Skocz do zawartości

Blu-ray ze smart tv do 500zł


smaker24

Recommended Posts

Witam poszukuje jakiegoś odtwarzacz Blu-ray do 500zł.
To co powinien posiadać:
-Smart tv (ipla,player,youtube,spotify,tidal)
-Możliwość podłączenia do wzmacniacza stereo(wyjście analogowe)
-możliwość oglądania filmów z pendriva(najlepiej wszystkie formaty)
Poszperałem trochę w internecie,ale trudno mi coś znaleźć z wyjściem analogowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciężko znaleźć coś do 500 z wejściem analogowym


Z wyjściem ..
Co do wyjścia analogowego to nieco ponad budżet, ale można znaleźć okazje, na dobry Pioneer bdp 170, bdp 180, samsung BD-J7500.
Można szukać też tańszych modeli z dodatkowym ( poza hdmi) wyjściem coaxial i kupić do tego DACa Fiio D3.
Co do funkcjonalności tych funkcji smart / sieciowych to się nie wypowiadam, podobnie co do ich jakości .
Łatwiej będzie kupić ( łącznie podobnej cenie ) przyjemny w obsłudze płyt CD i dobrze grający klasyczny odtwarzacz CD i do filmów odtwarzacz blu-ray z potrzebnymi dodatkami ( bez wyjścia analogowego) i nowymi opcjami dla filmów typu 3d, k4.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ciężko znaleźć coś do 500 z wejściem analogowym


Z wyjściem ..
Co do wyjścia analogowego to nieco ponad budżet, ale można znaleźć okazje, na dobry Pioneer bdp 170, bdp 180, samsung BD-J7500.
Można szukać też tańszych modeli z dodatkowym ( poza hdmi) wyjściem coaxial i kupić do tego DACa Fiio D3.
Co do funkcjonalności tych funkcji smart / sieciowych to się nie wypowiadam, podobnie co do ich jakości .
Łatwiej będzie kupić ( łącznie podobnej cenie ) przyjemny w obsłudze płyt CD i dobrze grający klasyczny odtwarzacz CD i do filmów odtwarzacz blu-ray z potrzebnymi dodatkami ( bez wyjścia analogowego) i nowymi opcjami dla filmów typu 3d, k4.



Znalazłem kilka modeli ale tak jak piszesz bez wyjścia analogowego.A dac-a posiadam zakupiłem jakiegoś za około 50zł do tv.Zastanawiam się nad trzema modelami:
-BDP-S6700 od sony
-BD-H6500 od Samsunga
-LG BP740
Który by był najlepszy pod względem funkcjonalności smart.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Łatwiej będzie kupić ( łącznie podobnej cenie ) przyjemny w obsłudze płyt CD i dobrze grający klasyczny odtwarzacz CD i do filmów odtwarzacz blu-ray z potrzebnymi dodatkami ( bez wyjścia analogowego) i nowymi opcjami dla filmów typu 3d, k4.
[/quote]



W sumie to nie chodzi mi o odtwarzacz do muzyki.Tylko o to by muzyka z youtuba (teledyski,muzyka z tidala i spotify) brzmiała nie gorzej niż słuchająć i przy okazji oglądając teledysk na laptopie z zaintegrowaną kartą dźwiękową.Nie mam zamiaru poprawiać jkość dźwięku,ponieważ moje kolumny i tak są marne ale akurat mi pasują
[/list]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem funkcjonalności LG i Samsung.
Pod względem formatów LG
Pod względem jakości obrazu Sony
I tak nie wiem czy znajdziesz tam wszystkie potrzebne aplikacje i formaty.

Czy BD jest Ci na prawdę potrzebny? Zastanawiałeś się nad HD Media playerem na Androidzie?
Odtwarza więcej formatów a apki instalujesz jakie chcesz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pod względem funkcjonalności LG i Samsung.
Pod względem formatów LG
Pod względem jakości obrazu Sony
I tak nie wiem czy znajdziesz tam wszystkie potrzebne aplikacje i formaty.

Czy BD jest Ci na prawdę potrzebny? Zastanawiałeś się nad HD Media playerem na Androidzie?
Odtwarza więcej formatów a apki instalujesz jakie chcesz.

Pozdrawiam



Oczywiście ,że może być media player jakiś spełniający moje wymagania.Ponieważ z napędu nie wiem czy bym korzystał.Tylko nie wiem jaki model jest dobry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem z wyjściem analogowym rozwiązany..Zamówiłem jak kolega jacek radził DAC-a Fiio D3.Teraz tylko zostało znaleźć odpowiedni odtwarzacz multimedialny do kwoty mniej więcej 400zł.


jakość obrazu w lg jest żenująca mam bd 420 i kolory są okropne. Kup Samsunga, który sieciowo radzi sobie bardzo dobrze, byle nie model k8500 icon_smile.gif nawet mts m2ts nie czyta. Pod względem formatów i audio bardzo dobry pioneer bd 160 kupiłem za 250zł. Sieciowo niestety lipa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Problem z wyjściem analogowym rozwiązany..Zamówiłem jak kolega jacek radził DAC-a Fiio D3.Teraz tylko zostało znaleźć odpowiedni odtwarzacz multimedialny do kwoty mniej więcej 400zł.


jakość obrazu w lg jest żenująca mam bd 420 i kolory są okropne. Kup Samsunga, który sieciowo radzi sobie bardzo dobrze, byle nie model k8500 icon_smile.gif nawet mts m2ts nie czyta. Pod względem formatów i audio bardzo dobry pioneer bd 160 kupiłem za 250zł. Sieciowo niestety lipa.



Tylko jak pisałem z Blu-Ray już zrezygnowałem a za dźwięk będzie odpowiadał teraz dac,wiec poszukuje czegoś na androidzie z wyjściem optycxznym lub coaxal.
https://www.youtube.com/watch?v=BVthSYmwnrw&t=1011s
chyba nic lepszego nie znajde czo może się myle?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to dobrze cię rozgryzlem icon_smile.gif
Kup odtwarzacz na Androidzie fegrusona. Nie pamiętam modelu :/ one, one tv czy coś takiego. Działa to sprawnie, instalujesz aplikacje jakie chcesz icon_smile.gif



Czytłem na temat tych fergusonów trochę.Męczy mnie fakt trochę małej ilości ramu 1gb?Jestem w stanie dołożyć trochę pln. i kupić coś lepszego.Znalazłem Zoomtak T8H tylko nie wiem czy nie znajde czegoś tańszego a dorywnującego parametrami.Znasz może coś jeszcze godnekgo zakupu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy z odtwarzacza multimedialnego będzie lepszy dźwięk niż w telewizorze lg kupionym 6 lat temu?Chodzi o podłączenia przez dac fiio.Po podłączeniu go do telewizora zamiast starego daca za 30zł dzięk okazał się lepszy głównie poprawa basu(potężniejszy i niższy_)Dzieki wszystkim za pomoc zakupie zoomtaka.do 500zł znaazłem chyba najpłynniej chodzący z dobrym procesorem i 2gb ramu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teoretycznie nie powinno być żadnej różnicy. Co najwyżej w głośności. Jakosc powinna być ta sama. To dac ja generuje.

Pozdrawiam



Dzieki za info.
To teoretycznie cd za 3000zł plus dac za tyle samo zagra identycznie co cd za 100zł i dac za 3000zł.Więc po co przepłacać. icon_smile.gif
Dzieki wszystkim za pomoc.Kupiłem dac fiio d03 i zamawiam odtwarzacz Zoomtak T8H.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu tego samego teledysku w full hd na laptopie i telewizorze z fiio i przełączaniu się między źródłami na wzmacniaczu okazało się ze laptop gra dużo lepiej.Dzwiek z telewizora i fiio jest taki jakby przytłumiony(basu jest więcej ale sopranu mało) i oczywiście gra sporo ciszej.Czy to wina telewizora czy jednak dźwięk laptopa jest lepszy?
Laptop lenovo g50.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Telewizora.
Jest to jedno z najgorszych źródłem dźwięku jakie jest.
A niektórzy używają je jako główne bo odtwarzają np z Youtube.


To jest szansa ze z odtwarzacza multimedialnego bedze lepiej?W sumie na temat tego fiio czytałem jeden artykuł w którym pisano ze fiio ma trochę cofnięte wysokie tony.Aktualnie we wzmacniaczu mam na -1 wiec smiało
mogę je podnieść do 0 lub 1.Nie wpłynie to chyba negatywnie na głośniki wysokotonowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teoretycznie nie powinno być żadnej różnicy. Co najwyżej w głośności. Jakosc powinna być ta sama. To dac ja generuje.

Pozdrawiam


To jeżeli telewizor jest jednym z najgorszych źródeł to rozumiem że jednak różnica jakaś powinna być nie tylko głośności?Bo już się gubie w tym wszystkim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testu laptop vs TV to ten laptop też był poprzez dac, czy wyjściem mini jack do wzmacniacza ?

Skoro laptop był bez daca to laptop mógł zagrać jakby żywiej w górze z taką cyfrową naleciałością , ( którą dac łagodzi, wygładza) , może nawet przypadkiem jakimś korektorem na karcie wewnętrznej. Inna rzecz że laptop to jednak bardziej zaawansowane urządzenie niż TV.
Co do ciut cichszego sygnału z TV względem np. sygnału z CD to chyba taka uroda TV i to nie jest wina oddzielnego DACa, bo zaobserwowałem to na kiedyś posiadanym amplitunerze kinowym( z wejściem optycznym) , jak i u kolegów mających sprzęt stereo z takowym ju z wejściem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do testu laptop vs TV to ten laptop też był poprzez dac, czy wyjściem mini jack do wzmacniacza ?

Skoro laptop był bez daca to laptop mógł zagrać jakby żywiej w górze z taką cyfrową naleciałością , ( którą dac łagodzi, wygładza) , może nawet przypadkiem jakimś korektorem na karcie wewnętrznej. Inna rzecz że laptop to jednak bardziej zaawansowane urządzenie niż TV.
Co do ciut cichszego sygnału z TV względem np. sygnału z CD to chyba taka uroda TV i to nie jest wina oddzielnego DACa, bo zaobserwowałem to na kiedyś posiadanym amplitunerze kinowym( z wejściem optycznym) , jak i u kolegów mających sprzęt stereo z takowym ju z wejściem.



Telewizor był podłączony przez dac fiio a laptop wyjściem słuchawkowym.Na laptopie wszystkie podbicia na 0db oczywiście karta integra.Chodzi mi głownie o to czy jeżeli zamiast telewizora podłącze odtwarzacz multimedialny zoomtak to czy dźwięk będzie lepszy niż z tv.
W sumie tan zoomtak ma wyjście analogowe ale i tak myśle podłączyć go przez dac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się domyślałem, góra pasma z laptopa była ostra, bardziej wyeksponowana, techniczna bo bez DACa.
Szkoda że nie miałeś opcji ( pewno brak odpowiednich wyjść w lapku) porównania też z DACkiem.

Ja kiedyś porównywałem jak odtwarza pliki muzyczne amplituner stereo, odtwarzacz CD z wejściem usb, a właśnie chwalony (przez na szczęście nielicznych) nowoczesny TV...
W każdym wypadku to co wydobył z siebie TV z dackiem, czy bez dacka, było gorsze, albo spektakularnie gorsze od innych urządzeń , totalna degradacja muzyki w każdym aspekcie brzmienia i jej odbioru.

Co do Zozomtaka to nie wiem, pozostaje mieć nadzieję że skrojono go też pod kątem dobrej ( lub chociaż nieco lepszej niż w TV) jakości dźwięku, w świetle tego co usłyszałem nie powinno to być trudne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...