Skocz do zawartości

wzmacniacz do kolumn


gsmumts

Recommended Posts

Cześć kolego. Nie szkoda Ci tyle czasu zmarnować a nie dowiedzieć się niczego, co by Ci pomogło?
Wystarczyłoby poczytać kilka wątków na tym forum. W co 3 - 4 są linki do tego jak się pisze pierwszy post i do miniporadników o akustyce oraz ustawianiu kolumn w pomieszczeniu. Jeśli tego nie wiesz, nie znasz tematu.
Nie będę Cię dyskryminował i wkleję tu te linki. Ale czy Ty na pewno sam się nie dyskryminujesz? icon_idea.gif

By Ci rzetelnie odpowiedzieć, pomóc, musimy wiedzieć dużo więcej niż napisałeś. Wróż Maciej u nas nie pracuje icon_wink.gif
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

I to są sugestie, które na tym etapie mogą Ci najbardziej pomóc. A jak się przyłożysz dla swojego dobra, to podyskutujemy mam nadzieję o konkretach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz jednego wzmacniacza do dwóch kolumn? Będziesz go przenosił czy jak?
Nie znam tego modelu Mirage, czy to też jakaś konstrukcja omnipolarna jak późniejsze modele? Na internecie znalazłem 3 zdjęcia, trochę mało.


Ok są icon_smile.gif znalazłem fotkę.

Takie olbrzymy do 18m? Weź raczej mocny i jasny wzmacniacz. Yamaha AX900 na przykład.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, jak zwykle ostatnio trochę powróżył icon_cool.gif .
Napisz mi kolego, czemu ja się staram, chcę ludziom pomóc, ale jednocześnie usiłuję trzymać jakiś poziom na tym forum.
Poziom metrytorycznych wypowiedzi, rad. A Ty jakimś "wróżebnym" zdaniem lub dwoma robisz z tego śmietnik?

Yamaha może i owszem będzie pasować do kolumn. Ale wiemy czy takie zestawienie będzie odpowiadać pytającemu?
Nie wiemy jeszcze bardzo wielu rzeczy.
Uważasz, że Twoje tego typu wypowiedzi można traktować poważnie? icon_rolleyes.gif
Działasz na forum, czy uprawiasz tylko kryptoreklamę, pokazując się niemal w każdym wątku?
Sprytne to jest, ale jeśli będziesz odpowiadał w taki sposób, to wiesz, że będę Cię/Was zwalczał.
Takie coś nie może mieć tu miejsca.
A już Cię chwaliłem, bo było jakiś czas dobrze. Znów się pokiepściło.
Stylistycznie znów piszesz słabo. Prawie w każdym wątku są takie słowa i zdanie, że trzeba się nieraz mocno zastanowić o co Ci chodziło.
Pomyśl co robisz na tym forum i działaj tu jak należy, pisz dobrze, poprawnie, albo nie pisz wcale jak masz taką "kaszankę" robić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi?
Nie rozumiem twojego naskoku na mnie ostatnim czasem. Widzę że musisz mirc podane A to powiadasz B C to D i tak dalej. Nie kazfy pisze tak samo. Staraj się wyciągnąć wnioski z tego co masz.
Znasz kolumny mirage? Ja znam więc nic tu nie wróżę. Wiem co potrzeba takim kolumnom.
Dalem przykład dosłownie jednego modelu a ty już swoje.
Na prawdę rozumirm ze chcesz być pomocny i jak najlepiej doradzić, ale powiedz czy nie można dawać przykładów do momentu kiedy autor uścisli swoją wypowiedź.
Po prostu pochodzisz do tego niezwykle dokładnie.
Co robisz na co dzień?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, pisze u Was wciąż ta sama osoba, czy one się zmieniają?
Jesteś osobą inteligentną, albo za taką się pewnie uważasz. Więc sam sobie odpowiedz o co mi chodzi.
Nie naskakuję na Ciebie/Was z jakiegoś widzimisię, ale dlatego, że czasem piszesz/piszecie pierdoły.
Choć Wam się pewnie wydaje, że to super profesjonalne odpowiedzi, porady.
Naprawdę nie wiesz (bo może nie chcesz wiedzieć, ignorujesz, masz to w ... gdzieś), że kolumny mogą pasować do wzmacniacza. Ale mogą nie pasować słuchaczowi, bo ma inny gust. Może to nie grać w danym pomieszczeniu, czy fatalnie zagrać w konkretnym ustawieniu. Ba, nawet z nieodpowiednim źródłem czy kablami. Lecz Ty o to nie pytasz, bo wiesz icon_lol.gif , albo po prostu wróżysz. Macieju icon_idea.gif
Znam kolumny Mirage. Ale nie znam potrzeb pytającego, jego gustu brzmieniowego/dźwiękowego, muzyki jakiej słucha, pomieszczenie, jego akustyki/umeblowania, możliwości ustawienia kolumn, okablowania, niuansów.

Co robię na codzień, to moja sprawa.
Wiem. Pewnie chcesz mi udowodnić, że Ty jako pracownik salonu audio przebywasz stale w otoczeniu sprzętu audio, więc wiesz więcej ode mnie na ten temat. Ale tu się mylisz. Bo znam wielu subiektów z takich sklepów, którzy powinni sprzedawać raczej pietruszkę na bazarku a nie zajmować się audio, doradzaniem klientom co mają kupić.
Mogę się zgodzić, że znasz pewnie wiele nowości, konfiguracji. Ale czy w ogólnym pojmowaniu zależności w sprzęcie audio jesteś lepszy, to już oceniać nie nam, ale ludziom którym pomogliśmy lub nie.
A Ty jak widzę masz sporą wiedzę na temat sprzętu audio, ale postępujesz nmieraz jak kompletny ignorant.
Doradzasz panu Ryśkowi, że aby poznać fajną kobitkę warto się wybrać na dyskotekę. Ale nie dopytałeś, że pan Rysio ma 68 lat i kuleje na jedną nogę.
I Ty pytasz o co mi chodzi? Takie więc wnioski wyciągnąłeś z tego co masz. Czyli sądzisz, że dobre, tak? icon_eek.gif
Piszesz, że podchodzę do tego niezwykle dokładnie. A jak mam kurka podchodzić, tak jak Ty, niedbale, olewczo, sztampowo? Jak większość naszych pożal się Boże lekarzy do pacjentów? icon_rolleyes.gif
Może dla Ciebie, to normalna postawa. Ale nie dla mnie. Może tak traktujesz swoich klientów w salonie (składam im wyrazy ubolewania).
Jeśli tak prowadzisz swój interes (przepraszam za wyrażenie icon_wink.gif ), to Twoja sprawa. Ale jak pisałem póki ja tu jestem i mam coś do powiedzenia takie postawy jak Twoja nie będą tu miały miejsca.
Im prędzej to zrozumiesz, tym większa korzyść dla Ciebie. RMS zrezygnował jak widzisz. Mogli pisać, owszem, ale nie chcieli się przyłożyć.
Jeśli chcesz się reklamować, to trzeba za ciężkie pieniądze wykupić baner na forum. A jak chcesz za darmo, to niestety trzeba ciężko popracować.
Nie, nie można dawać przykładów, do momentu, gdy autor uściśli swoją wypowiedź, ponieważ te przykłady są strzałami na oślep.
A pytający może to potraktować jako ostateczną radę, wypowiedź.
Wystarczy, czy dalej mam Ci klarować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...