Skocz do zawartości

DAC S/PDIF- 2xCinch Stereo


jacekp45

Recommended Posts

Witam, nie wiem czy wybrałem właściwy dział ale do rzeczy...Od niedawna jestem posiadaczem odtwarzacza Blu-ray Panasonic DMP-BDT 110. Odtwarzacz całkiem przyzwoicie odtwarza płyty BD, gorzej jest z dźwiękiem uzyskiwanym z analogowego wyjścia stereo do wzmacniacza. Podobno można uzyskać więcej przy pomocy DAC-a. Chodzi mi o tanie i w miarę dobre urządzenie, będzie wykorzystane tylko w tym celu.
Liczę na ciekawe propozycje...używki również wchodzą w grę.
Pozdrawiam, Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tanie i dobre. No może być ciezko. Jaki budżet wchodzi w grę ? Dla jednych tanio to 400zl, dla innych tanio to 2000 zł.

Jaki masz wzmacniacz, kolumny? W jakim pomieszczeniu to gra i co chcesz dokładnie osiągnąć ?

Music Hall a 35.2, Denon 1500 AE, Dynaudio DM 2/7, 16 m kw.
Chciałbym żeby dżwięk z odtwarzacza Blu-Ray był choć zbliżony do tego który mam z CD...szczegółowy i dynamiczny. Budżet max. 300-400 zł.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby kupno odtwarzacza CD używanego w kwocie 400 zł. Odtwarzacze BD jak i DVD całkiem inaczej odtwarzają muzykę. Zwykły CD lepiej sobie z tym radzi niż DVD, nie wiem czy to kwestia zapisu płyty czy kwestia urządzenia. No ale rozumiem, że muzyka z DVD czy BD w CD nie pójdzie. Rozwiązaniem wówczas jest tylko dac. (słuchasz płyt z muzyką na CD za pośrednictwem BD ? Czy sprawa tyczy się koncertów DVD, BD ?). Jeśli chodzi o odsłuch płyt DVD, BD to przetwornik weźmie na siebie przetwarzanie dźwięku, jeśli podepniesz np kablem optycznym. Twój BD takie wyjście posiada, więc dac musi mieć takie wejście. W tej cenie poleciłbym używany Dac Magic 100 produkcji Cambridge Audio. W tej cenie nie wiem czy coś lepszego się znajdzie. Ostatnio tego dac trochę testowałem, co prawda nie porównywałem go ze sprzętami w podobnej cenie, ale to urządzenie na mnie wrażenie zrobiło. Nowy można kupić w granicy 600 - 650 zł, Jakieś 1,5 roku temu kosztował jakieś 1500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie różnicy.
Teraz DVD będzie robić tylko za transport. Więc jeśli będzie odtwarzać to jakość będzie uzależniona od DACa.
W tym budżecie pomijam kwestie zegara odczytu.

Absolutnie podstawowym modelem jest Cambridge DAC 100 http://s4home.pl/produkt/cambridge-audio-dacmagic-100/.
Gdyż np taki Fioo nie będzie miał lepszego DACa od tego wbudowanego w ten odtwarzacz.
Dodam że to całkiem udana maszynka.
z Używek szukaj Arcam rDAC (ok. 700-850 zł) lub Musical Fidelity V-DAC I lub II edycje (400-600) zł.
Ceny mogą być wyższe gdyż obecnie produkty tych samych lub podobnych klas są po prostu droższe

W przypadku pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...