Skocz do zawartości

Pioneer A8 i JAMO S406


Bulkake

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem okazyjnie Wzmacniacz Pioneera A8. Do tego na szybko załatwiłem z OLX kolumny Jamo S406 aby go przetestować. Okazało się że ma problem z balansem, tzn w trybie włączonego equalizera prawy kanał grał głośniej a balasem nie dało się przyciszyć lewego, Oraz popalone żaróweczki. Winny okazał się przekaźnik przełączający pass-tru sygnał z ominięciem equalizera. Nie dało się go w ogóle nigdzie dostać więc pod mikroskopem go zregenerowałem. Żarówki kupiłem nowe.



Dodam że z wykształcenia jestem elektronikiem i pracuję czynnie w zawodzie, tyle że w nowoczesnej elektronice w motoryzacji.

Dla mnie gra on jak marzenie, gałki wzmocnienia nie odkręciłem wyżej jak 6.
Słucham starych przebojów z lat 80. Każdy rodzaj.

1. Czy te głośniki są nie za cienkie dla niego?
2. Gdzie znajdę informacje o innych składnikach systemu? np jaki gramofon tuner itp do tego?
3. Czy warto do niego kupić komumny Pioneer HPM 150 czy może Infinity cappa 9.2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. Gdzie znajdę informacje o innych składnikach systemu? np jaki gramofon tuner itp do tego?
3. Czy warto do niego kupić komumny Pioneer HPM 150 czy może Infinity cappa 9.2?


Polecam tuner Pioneer F5 (z tej samej serii co Twój A8). Mój drugi system to A5 i F5, które łączę z NHT 1.5 (mimo, że są o skuteczności 85 dB to ten wzmacniacz je wysterowuje).
Pioneer F5 to boski tuner, który jeśli masz łatwą "drogę" do stacji przekaźnikowej to bez anteny PR3 i PR2 odbierze z pełnym sygnałem.
Odtwarzacz CD? Będzie pasował każdy wzorniczo podobny tj- PD-S06 lub PD-S802

Jeśli chodzi o kolumny to nie Infinity cappa 9.2 bo to tzw. "Mordercy wzmacniaczy" ..... Sprawdzaj zawsze spadek impedancji takiego czy innego głośnika. Cappy schodzą do wartości niższej niż 1 Ohm, a dla porównania NHT z 8 Ohmów do najniżej 6 Ohm. Z NHT każdy wzmacniacz sobie poradzi.

Na zdjęciu tuner Pioneer F5 i PD-S904 (podobny do 802)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie znam tego modelu ale to już chyba mocny Vintage, pewnie tylko kwestia czasu aż reszta potencjometrów odmówi współpracy.


Nie wszystko co ma lata jest wyeksploatowane. Mój zestaw A5 i F5 ma lat 34... Nawet potencjometr nie trzeszczy! Działa wszystko bez zarzutu. Ciekawym, który z NAD'ów lub podobnych współczesnych modeli będzie tak długowiecznym? Inny przykład z tego forum to popularność Sansui...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wyglądają na Kenwood Trio KL np. 999 DX. Jest wiele rodzajów budżetowych kolumn tej marki. Mam model z końca lat 70 w adekwatnym wiekowo zestawie hi fi. Odpowiada mi taka prezentacja dźwięku, ale nie nadają się do każdego rodzaju muzyki. Zestaw czterech kolumn ze zdjęcia poprzesuwa meble w pokoju, lecz takie ustawienie jest b.słabe. Nie zagrają jak potrafią, bo potrzebują przestrzeni dookoła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

W drodze mam już tuner Pioneer F-9.

Czaje się na Gramofon Pioneer L-900


Wzmacniacz A8 Jest naprawdę potężny ma w sinusie 2x90W. Na tych Jamo słychać kieliszki do szampana w witrynce, lecz nie o to mi chodzi, o jakość która jest imponująca, przynajmniej dla mnie.

Więc skoro te infinity odpadają to możne PIONEER HPM 150 lub 300 lub 900?


Z ostatniej chwili:
Magnetofon do zestawu to Pioneer CT-7R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma impedancję od 6OHM

Cytat

Power output: 90 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 5Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.005%

Damping factor: 60

Input sensitivity: 0.25mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 72dB (MC), 90dB (MM), 110dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 6Ω to 16Ω

Dimensions: 420 x 132 x 423mm

Weight: 13.8kg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie twierdzę że vintage jest zły. Zwłaszcza jeśli ktoś ma go od lat. Po prostu zdecydowana większość tego typu sprzętu przyjeżdża z Niemiec z elektrosmieci. Pół biedy jeśli ktoś to sprawdza jeszcze. Ale można wtopic dużo. Za młodszych lat kupilem 3 używane wzmaki tego typu i na 3 sie przyjechałem.
Z tym że teraz wiem że były od "handlarzy".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulkake Jestem z Myślenic koło Krakowa i mam Kenwood KL 7070D do posłuchania, gdybyś chciał sprawdzić jak to gra z A8, i jechał w góry... ja posłucham z przyjemnością.
Witek, Czy ten współczynnik tłumienia to rzeczywista i istotna wartość, czy pomijalna? Specyfikacje niektórych urządzeń nawet go nie podają. Starsze wzmacniacze z reguły mają niski damping factor w porównaniu do nowszych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak rozmawialiśmy telefonicznie to mówiłem Ci, że w/g mnie to istotna wartość. Żeczywiście nie zawsze producent go podaje.
Mam rotela kolegi gdzie df ma 1000 i to czuć, słychać i widać po membranie.
Przy niskim df bas się gubi, nie jest szybki czasami slychać jakby myszka pukała w membranę. To zależy jeszcze od mocy wzmacniacza, która w przypadku A8 taka porażająca też nie jest. Więc nie panikowalbym ale też nie szukalbym dla towarzystwa ''trudnych kolumn''.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Witku, no pewno że po pierwsze łopatą, a następnie, ewentualne pogłębienie tematu... Gratuluję zakupu, nie było wcześniej okazji. Nie mogę doczekać się porównań z innymi, znanymi ci kolumnami.
Ale z tego linku to wiele dla mnie nie wynika... Było już o df na naszym forum? Jak nie, trza by to przedstawić i nie psuć tematu koledze Bulkake.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie psuje, dowiaduje się ciekawych rzeczy. Dzięki Wam uniknąłem wtopy 5k PLN za kolumny które by nie zagrały z tym wzmacniaczem.
Na razie kierowałem się ogólną opinią, wyglądem i parametrami kolumn.

DF więc jest bardzo ważny. W środku wzmacniacza są 2 elektrolity po 12k OHM 63V. Można by je zamienić na 2x większe.



PS. Wyrwę chyba Pioneera a7 plus tuner f7 na części. Przekaźniki obudowa gniazdo głośnikowe klapka tunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...