Skocz do zawartości

Pioneer A-878 Jakie kolumny


marco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to musisz się zastanowić.

Dali 850 + Pioneer A878/A777 - przyjemny , ocieplony, wyrafinowany przekaz, dźwięk wypełniony w średnicy, całkiem dynamicznie.

(Tutaj moje przypuszczenia znając te kolumny i ten wzmacniacz)

Dali 850 + Pioneer A 88x - Brzmienie bardziej otwarte z szybszym atakiem, z lepszą sceną, bardziej detaliczny, rozdzielczy przekaz w stosunku do A878/A777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następcę czyli jaki model upatrzyłeś ? Nie wiem muszę na spokojnie przemyśleć sprawę czy sprzedać te dwa moje i zakupić 88x czy zostawić 878 i sprzedać 777. Nie mam nic do nich nie przeszkadzało mi ich jakość tylko te bolero Może jak bym posłuchał 88x zmienil bym zdanie nie wiem .
Poza tym mam cały zestaw i wizualnie to pasuję do 777 i 878 .


Pioneer F757MK2
Pioneer CT-737MK2 I na CT-959 lub 979
Pioneer PD-8700 (myślę zmienić na PD-9700
Pioneer GR-777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to mój kolejny wzmacniacz:
http://www.q21.pl/vincent-sv-237.html
Ale w tej drodze do szczęścia jeszcze mogę zmienić swojego idola icon_wink.gif Póki co odsłuchuje cały czas różne wzmacniacze i kolumny jak mi czas pozwala.
Wiem już , że jak będę zmieniał cały sprzęt to niestety trochę trzeba będzie wydać, dlatego na razie porównuje, odsłuchuje aby porządnie wydać pieniądze.

Masz bardzo fajny tunerek radiowy. Ja mam model F 504 Rds i też jestem strasznie zadowolony.
Korektor Gr 777 , bardzo ładny efekt wizualny analizatora widma, miałem go przez pewien czas, ale sprzedałem bo wizualizacja mi się znudziła icon_wink.gif
Pioneer Pd 8700 fana maszynka, ale Pd 9700 lepsza, jeżeli nie przeszkadza Ci problem z laserem. Model Pds 901 równie dobry. Ten ostatni właśnie posiadam i działa rewelacyjnie.

Fajny masz zestawik icon_wink.gif Tylko te Bolero pasują tam jak ....... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym zrobił tak.

Póki co zostawiłbym sobie tego A 777 i zabrał go na odsłuchy do Pumpurka. Tam posłuchasz sobie na nim różnych kolumn. Zobaczysz jak różnie mogą brzmieć kolumny , nabędziesz nowego doświadczenia. Jestem pewny , że pod ten wzmacniacz coś sobie dobierzesz co spełni Twoje oczekiwania.

Póki co masz wzmacniacz sprawdzony , ten A 88x jest super , ale nie wiesz jak długo pogra. Taki (wiekowy) sprzęt bym osobiście wolał kupić od prywatnej osoby , która zna jego przeszłość, a nie od handlarza. Skąd możesz wiedzieć czy końcówka mocy nie była przesterowywana, czy wzmacniacz nie był katowany itp. Szkoda byłoby wtopić 1500 zł, oczywiście tak być nie musi , ale takie jest moje zdanie.

Pamiętaj , że w obecnym Twoim zestawie najbardziej ograniczają go kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dzwonił do niego i zapytam co i jak pogadam z nim no wiesz 777 też wiekowy i też nie wiadomo ile pogra 878 nie kupowałem od handlarza
Tak samo mógł bym rozmyślać o 777 czy końcówka mocy nie była przesterowywana, czy wzmacniacz nie był katowany itp. bo nie kupowalem go od osoby prywatnej np .Wiem kolumny pierwsza sprawa icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dobrze jakby autor tego wątku się odezwał i podzielił się wrażeniami , takie infomacje na forum są w pewnym stopniu cenne dla innych czytających.

Swoją drogą w pewnym czasie {jakoś niedługo po tym wątku } na allegro pojawił się w sprzedaży Pioneer A878. Domyślam się , że był do sprzęt autora, gdyż u tego samego sprzedawcy by jeszcze Pioneer A 777 , Pd 8700 i właśnie Pioneer A-88x. Czyli wychodzi na to , że autor mógł go kupić i zaraz później sprzedać.
Ale nie będę się tutaj bawił w detektywa bo może się mylę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem możesz mieć rację. Wszystkie poszlaki na to wskazują. Jednak poszlaki to tylko poszlaki, nie twarde dowody. . .

W swoim czasie byłem mocno zainteresowany A-88x właśnie ze względu na trzy transformatory oraz czas w jakim ten wzmacniacz był produkowany. Niestety trafiłem jedynie na egzemplarz zaniedbany, kurz i brud zakrywa wnętrze. Pochodzenie tez nie do ustalenia wiec odpuściłem tego Pioneera.

Ostatnio pojawił się A-858, niby dwa trafa , kondesatory 2 x 27000uf . Ogólnie super budowa, waga itd. Tylko ten dźwięk, jest zagadką. W opiniach brzmi ok z jasnymi kolumnami. Z drugiej strony znam opinie , jakoby nawet z jasnymi brzmiał tak sobie.

Jestem bardzo ciekaw bezpośredniego porównania z moim Sony 830ES , waga taka sama, lata produkcji również. Teoretycznie sa to rynkowi rywale.
Ciekawe co by z tego wyszło.

Ps.

Autor wątku powinien się podzielić zakończeniem tej historii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, wszystko zależy od kolumn z jakimi połączymy te wzmacniacze.
Pioneery z serii Reference wymagają jasnych, wręcz bardzo jasnych kolumn,z szybkim twardszym basem, inaczej dźwięk będzie mdły, zmulony ...
Największą wadą tych wzmacniaczy jest moim zdaniem fakt, że trochę wycinają one mikroinformacje z muzyki, dźwięk nie jest zbytnio detaliczny.

Wzmacniacze Sony z serii Es, przykładowo Ta-f 670 Es, Ta-f 700 Es radzą sobie z tym znacznie lepiej.
Do tego Sony Es można powiedzieć są bardziej "uniwersalnymi" wzmacniaczami, o wiele łatwiej pod nie dobrać kolumny niż w przypadku Pioneerów.
Oczywiście możemy porównywać sam dźwięk i jego pasma jak np. niskie tony:
Pioneer ma je duże, spowolnione, Sony bardziej punktowe, impulsowe, szybsze itd, które lepsze? Zależy od preferencji i kolumn ... Ale tutaj co by nie było plus dla Sony za zróżnicowanie ich, Pioneery mają z tym większy problem... itd
Znowu Pioneery moim zdaniem mają ładną barwę, oczywiście Sony również, jest to inna charakterystyka, co kto lubi ...

Słyszałem większość Pioneerów z serii Reference jak i A 878 oraz A 858 i moim zdaniem one praktycznie wogóle się nie różnią brzmieniowo od modeli z serii A7xx, budową - owszem.

Sony 830 Es nie słyszałem więc nie mam porównania, najlepiej byłoby zestawić te dwa wysokie modele koło siebie i posłuchać ... Ale myślę, że w ogólnym rozrachunku patrząc obiektywnie na możliwości "soniczne" tych wzmacniaczy Sony by oczywiście wygrał icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do tych Pioneer ów, nie wiem dlaczego ale tak mam.
Te z serii 8.. wyglądają jak ruskie czołgi icon_wink.gif potężne i wielkie urządzenia. Szkoda , że Pioneer nie dał możliwości rozdzielenia poszczególnych sekcji. Przy opcji Mai in / pre out można by sprawdzić co wpływa na dźwięk serii Reference.
Być może z innym przedwzmacniaczem w dźwięku pojawiły by się mikro informacje, może bas uległy poprawie.

Szkoda,ze nie mam A-878 porównanie byłoby ciekawe. Taki pojedynek w wadze ciężkiej icon_smile.gif

Niestety, pozostaje tylko wróżenie bez możliwości sprawdzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak podmiana niektórych kondensatorów wpłynęła by na brzmienie Pioneera. Być może da się obudzić te modele i zagrają dużo lepiej po jakiejś modyfikacji.

W Sony było podobnie odnośnie góry pasma. Po zmianie pewnych elementów dźwięk nabierał nowego oblicza. Być może Pioneer również zastosował taki trik.

Bingo! Znalazłem kolege Marco założyciela tego wątku.

Jest w posiadaniu A-858, A-777 oraz PD8700. Ciekawe, że założył temat o A-878 i cały czas pisał właśnie o nim, skoro ma model niższy A -858.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś opinię, że wielkość kondensatorów właśnie ma duży wpływ na brzmienie.
Dwa duże kondensatory zamiast kilku mniejszych może tak działać.
Chodzi chyba o szybkość ich przeładowywania się.
Potwierdza to np. Densen B-100, który ma dwa kondensatory po 20000 uF każdy.
Gdyby jakiś elektronik podjął się zmiany tego, prawdopodobnie zmianie uległoby również brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masz rację. Lepiej zamontować np cztery po 10000uf, niż dwa po 22000uf.
Co by mogło tłumaczyć wolny dźwięk, aczkolwiek miałem Yamahe A 1020 w której siedziały kondesatory 2 x 22000uf i żadnego mulenia tam nie było. Owszem bas był dosyć duży, ale pod kontrolą. Informacje mikro tez ładnie oddawała.

Z drugiej strony wycinanie mikro informacji z nagrania moim zdanie jest spowodowane przedwzmacniaczem w tych Pioneerach.
Jednak to tylko moje gdybanie. Bez wzmacniacza i lutownicy się nie dowiemy o co w tych modelach dokładnie chodzi.

Znalazłem takie zdjęcie z którego wynika , że zmienili 68 kondensatorów. Pewnie cały przedwzmacniacz.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... że założył temat o A-878 i cały czas pisał właśnie o nim, skoro ma model niższy A -858.


Wkradł się tutaj mały błąd lub przejęzyczenie, Model A 858 nie jest modelem niższym od A 878, to jest dokładnie ta sama półka, ten drugi jest tylko młodszy o kilka lat.
Wbrew pozorom model starszy czyli A 858 był nawet lepszy. Analogicznie było z modelem A757 i A777 czy też z A656 oraz A676.
W tych najmłodszych {ostatni wypust} już trochę zaczęto zaoszczędzać w budowie. Znikneły zabudowy pewnej częsci elektroniki, pojawiły się też większe zniekształcenia harmoniczne ...

Cytat

Z drugiej strony wycinanie mikro informacji z nagrania moim zdanie jest spowodowane przedwzmacniaczem w tych Pioneerach.


I tu jest chyba pies pogrzebany ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jaki wpływ na brzmienie ma ten zestaw kondensatorów od firmy Nichicon. Coraz mocniej ten temat mnie zastanawia.

Szkoda, że nie zabiera głosu ktoś, kto ma taki wzmacniacz i próbował coś w nim udoskonalić. Wiem, że grzebanie nie jest najlepszym pomysłem (tracimy oryginalność urządzenia ) jednak A 858 może mieć ukryty potencjał .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pracy trzeba włożyć w taką zabawę. Kondensatory przy okazji rezystory itd. Jednak takie ciemne brzmienie, bez mikro informacji raczej tudno zepsuć icon_wink.gif

Zasilanie oraz budowa w tym wzmacniaczu są bardzo dobrym fundamentem do dalszych działań. Nie wiem czy to jest 100% dual mono , czy transformatory są połączone szeregowo. A to to jest różnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...