. Zastanawiam się czy jeszcze by się coś polepszyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2019 o 23:11, Tadeusz Tlołka napisał:

Znalazłem Rotela Rb-1070 i podłączyłem do nada. Moc wzrosła z 90W (NAD) do 130W przy 4 ohm. Jest bardzo wielka poprawa. Bas się pojawił i fajnie gra. Nie jest to 200W jak ma Rotel Rb 990 i przedwzmacniacz też nie Rotel. Taki 990 nie jest łatwy do zdobycia. Zastanawiam się czy jeszcze by się coś polepszyło.

Napisałem Ci jakich konkretnych modeli masz szukać ;) Ten RB 1070 przy RB 990 to zabawka. Rb 980 też jest lepszy od tego 1070. Moc to jedno , ale chodzi też o jakość dźwięku. Rotel od tego modelu RA/RB 1070 niestety już zszedł z jakością, a ceny podskoczyły.

Dnia 29.01.2019 o 09:01, Tadeusz Tlołka napisał:

Jest na alegro rotel rb-985 100W przy 8 ohm czyli 200 przy 4. Podłącze to do nada i wrócę na "ziemię" ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak sądzisz? 

Rb 985 - to końcówka do kina domowego. Do stereo to słaby wybór. Jakość dźwięku tej końcówki nie jest wysokich lotów.

Na Twoim miejscu bym polował na RB 990 BX. Szkoda czasu i pieniędzy na półśrodki. Wcześniej czy później coś się pokaże. Cierpliwości ;)

jeżeli podoba Ci się zestawienie Rotel + Dynaudio to namawiam w przyszłości na zakup starszych Dynaudio Audience 72 Se. W stosunku do tych Dm 3/7 wskoczysz o dwie klasy wyżej. A ten Rotel Rb 990 Bx będzie pasował do nich idealnie. Do tego jeszcze jakiś porządny przedwzmacniacz Rotela i jesteś w domu ;)

Dnia 30.01.2019 o 23:11, Tadeusz Tlołka napisał:

Znalazłem Rotela Rb-1070 i podłączyłem do nada. Moc wzrosła z 90W (NAD) do 130W przy 4 ohm. Jest bardzo wielka poprawa. Bas się pojawił i fajnie gra. Nie jest to 200W jak ma Rotel Rb 990 i przedwzmacniacz też nie Rotel. Taki 990 nie jest łatwy do zdobycia. Zastanawiam się czy jeszcze by się coś polepszyło.

Coś pocićkałeś z tą mocą.

Rotel Rb 1070 ma 2 x 130 W, ale przy 8ohm. Przy 4 ohm ma około 2 x 200 W.

Rotel Rb 990 ma moc 2 x 200 W przy 8ohm. Przy 4 ohm o ile pamiętam 2 x 350 W (coś koło tego) ;) To już mała elektrownia.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mordor12 napisał:

Napisałem Ci jakich konkretnych modeli masz szukać ;) Ten RB 1070 przy RB 990 to zabawka. Rb 980 też jest lepszy od tego 1070. Moc to jedno , ale chodzi też o jakość dźwięku. Rotel od tego modelu RA/RB 1070 niestety już zszedł z jakością, a ceny podskoczyły.

Rb 985 - to końcówka do kina domowego. Do stereo to słaby wybór. Jakość dźwięku tej końcówki nie jest wysokich lotów.

Na Twoim miejscu bym polował na RB 990 BX. Szkoda czasu i pieniędzy na półśrodki. Wcześniej czy później coś się pokaże. Cierpliwości ;)

jeżeli podoba Ci się zestawienie Rotel + Dynaudio to namawiam w przyszłości na zakup starszych Dynaudio Audience 72 Se. W stosunku do tych Dm 3/7 wskoczysz o dwie klasy wyżej. A ten Rotel Rb 990 Bx będzie pasował do nich idealnie. Do tego jeszcze jakiś porządny przedwzmacniacz Rotela i jesteś w domu ;)

Coś pocićkałeś z tą mocą.

Rotel Rb 1070 ma 2 x 130 W, ale przy 8ohm. Przy 4 ohm ma około 2 x 200 W.

Rotel Rb 990 ma moc 2 x 200 W przy 8ohm. Przy 4 ohm o ile pamiętam 2 x 350 W (coś koło tego) ;) To już mała elektrownia.

Jest oferta z Gdańska. Trochę daleko ale się przejadę nad morze, będą zaraz ferie, jeszcze nie byłem nad Bałtykiem w zimie (nie licząc lipca 2017:) ). Jest razem z tym przedwzmacniacz 990. Jak kupię komplet, to mój NAD będzie już całkiem wyautowany. Będę musiał go sprzedać. Apropos tego czy mi się podoba połączenie rotel z dynaudio, to nie mam porównania już z innymi zestawami. Na razie jest o niebo lepiej. Myślę, że nie ma co komplikować. Rozwijamy się w tym kierunku. Jak zużyje się ta formuła, to posłuchałbym np Audiophysików Tempo VI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się udało upolować RC 990 + RB 990 to super. To już konkretny set, czym bardziej do Dynaudio. Prądu już nie zabraknie, a i odpowiednio rozrusza te kolumienki z dobrej klasy dźwiękiem. Osobiście bardzo lubię szkołę grania tych starszych Roteli, zresztą jednym z moich wzmacniaczy jest też Rotel z tamtego okresu, w połączeniu również z Dynaudio ;)

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gratuluje zakupu 990 - tek. Te modele dosyć ciężko jest trafić. Fajnie , że się udało ;)

Z tymi Dynaudio to fakt , nie jest łatwo je znaleźć, ale czasem się pojawiają. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście mógłbyś zapolować na coś z jeszcze  wyższej serii -  Contour jak 1.8mk2. Ważne , aby w miarę możliwości odsłuchać i nie kupować drogą wysyłkową. Również możnaby spróbować serie Focus - model 220, ale tutaj będzie trochę inne, jaśniejsze granie w stosunku do Audience Se czy też tych Contour co podałem. Kwestia preferencji. Osobiście bym wolał te Audience Se oraz Contour { rasowe granie Dynaudio } , no ale wiadomo, każdy słyszy inaczej.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec dywagacji nt audience 72se. Będę wypatrywał okazji aż się trafi. Ale mam jeszcze pomysła. Rotele 990 i 72se mają miejsce w pokoju z tv a jak to czesto bywa żona z tv mają pierwszenstwo wiec w mniejszym pokoju gdzie czesciej przebywam chce zainstalowac tego rotela 1070 i kupić jakies uzywane monitorki. Jest okazja na audience 5 i odsluchac bo z okolic ale jest tez audience 42 tyle ze z daleka. A ze jestem niecierpliwy to mnie korci. Ktore z nich warto by wziąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2019 o 09:15, Tadeusz Tlołka napisał:

Te contoury mają bass reflex z tyłu. Nie będzie konieczne zeby stały daleko od ściany? Moje 3/7 jak odsune z 2m to grają najlepiej. Jest to około 1/3 długości pokoju. Zakładam ze audience mogłyby stać blizej bo mają otwór z tyłu. 

Co by nie było wszystkie kolumny, niezależnie czy mają BR z przodu czy z tyłu należy odsunąć od ściany tylnej (jak i bocznych oczywiście) ze względu na scenę.

Natomiast fakt faktem Dynaudio Audience 72 Se mają BR z przodu i moim zdaniem 1m od tylnej ściany w zupełności powinien wystarczyć. Dużo zależy od akustyki. Ja ich słuchałem w średnio zaadoptowanym akustycznie pokoju i właśnie przy takiej odległości od ściany była bardzo dobra scena jak i niskie tony . Nic sie nie ciągneło, nie wzbudzało. Za to super kontrola i szybki atak (na końcówce Rb 990 Rotel'a).

1 godzinę temu, Tadeusz Tlołka napisał:

... wiec w mniejszym pokoju gdzie czesciej przebywam chce zainstalowac tego rotela 1070 i kupić jakies uzywane monitorki. Jest okazja na audience 5 i odsluchac bo z okolic ale jest tez audience 42 tyle ze z daleka. A ze jestem niecierpliwy to mnie korci. Ktore z nich warto by wziąć?

Jaki metraż tego mniejszego pomieszczenia ?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2019 o 18:40, Tadeusz Tlołka napisał:

3x4m

Do takiego metrażu dynaudio 42 będzie pasowało. dynaudio 5 nie znam to się nie wypowiem. Pamiętaj tylko , aby nie wciskać tych kolumn gdzieś w szafkę itp. Trzeba postawić je na dobrych standach i dać trochę przestrzeni dookoła , bo inaczej dynki nie zagrają jak trzeba.

Osobiście jestem takiego samego zdania jak Kolega @audiowit i tego Rotela 1070 bym zamienił na model 980. Porównywałem bezpośrednio integry Ra 980 Bx i Ra 1070 jak i końcówki Rb 980 i Rb 1070 i nie mogłem wyjść ze zdziwienia co oni narobili z tym 1070 ;) Od tego modelu Rotel zaczął bawić się z analitycznością i jaśniejszym, suchszym brzmieniem. Chociaż nie powiem bo wcześniej była też taka integra jak Ra 971mk2- ta to dopiero waliła po uszach wysokimi, zupełnie inne brzmienie niż np. Ra 980, ale chociaż nie była tak sucha i wyprana z "barwy" jak 1070.

Wiadomo, że przy starszych klockach trzeba sprawdzać ogólny stan,aby trupa nie kupić, ale jak się zakupi zadbany egzemplarz to pogra jeszcze wiele lat. W tych wysokich Rotelach z lat 90 stosowali bardzo dobre kondensatory "Rubicon Black Gate", które do dzisiaj trzymają idealnie swoje pojemności {oczywiście jeżeli wzmacniacz był używany zgodnie z jego przeznaczeniem }. To tylko tak na marginesie piszę , aby zaraz ktoś "mądry" nie wyskoczył, że w starszych wzmacniaczach już są na 100% kondensatory powysychane i trzeba wszystkie wymienić ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie moj "arsenał" jest powiększony: miałem nad 356bee i z braku mocy dla dm 3/7 dokupiłem 1070 bo nadarzyła się okazja. Potem szukałem i znalazłem pre 990 + wzm 990. Z myślą o audience 72se. Z tymi audience nie jest tak łatwo więc tymczasowo do mniejszego pokoju znalazłem contour 1.1. Te contoury są wspaniałe, przy dm 3/7 jakby błyszczą dźwiękiem. Basu jest tez sporo ale nie schodzi tak nisko jak w 3/7. W pokoju 3x4 testowałem ale na razie lepiej grały w pokoju 6x4,5 najlepiej 2m odsuniete od ściany a słuchacz siedzi w tej 2 metrowej przestrzeni tak, że za głośnikami jest 4m. Na rotelu 1070 na razie grały. Przetestuję jeszcze z 990. Mam byle jakie kable i chyba teraz jest czas żeby to zmienić. Czy możecie coś polecić co by sie sprawdziło ale zeby mi jeszcze starczylo na te audience?  :)  

990 można by gdzieś przetestować aby być pewnym że kondensatory nie powysychały ale gdzie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...