Skocz do zawartości

Amplituner z pre-out + wzmacniacz stereo do MA BX6


zabiak

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Na wstępie chciałem zaznaczyć, jeśli w złym dziale zamieściłem temat to przepraszam i proszę obsługę o przeniesienie.

A teraz do rzeczy. Na początku 2012 roku zaupiłem zestaw kina domowego: Onkyo TX-NR609 + Blu-ray + Zestaw Monitor Audio 5.0 ( Fronty BX6 + na tył BX1 + BX Centre. Pomieszczenie w którym się znajduje wyżej wymieniony zestaw ma nie wiele ponad 20m kwadratowych.
O jakiegoś czasu zacząłem poświęcać dużo więcej czasu muzyce niż filmom. Niestety jedynym co mi pozostaje na chwilę obecną to usb + flac żeby uzyskać namiastkę dobrej jakości icon_sad.gif Postanowiłem więc wymienić amplituner, zakupić wzmacniacz stereo + odtwarzacz CD. Zaznaczam że nie chcę rezygnować z amplitunera gdyż odczasu do czasu lubię odpalić film w dobrej jakości dźwięku i obrazu. Nie chcę się również "bawić" w przepinanie kabli za każdym razem kiedy będę chciał posłuchać muzyki. Zasatanawiam się więc nad następującym rozwiązaniem: Amplituner z pre-out + wzmacniacz stereo z "main-in" ( direct-in .. jak zawał tak zwał ). Budżet.... około 8000PLN na Amp + Wzmaczniacz + CD. Możliwe nadgięcie budżetu w górę ale wolał bym nie.
Wstępnie zastanawiałem się nad taką knfiguracją:
Amplituner Yamaha RX-V781
Wzmacniacz Yamaha A-S1000
Odtwarzacz Yamaha CD-S700

Problem plega na tym że A-S1000 już praktycznie nie ma w sprzedaży a następca A-S1100 jest o wiele droższy.
To co podałem powyżej to tylko wstępna konfiguracja. Bardzo bym prosił o alternatywne rozwiązania w doborze sprzętu do moich Monitor Audio BX6.
Myzyka jaką słucham jest bardzo różna lecz głównie to: Queen, Tina Turner, Sting, Phil Collins, Leonard Cohen, Jare michele Jare a także Dżem, Elektryczne gitary,
Lubię słyszeć głęboki i "wyrazisty" bass... bardziej słyszeć niż go czuć w fotelu.
Na sam koniec, bo to sprawa naprawdę drugorzędna, dodam że wygląd sprzętu ma jakięś tam znaczenie. Bardziej dla moiej żony no ale budżet wspólny więc muszę to mieć na uwadze, więc nie chciałbym żeby każdy komponent był w innym kolorze i "kształcie " icon_wink.gif

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Przemek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w moim nie ma pre-out. Za to masz rację, jest Zone 2 line out. Tylko teraz jak podepnę wzmacniacz pod to wyjscie jak to bedzię działało? Jakoś będzie trzeba włączć dodatkową opcje w amplitunerze? Wybacz pytanie ale ja tylko słyszałem że wzmacniacz podpina się do amplitunera przez pre-out.
Co do wzmacniacza to dziś przeczytałem kilkanaście różnych stron i najczęściej pojawiającą się propozycją do kolumn Monitor Audio BX6 jest NAD C356 BEE.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, bardzo trudno będzie zbudować system jednej marki, który zapewni dobre kino domowe i wyróżniający się zestaw wzmacniacz i CD.
Moja propozycja to zbudowanie systemu kina domowego na amplitunerze Yamaha RX-V781, natomiast część stereofoniczną zbudować na wzmacniaczu Atoll IN100SE oraz odtwarzaczu Atoll CD50SE-2.

Drugą opcją jest wybór elektroniki Marantz i zbudowanie systemu na amplitunerze Marantz SR5011, który będzie współpracował z dedykowaną końcówką mocy Marantz MM7025 oraz odtwarzaczem CD Marantz CD6006.
Druga opcja jest bardzo funkcjonalna, system zbudowany z urządzeń jednej marki. To zestaw, który także powinien Cię brzmieniowo w pełni usatysfakcjonować.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

chciałem zaznaczyć, jeśli w złym dziale zamieściłem temat to przepraszam i proszę obsługę o przeniesienie.


Obsługa przeniosła temat do stereo icon_wink.gif

Cytat

Co do wzmacniacza to dziś przeczytałem kilkanaście różnych stron i najczęściej pojawiającą się propozycją do kolumn Monitor Audio BX6 jest NAD C356 BEE.


Kolumny BX6 są jeszcze obecne w sklepach jak i wspomniane wzmacniacze, Nad 356 czy Yamaha 1100 (nawet zamiennie as700) że warto posłuchać tych konfiguracji, bo różnice będą.
Nie chcę mówić o kategoriach, że jedne lepsze gorsze, ale inne gorsze, niemniej MA bx6 wbrew pozorom wybitnie selektywne i szybkie nie są tak więc z Nadem brzmienie może być mocno gęściejsze niż z np. yamahą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drugą opcją jest wybór elektroniki Marantz i zbudowanie systemu na amplitunerze Marantz SR5011, który będzie współpracował z dedykowaną końcówką mocy Marantz MM7025 oraz odtwarzaczem CD Marantz CD6006.
Druga opcja jest bardzo funkcjonalna, system zbudowany z urządzeń jednej marki. To zestaw, który także powinien Cię brzmieniowo w pełni usatysfakcjonować.



Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pytanie, czy końcówkę mocy mogę zastąpić wzmacniaczem? Zależy mi na tym aby odtwarzacz CD podłączyć bezpośrednio po wzmacniacz. Bo do końcówki mocy się nie da ( chyba że się mylę icon_confused.gif??: )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego.
Po pierwsze rozmawiamy o 2 krotnie wyższym budżecie i nieco lepszym sprzęcie bo czysty wzmacniacz.

@zabiak nie jestem pewien aby Marantz był dobrym pomysłem do BX, po pierwsze amplituner zmieniasz na gorszej jakości, owszem z wyjściem, ale ma mniejszą dynamikę i uderzenie z wszystkich kanałów spadnie.
Po drugie pre out w tym amplitunerze nie za wiele dobrego wnosi do podłączania takiego wzmacniacza.

Moim zdaniem droga wyjścia jest inna.
Zostaw amplituner jaki masz a dokup wzmacniacz i przełączaj kable np na bananach.
Wrzucisz to w lepszy wzmak a nie pogorszysz odbioru kina.

Marantz PM8005 o ile uważam że to świetny wzmak to nie do końca chyba to czego szukasz. Jeśli ma być gęsty z uderzeniem to tym bardziej.
Tu szukał bym bardziej kierunku NAD 375, Naim 5si, czy właśnie Yamah AS1100 o której myślałeś. Z koncernu DM myślę że ciekawie wypadnie także PMA1520 ewentualnie używany PMA2020.

Pozostaje do Twojej dyspozycji w razie pytań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak napisałem tak się stało... W piątek kurier dostarczył 3 pudła z logo Marantz icon_smile.gif

Cytat

Moim zdaniem droga wyjścia jest inna.
Zostaw amplituner jaki masz a dokup wzmacniacz i przełączaj kable np na bananach.



To nie wchodziło w grę od samego początku.Totalnie odpada. Sprzęt stoi na półce (ciężkiej ) do której od tyłu nie ma dostępu bez jej przesuwania.

Cytat

Oj kolego.
Po pierwsze rozmawiamy o 2 krotnie wyższym budżecie i nieco lepszym sprzęcie bo czysty wzmacniacz.



Zgadza się. W Polsce ceny są kosmiczne, wyszło by mnie ponad 9500PLN. Za to w UK ceny są bardziej przystępne. Mnie udało się za trzy komponenty zapłacić €1750 z przesyłką czyli jakieś 7700PLN.
Odpowiednio: PM8005- €650, NR1607- €650, CD6006- €400


Cytat

Marantz PM8005 o ile uważam że to świetny wzmak to nie do końca chyba to czego szukasz.



Możliwe że masz rację ale tylko w 20%... a dlaczego? Bo od soboty słucham ulubionych płyt i to co słyszę jest niesamowite!!! Czystość dźwięku powala... momentami dostaje gęsiej skórki przy kawałkach które wydawało mi się że znam od lat... Bajka.
Wracając do 20% Twojej racji to jedyny niedosty jaki odczuwam to bass... Szczególnie przy cichych odsłuchach. Tylko proszę mnie źle nie zrozumieć... że np oczekiwałem drgania talerzy w kuchni. Nie nie.
I teraz moje pytanie odnośnie okablowania: jakim kablem połączyć CD ze wzmakiem aby ocieplić brzmienie i delikatnie uwydatnić niskie tony oraz jakie kable głośnikowe zastosować??

Dziekuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 months later...
Dnia 12.12.2016 o 16:19, zabiak napisał:

Wracając do 20% Twojej racji to jedyny niedosyt jaki odczuwam to bass... Szczególnie przy cichych odsłuchach.

Zastanawiam się nad podobnym zestawem. Moje pytanie, czy w takim układzie przy odtwarzaniu muzyki stereo można prócz dwóch kolumn przednich posiłkować się subwooferem? Jeśli tak - jak/gdzie powinien on być podłączony w zestawie Amplituner (z pre-out) + wzmacniacz stereo (z direct-in) aby zagrał zarówno przy odsłuchu stereo jak i przy filmach w KD?

Edytowano przez Robert Rob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak podłączysz subwoofer to w dużej mierze zależy od tego jakie ma on możliwości ku temu. Po pierwsze do kina powinien być on podłączony jednym RCA do odpowiedniego wyjścia w amplitunerze. Podziałem pasma zajmie się amplituner i wtedy można z niego korzystać tylko gdy sygnał jest dostarczany do amplitunera a wzmacniacz pracuje jako końcówka mocy.  Druga opcja to podłączenie subwoofera do wzmacniacza stereo dla poszarzenia pasma kolumn przednich. Wtedy w amplitunerze ustawiamy opcje 5,0. Przednie kolumny jako duże, a resztę jako małe z ograniczonym pasmem przenoszenia. To co ma przetwarzać subwoofer zostanie przeniesione na kolumny przednie i subwoofer podłączony do wzmacniacza. Subwoofer i wzmacniacz muszą mieć do tego odpowiednie złącza.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...