Skocz do zawartości

Yamaha RX-V779 - pass through


szymek02

Recommended Posts

Posiadam amplituner Yamaha RX-V779 i zastanawiam się czy jest możliwość nastawienia domyślnego ustawienia się amplitunera przy jego wyłączeniu na wyjście HDMI2 – (most dla TV) tak, że w przypadku włączenia TV (bez załączonego amplitunera) sygnał antenowy będzie przenoszony na TV bez konieczności załączenia amplitunera na właściwe wyjście/wejście.
Byłoby to bardzo przydatne.
Czy ktoś słyszał o takich możliwościach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekodera TV wychodzi kablem HDMI do amplitunera wejście HDMI 2, następnie z amplitunera HDMI 1 OUT wychodzi kablem HDMI do TV gdzie wczordzi do wejścia HDMI 1 (ARC).
Funkcja pass through jest aktywna.
Jak wyłącze amplituner na włączonym programie HDMI2 funkcja działa prawidłowo - jest mostek pomiedzy dekoderem TV a TV.
Natomiast jak słucham radia (lub inny program inny niż HDMI2 na amplitunerze) i wyłącze tak amplituner, połączenie mostu z TV nie dziła (włączam TV i nie mam obrazu).
Dlatego moje zapytanie czy można jakoś domyślnie nastawić, aby wyłączając amplituner, ustawił sie on na program HDMI2 aktywując most z TV.

Tak to mam podłączone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...