Skocz do zawartości

zakup sprzętu na początek


wwoojjtteekk

Recommended Posts

Witam! Chciałbym zacząć przygodę z trochę poważniejszym sprzętem audio. Niestety mój portfel na to jest mocno ograniczony icon_sad.gif mogę przeznaczyć ok. 1200 zł. Jak narazie zastanawiam się nad kupnem głośników stereo Jamo S426 oraz do tego używanego amplitunera Marantz nr1501 lub Denon AVR 2308. Do nagłośnienia pokój ok. 18m2, przeważnie muzyka, czasem film, konsola xbox. Czy taki zestaw jak na początek może być? Będę wdzięczny za wszelkie info i propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zacząć przygodę z nieco lepszym sprzętem audio, czy jak sądzę lepiej posłuchać muzyki , odradzam wstępny zamysł i to co napisałeś.
Oczywiście moja negacja może wynikać z tego, że bardzo mało napisałeś o tym czego potrzebujesz i się nie rozumiemy...dlatego zalecam uściślić według wzorca http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Według mnie kupowanie amplitunera kinowego do pary skądinąd przeciętnych kolumn ( nowe kolumny w takim małym budżecie ?) nie ma sensu.
Muzyka będzie średniej jakości, mało dynamiczna bo kiepskie kolumny i zasilać je będzie amplituner kinowy, a filmy w sumie też "efektów za głową" , bo tylko dwie kolumny .

Sugerowałbym inne kolumny i lepiej używane w małym budżecie, a jak nowe to już lepsze są gabarytowo i brzmieniowo STX f200. Co do reszty to się zastanów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo sam nie słyszałem, polecił mi znajomy, ale jego opinia nie jest dla mnie wyznacznikiem, jakby była nie pisałbym na Forum icon_wink.gif jeśli chodzi o amplituner, przeglądałem ogłoszenia internetowe i to te propozycje przykuły moją uwagę. Chyba rozsądna cena, a czytając opinie to i sprzęt chyba dobry. Przy wyborze tych amplitunerów kierowałem się obecnością w nich hdmi, jakby nie było wygoda. Czego oczekuję? Jak sam napisałeś lepiej posłuchać muzyki, czysto, bez charczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy wyborze tych amplitunerów kierowałem się obecnością w nich hdmi, jakby nie było wygoda.


Wejście hdmi w amplitunerze służy do przekazania mu sygnału audio-video z blu-ray , czyli dla obrazu HD( lub 3D, 4K) , oraz wielokanałowego sygnału audio ( kodeki filmowe) jednym kablem w prosty sposób w wysokiej rozdzielczości. Tak więc dla kinomanika to nie tyle wygoda co pewien standard , a w innych sytuacjach mam na myśli muzykę, czy stereofoniczne systemy ( tak typowo muzyczne jak i filmowe) to niepotrzebne.

W skrócie, jeśli chcesz "nagłośnić TV" np. oglądany film, program tv,koncert z dvd, grę z ps4 to wystarczy że z TV wypuścisz sygnał audio wyjściem optycznym i już.
Owszem starsze wzmacniacze wejścia optycznego , czy coaxial raczej nie mają, a nowsze też nie wszystkie, choć już sporo ( bo to kwestia wyboru modelu i potrzeb niż jakiś powszechny standard).
Jak jednak wzmacniacz, czy amplituner stereo takich wejść nie ma , to wystarczy kupić DAC model pokroju Fiio D3 jest naprawdę dobrej jakości i załatwia sprawę nagłaśniania TV.

Co do tego modelu kolumn jamo s426 to tzw. startery kolumienki - pudełeczka dołączane do tanich amplitunerów KD . Niskie tony załatwi jak to w KD subwoofer, wygląd estetyczniejszy i marka godniejsza od jakich np. chińskich brandów setów 5.0 za 499zł , więc mają grono nabywców.
426 może nie grają jakoś tragicznie, grają przeciętnie, bo to bardzo tanie i malutkie podłogówki,więc dynamiki, czy innych muzycznych doznań raczej tam nie uświadczysz ( zwłaszcza z amp kinowym).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź w stereo.
To mały budżet aby wybrać set fajnych kolumn nawet 5.0 a gdzie jeszcze subwoofer.
W tej cenie znajdziesz wzmak za 300 zł i za 900 kolumny. I będziesz zadowolony. Co prawda nie bedzie to kino ale lepiej nie. Przyzwoite stereo niż jak pisał Jacek chińskie wynalazki byle tylko w większej ilości.

Przemysł sprawę i pozostajemy do twojej dyspozycji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wiec, co do kolumn klamka zapadła, kupiłem nowe stx f200. Jak narazie dla testów podłączyłem je do starego wzmacniacz Tensai. Grają dość fajnie. Podpowiedzcie mi, co zrobić ze wzmacniaczem, czy amplitunerem. Mogłbym zostawić ten wzmacniacz ale sprawny ma tylko jeden kanał, reszta nie działa, dlaczego nie wiem. Czy ewentualnie opłacałoby sie naprawić? Może ktoś używa w/w stx-ow? Jeśli tak to z czym? Mam na to ok 500zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają dość fajnie na jednym kanale? To na obu będą grać rewelacyjnie icon_smile.gif
Taki żart.

Nie jesteś jednak w stanie stwierdzić jak grają te kolumny bo dwie grają znacząco inaczej od jednej.
Masz możliwość pożyczyć od kogoś jakiś wzmacniacz amplituner? Bo fajnie by było jakbyś określić dźwięk który oczekujesz z tych kolumn.

Moim zdaniem dobrze sprawdzi się miękki wzmacniacz o głębszym nie koniecznie lepiej kontrolowanym basie. Chodź mogę nie trafić w Twoje gusta.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One grają dość uniwersalnie tzn jakoś mocno nie narzucają swego stylu. Co ważne nieźle trzymają poziom nawet przy głośnym odsłuchu. ( Sporo niedrogich kolumn bądź to "sieje " wysokimi metalicznymi tonami, lub dudni tylko basem ).
Tak więc całkiem sporo zależy od wzmacniacza i gustu .Unikałbym jednak jakiś totalnych wzmacniaczy "zamulaczy" .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam ponownie. Niestety musiałem przełożyć kupno sprzętu, byłem w delegacji a tam na to czasu nie miałem icon_wink.gif Wracając do tematu, mam już stx f200 i znalazłem na olx sprzedającego, który ma kilka wzmacniaczy, bo w końcu na wzmacniacz się zdecydowałem. Te modele to:
harman kardon HK 6550 za 519 zł i HK 6500 za 499 zł;
Marantz PMA 320 za 269zł i PM 25 za 469 zł;
pionieer A 44 za 299 zł;
Yamaha ax - 470 za 309 zł oraz
Denon PMA 700v za 399 zł.
Wizualnie na zdjęciach wszystkie wyglądają na zadbane.
Proszę o radę czy to udane modele, czy w dobrych cenach, no i na który ewentualnie warto się zdecydować?
Z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ra935 - w zasadzie wszystko od Ra930 w górę.

1. https://www.olx.pl/oferta/legendarny-rotel-...html#97af0147c8 400zł

lub ten 2. http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra970bx-i6730434238.html
brałbym ten drugi super cena, bdb stan, no i zupełnie inna klasa wzmacniacza, różnica 200zł. Mam model z tej serii. Ale poleciłbym Ci najpierw odsłuchać coś z Rotela przed zakupem. Nie każdemu "pasi".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam! Chciałbym zacząć przygodę z trochę poważniejszym sprzętem audio. Niestety mój portfel na to jest mocno ograniczony icon_sad.gif mogę przeznaczyć ok. 1200 zł. Jak narazie zastanawiam się nad kupnem głośników stereo Jamo S426 oraz do tego używanego amplitunera Marantz nr1501 lub Denon AVR 2308. Do nagłośnienia pokój ok. 18m2, przeważnie muzyka, czasem film, konsola xbox. Czy taki zestaw jak na początek może być? Będę wdzięczny za wszelkie info i propozycje.



Przychylam się do uwagi Jacek 75 popraw ten właśnie post z cytatu - za mało danych. Zrób to proszę rzetelnie- (poprzez edytuj) - tak jak robimy to na forum.
A z pewnością ktoś udzieli wyczerpujących informacji na nurtujące kwestie. Daj też proszę - rysunek pokoju. Opisz jaki dźwięk lubisz, jaki nie, jakiej muzyki słuchasz. Tak będzie po prostu łatwiej. Wszystkie informacje znajdziesz Tu

http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...