Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT 990 vs Sennheiser HD 598


Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym się ze wszystkimi przywitać. A teraz do sedna - poszukuję słuchawek przeznaczonych głównie do grania na PC, czasem podłączanych do iPhone'a lub PS Vity. Po przekopaniu różnych, polskich i zagranicznych, stron zdecydowałem się na wybór pomiędzy Sennheiser HD 598 oraz Beyerdynamic DT 990 250 ohm. Źródłem będzie karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z, czasem iPhone lub PS Vita (raczej rzadko)

Do czego będą używane: głównie granie na komputerze (w większości strzelanki FPS multiplayer), czasem obejrzę jakiś film lub posłucham muzyki (głównie rap)

Czego od nich oczekuję: po pierwsze i najważniejsze - szerokiej, dobrze ukazanej sceny i precyzyjnego pozycjonowania dźwięku. Po drugie - żeby grały efektownie i sprawdzały się w wyżej wymienionych zastosowaniach. Po trzecie - żeby żadne pasmo nie zalewało pozostałych, a przez to nie czyniło dźwięku bardzo nienaturalnym.

Wybrałem te dwa modele i prosiłbym o nie proponowanie mi innych (bo mózg mi wybuchnie jak coś jeszcze dołożycie icon_biggrin.gif) Liczę na pomoc osób bardziej doświadczonych w tej kwestii, najlepiej takich, które miały do czynienia z obiema parami słuchawek. Wiem, że najlepiej byłoby pójść i samemu posłuchać, ale to będę mógł zrobić tylko na muzyce, nie zaś na grach, które są moim głównym cele.

TL;DR Słuchawki głównie do gier, do wyboru z dwóch w/w, będę grały pod SB Z. Które wybrać? icon_smile.gif

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 598 to są rewelacyjne słuchawki do muzyki w swojej klasie cenowej, drugich nie znam więc nie wypowiem.
Do gier jednak (szczególnie FPS) nie nadają się ani te ani te.
Albo słuchanie muzyki albo granie, to są różne konstrukcje słuchawek dla różnych potrzeb.
Na HD 598 będzie się grało dobrze (jakość dźwięku zadowalająca) ale zabraknie Ci efektu surround który występuje w słuchawkach 5.1 strikte do gier
np.
http://allegro.pl/sluchawki-razer-kraken-c...amp;bi_c=227139
http://allegro.pl/sluchawki-logitech-g633-...amp;bi_c=147197
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

HD 598 to są rewelacyjne słuchawki do muzyki w swojej klasie cenowej, drugich nie znam więc nie wypowiem.
Do gier jednak (szczególnie FPS) nie nadają się ani te ani te.
Albo słuchanie muzyki albo granie, to są różne konstrukcje słuchawek dla różnych potrzeb.
Na HD 598 będzie się grało dobrze (jakość dźwięku zadowalająca) ale zabraknie Ci efektu surround który występuje w słuchawkach 5.1 strikte do gier
np.
http://allegro.pl/sluchawki-razer-kraken-c...amp;bi_c=227139
http://allegro.pl/sluchawki-logitech-g633-...amp;bi_c=147197



Czytałem na wielu stronach i każdy poleca do gier zdecydowanie bardziej słuchawki "audiofilskie" niż te "gejmerskie". Trzeba pamiętać, że słuchawki dla graczy też w większości są stereo, a jedynie imitują dźwięk przestrzenny (co w tym wypadku może robić karta dźwiękowa). Poza tym, są to konstrukcje otwarte/półotwarte, co pozwala sądzić, że scena i jej przestrzeń będzie co najmniej zadawalająca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mogę się wypowiedzieć tylko o Sennheiser HD 598 i muszę napisać że są bardzo wygodne.
Zdarzało się że siedziałem w nich kilkanaście godzin i czasami nawet zapominałem że mam je na uszach.
Zapewniają bardzo dobrą wentylację i nie "kiszą" ucha.
Prawie nie wytłumiają dźwięków dochodzących z zewnątrz.
Za Sennheiserami przemawia też niższa impedancja 50 ohmów, ale niestety przewód jest zakończony jackiem 6.3, co może utrudniać mobilność.
Do słuchawek jest dołączona przejściówka 6.3->3.5, ale to niezbyt wygodne rozwiązanie.
Co do właściwości audio to nie powinieneś narzekać, bo te słuchawki potrafią dużo, a źródła która będziesz używał nie wykorzystają ich pełnego potencjału..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...