Skocz do zawartości

Konfiguracja Onkyo TX-NR656,Quadral QUINTAS 6500,Magnat Monitor Supreme Sub 302A


100pytań

Recommended Posts

Witam,mam kilka pytań odnośnie konfiguracji wyżej wymienionego zestawu względem FILMÓW,PS4,MUZYKI.

Zaczynając od początku rozstawiłem głośniki dokonałem auto kalibracji za pomocą dołączonego do zestawu mikrofonu a resztę ustawiam następująco...

FILMY- większość odtwarzam z usb na Samsung UE48H6400 w zależności od ścieżki dźwiękowej DD lub DTS zmieniam opcje w TV zawsze jest dostępny format PCM i w większości DTSNeo 2:5 co do tego formatu to nie bardzo wiem o co w nim chodzi bo na amplitunerze zapala się DTS nawet przy muzyce z youtube.

PS4-Podłączone do amplitunera a potem do TV przez HDMI (ARC) w PS4 przestawiłem format dźwięku na DTS

MUZYKI- słucham na stereo czasem youtube lub z usb z amplitunera w formacie flac

Zastanawia mnie jak powinienem to wszystko skonfigurować,jak ustawić odcięcie suba w amplitunerze czy regulował pokrętłami z tyłu suba, a może auto konfiguracja zrobiła to za mnie ? obecnie Crossover...

Front 40Hz
Center 90HZ
Srround 90Hz
LPF of LFE 120Hz

Konfigurowałem na FULL-BAND

Rozumiem że każde pomieszczenie ma inną akustykę i są zupełnie inne ustawienia.Post napisałem w związku z tym że może coś mam ustawione źle i powinienem to szybko zmienić,no i nie wiem jak z tym odcięciem basu.

Będę bardzo wdzięczny za każdą cenną radę icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Powinieneś zmienić.
Mianowicie jeśli oglądasz filmy z usb podpietego do tv duża szansa że nie masz prawdziwego systemu przestrzennego.
Czy jeśli dasz pcm wskakuje raz dolby raz dts? Jeśli nie to jest źle skonfigurowany. Dlatego że telewizory nie maja odpowiednik dekoderów dźwięku przestrzennego. Media player arivy za 100 zł załatwił by ci ta sprawę.
Jeśli filmy sa w mkv z multi language to problem jest podwójny bo prawdopodobnie nie masz jak zmienić ścieżki.

Co do odcięcia to jest ustawione prawidłowo.
Kalibrację powinieneś dokonywać z dwoma pokrętłami ustawionymi na subie w pozycji 12.

Sprawdź jeszcze odległości kolumn. Czy są prawdziwe. Czasem jeśli są nadmierne odbicia daje większą odległość. Trzeba to poprawic ręcznie

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie sub przyszedł cały i zdrowy wraz z kablem icon_smile.gif wyłączyłem auto wyłączenie gdyż często(pykał bucząc)i strasznie się nagrzewał.

Wracając do tematu pokrętła zostawić ustawione na godzinę 12 ?

Co do filmów to 90% oglądam mkv mam możliwość zmiany ścieżki zwykle to DD język Polski lub DTS język Angielski po zmianie na jedną z tych ścieżek zmieniam też format dźwięku w tv ,np zmiana ścieżki w filmie na DTS wtedy w Tv jest aktywny DTS oraz wyświetla mi się DTS na czerwono w amplitunerze lub odwrotnie z DD.mógł bym też puszczać filmy przez PS4 który na pewno posiada odpowiednie dekodery dźwięku.Ale PS4 nie czyta dysku twardego w formacie NTFS na którym mam wszystkie filmy na upartego mogę nagrywać na pena w formacie exFAT jeśli rzeczywiście TV nie przesyła dźwięku przestrzennego.
Tak na marginesie powinienem zostawić w PS4 PCM skoro nie świeci się na czerwono DTS ? ale jak sprawdzam info na amplitunerze to mam ta:

PS4 Ustawienie wyjścia audio Linear PCM

Input: Multich PCM
7.1ch B 48 kHz
Outpu:t Dolby Surround
5.1 ch

PS4 Ustawienie wyjścia audio Bitstream (DTS)

Input: DTS
5.1 ch 48kHz
Output:DTS
5.1 ch

Mowa tu o ustawieniu do gier bo jeśli włączę film z Blu-ray i przycisnę info na pilocie od amplitunera mam np DTS-HD Master

Starałem się napisać jak najbardziej zrozumiale icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokrętła na subie daj na 12 podczas kalibracji.
No to wygląda że tv puszcza ci jednak dźwięk no ciekawe.
Czyli to podłączenie działa.
Jeśli będziesz puszczał mkv z hd dźwiękiem to już na pewno nie przejdzie.
Ps4 ustawione prawidłowo.

A teraz tak z praktyki.
Czy jak oglądasz film czy grasz w grę to dźwięk dobrze cię otacza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja Samsung UE48H6400

(2014) Dolby MS10 / MS110
Dolby MS10
(2014) DTS Studio Sound / DNSe+
DTS Studio Sound
DTS Premium Sound / DTS Premium Sound 5.1
DTS Premium Sound 5.1
Dźwięk 3D
Tak
(2014) Automatyczne ograniczanie wzrostu głośności (AVL)
Tak
Indywidualne ustawienia dźwięku
Nie
Moc RMS
10 W x 2
Rodzaj głośników
Down Firing + Full Range
Głośnik niskotonowy
Nie
HD Audio
Nie
TV SoundConnect
Tak

Wygląda to następująco odtwarzając na TV z USB The Lord of the Rings: The Two Towers

DSC01446.jpg



Przy ustawienie formatu dźwięku w TV na PCM słyszałem pogłos w tylnych głośnikach i ogólnie dźwięk się zlewał zmieniając na( DTS wtedy w Tv jest aktywny DTS oraz wyświetla mi się DTS na czerwono w amplitunerze lub odwrotnie z DD) Dźwięk jest przestrzenny głośniki surround dają efekty dźwięku otaczającego.

Co do PS4 to bez względu na to czy ustawie format wyjścia audio na Linear PCM czy na Bitstream (DTS) w grach dokładnie słyszę z której strony co się dzieje,wiec dźwięk w pełni mnie otacza.

Może komuś to pomoże.Pozdrawiam icon_biggrin.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki że włącza Ci się wtedy dts, to w chwili gdy słuchasz muzyki powinieneś amplituner przełączyć w tryb stereo, albo wybrać opcję w stylu pure direct ( wtedy sam przejdziw w taki tryb , a i nie będzie jakiś udziwnień w regulacji tonów).
Co do filmów odtwarzanych z USB TV, to dźwięk bywa różny nie zawsze jest dostępne to co w oryginale i takiej jakości, tak więc kalibracje i inne eksperymenty z amplitunerem powinno się robić na oryginalnych płytach filmowych z dobrym filmem-ścieżką filmową. To samo tyczy się czy też samych programów i stacji telewizyjnych , nie są żadnym wyznacznikiem jakości, o muzyce z Tv z YT już nie wspomnę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już włączę muzykę z YT to zawsze ustawiam stereo,a jeśli słucham to w formacie Flac.Co do filmów to mkv w 1080p maja parametry jak powyżej w załączonym obrazku,nie sadzę by jakość dźwięku lub jakość obrazu różnił się od oryginału,wystarczy sprawdzić film z płyty blu-ray i ten sam w mkv o tych samych parametrach icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na ponad 20 filmach z dwoma ścieżkami Polską i Angielską i jest jak najbardziej ok icon_smile.gif

Pojawił się jeden poważny problem w związku z Magnat Monitor Supreme Sub 302A praktycznie codziennie potrafi się jakby zawiesić,buczy a radiator jest nagrzany tak że nie idzie go dotknąć więc szybko go wyłączam.Myślałem że to przez funkcje auto wyłączenia na subie ale nawet bez tej opcji problem również występuje.

Jakieś rady ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...