Skocz do zawartości

Kolumny pod wzmacniacz Pioneer A757


metal1

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Potrzebuję pomocy odnośnie kolumn.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

max 2500 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Raczej używany, z nowych to raczej nic lepszego jak te Klipsche nie dostanę.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Pioneer A 757, Pioneer Pd 50, Kable Melodika Mdc 2400 2x4mm. Interkonekt Melodika

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Obecnie 19m2.

6) Jakiej muzyki słuchamy

Rock, Hard Rock , Heavy Metal, Thrash Metal.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Na kilka lat

Obecnie mam z tym zestawem kolumny Klipsch R26f. Nie pasuje mi w nich to , że grają za krzykliwie i za ostro w górze pasma. Odnoszę wrażenie , że wysokie tony są wysunięte na przód w stosunku do reszty pasma. Brakuje mi średnich tonów, wypełnienia w dźwięku. Ogólnie dźwięk tych kolumn jest taki .... szczupły, chudy co mi się nie podoba.

No cóż, szukam kolumn , które dobrze by odtworzyły muzykę cięższą, aby nie gubiły się przy szybszych utworach. Chciałbym uzyskać pełniejszy , dociążony dźwięk bez tej ostrości i krzykliwości kolumn Klipsch.

Kolumny mogę odsunąć od tylnej ściany na 30 cm , ale podczas odsłuchów mogę je wysunąć na na odległość 40 - 45 cm. Po bokach znacznie więcej miejsca.

Z chęcią sam bym poszukał czegoś na allegro itp. ale nie wiem zbytnio jakich kolumn mam szukać.

Byłbym wdzięczy za pomoc ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak, budżet liczę wraz ze sprzedażą kolumn Klipsch. Ale ostatecznie mogę go podnieść do 3000 zł. Także to górna granica. no ale wiadomo, jakby była jakaś różnica w cenie np. na + 100 zł to oczywiście tak.

Wypowiedź kolegi F1angel z drugiego mojego tematu , wkleiłem tutaj , aby już tam nie kontynuować.
Cytat

Ale wiedz, że nawet najgorsze kolumny mogą mieć w swoim dźwięku coś, czego mogą Ci nie dać nawet dużo lepsze.
Nigdy nie ma tak, że w 100% zmienia się na lepsze. Niemal zawsze jest tak, że coś gra lepiej, coś gorzej a jakaś część sporo inaczej.
Nie ma ideałów. Albo jeśli są, to najczęściej dużo to kosztuje.
Oczywiście może się zdarzyć, że trafisz idealnie i nie będzie Cię to dużo kosztowało. Czego Ci życzę.


Jasne, jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę. Szczególnie , że fundusze na kolumny nie są za wysokie więc wiem , że cudów nie mam co się spodziewać.
Po prostu zależy mi na trochę innym przekazie, takim który nie "wywala" mi na pierwszy plan ostrych , krzykliwych wysokich tonów i nie ma tak "odchudzonego dźwięku".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na czym grać, a masz, dobrze zaczaić się na spokojnie na jakąś okazję. Za 2500 kupisz używane kolumny czasem jeszcze na gwarancji , lub jakieś ex-demo normalnie kosztujące z 1000-1500 więcej.
W przypadku zupelnie nowych warto zaczekać na okres poświąteczny jak są wyprzedaże. Pamiętam np pasujące chyba w twe potrzeby ubiegloroczne wyprzedaże na świetne elac fs147, czy B&W, to szybko grające kolumny. W gust mógłby się wpisać też Monitor audio rx6( mimo że zastąpiła je seria siver to rx bywają jeszcze w sklepach) a używane rx6 bywają po 2500zl na gwarancji.
Nie odmawiałbym sobie posłuchania z tym pioneerem też Dali zensor 7, czy Pylon Sapphire 25, czy innych bo masz czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Oczywiście , że mi się nie śpieszy. Tak jak mówisz Jacek75, mam na czym słuchać więc mogę na spokojnie dać sobie więcej czasu, Dzięki za propozycje. Przyjrzę się im icon_wink.gif

Mam też inne pytanie , a nie znalazłem nigdzie odpowiedzi i nie chcę zakładać nowego tematu, aby nie zaśmiecać.

Część wzmacniaczy stereo posiada wyjście słuchawkowe. Moje pytanie jest takie czy na wyjściu słuchawkowym otrzymujemy taką samą , lub bardzo podobną barwę i charakterystykę dźwięku jak na wyjściu głośnikowym?
Inaczej pisząc , czy szkołę brzmienia, sygnaturę dźwiękową wzmacniacza możemy rozpoznać również na słuchawkach?
Czy jednak jest tak , że jak wzmacniacz zagra na wyjsciu pod kolumny to będzie miał inny dźwięk niż na wyjściu słuchawkowym?

Pomijamy tutaj oczywiście same kolumny słuchawki - wiadomo , że każde z nich ma inny charakter brzmienia, chodzi mi o sam wzmacniacz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...