Skocz do zawartości

amplituner + głośniki


kosmos

Recommended Posts

Kosmos, nieco dziwne są Twoje wpisy np.w jednym z tematów odnośnie ni to sugestii, ni to stwierdzenia faktu z zestawem Onkyo, w innym o jakiejś stronie magika z Lublina.
Zaś pytanie z twego powyższego tematu też nieco dziwne, mało konkretne...chyba nie zbierasz informacji ile osób nad Wisłą ma taką konfigurację ?

Może warto napisać konkretnie o co chodzi, co planujesz itd.
Jeśli masz już ten amplituner, to może warto dobrać do niego lepiej i bardziej celnie bardziej znane kolumny, ( mniej enigmatycznie niż te maestro )
Chyba że masz już te maestro III i szukasz nowego amplitunera... to napisz z czym te maestro teraz grają i czemu zmieniasz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji miałem tonsile. Niedawno zaproponowano mi taki zestaw w dobrej cenie 4.5k a co do tego amplitunera to w tej cenie nie ma lepszego z porządnym Bluetooth. A poza tym mam sentyment do komunistycznych rzeczy, już takich się nie robi.


Na pewno kupię ten amplituner a co do głośników to chętnie bym prosił o pomoc. Mam pokój dosyć duży bo 36m. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 propozycje są lepsze od tego Tonsila icon_smile.gif

http://s4home.pl/produkt/onkyo-8150-magnat-quantum-727/
http://s4home.pl/produkt/onkyo-tx-8150-dali-zensor-7/
http://s4home.pl/produkt/yamaha-r-n602-heco-music-style-900/

Kombinacji może być wiele. Oczkujesz jasnego dźwięku skrajami pasma jak grał Tonsil, Czy czegoś bardziej melodyjnego w środku pasma? Miękkiego, twardego basu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dostałeś bardzo oryginalna odpowiedź na swoje pytanie, co do preferowanego brzmienia, nie ma co icon_wink.gif

Swoją drogą tonsil np. Maestro III nieźle się ceni ...jak usłyszałem na Audio show nowe konstrukcje np. altusy to nie wiem wciąż za co icon_wink.gif
Dla nich lepszą alternatywą będą już nawet Magnat quantum serii 677, a z tanich krajowych Pylon Sapphire 25, do w mniejszym pokoju MA BX5, Indiana Line , a co tu pisać o serii quantum 727, Dali zensor 7, czy innych zacnych .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brałem udziału w tym wątku, bo po pierwszym wpisie już przypuszczałem, że dyskusji tu nie będzie.
Zresztą autor pytał o konkretne połączenie, czy ktoś słuchał a nie o ocenę, typowanie lepszych, itp.
Jak widać "dialog" przebiega na zasadzie: "ja o gruszce, ty o pietruszce".

Pozwolę sobie tylko zacytować fragmenty dwóch wypowiedzi i je skomentować.
Cytat

A poza tym mam sentyment do komunistycznych rzeczy, już takich się nie robi.


Tak, już się takich nie robi. Teraz może tylko produkowane w Chinach, tak złe rzeczy można kupić i to na własne życzenie.
Bo i chińskie wyroby są coraz lepsze a jak się zapłaci, to jakość bywa naprawdę dobra.
Polskie współczesne firmy też nie robią już takich rzeczy jak dawniej. Bo nikt by tandety nie kupił. Ucierpiałby na tym wizerunek firmy.
Teraz się robi lepsze urządzenia. Np. kolumny. Weźmy najbardziej znane i dobre jak RLS, Harpia Acoustics, ESA, Studio 16Hz, czy choćby coraz lepszy Pylon Audio i co najmniej jeszcze kilka innych. Naprawdę dobre, świetnie grające i dobrze wykonane są czasem drogie. Ale i tak często dużo tańsze niż produkty zagraniczne, zachodnie.


Cytat

Swoją drogą tonsil np. Maestro III nieźle się ceni ...jak usłyszałem na Audio show nowe konstrukcje np. altusy to nie wiem wciąż za co

Jak to za co? icon_rolleyes.gif Płaci się za legendę. Jaki kraj, taka legenda icon_idea.gif Ale i ta ma swoje dobre strony.
Ja swojego syna, gdy będzie niegrzeczny, będę straszył Altusami. Szczególnie tymi grającymi w połączeniu ze wzmacniaczami Technics icon_lol.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie brałem udziału w tym wątku, bo po pierwszym wpisie już przypuszczałem, że dyskusji tu nie będzie.
Zresztą autor pytał o konkretne połączenie, czy ktoś słuchał a nie o ocenę, typowanie lepszych, itp.
Jak widać "dialog" przebiega na zasadzie: "ja o gruszce, ty o pietruszce".


Tak . Niestety coraz więcej podobnych "tematów" , gdzie pytanie i opis problemu zastępuje się jakimś dziwnym zdaniem oznajmującym, albo wizją czegoś, szkoda że bez refleksji.

http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=166948
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=167243
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nowość że czasem zdarzają się osoby które próbują odnaleźć aprobatę swojego wyboru.
Tak było jest i będzie.
Kiedyś przyszedł klient do mnie po amplituner i był zaczytany o Harmanie. Ile wywodów i porównań zrobiliśmy że ten i ten jednak będzie lepszym wyborem. Jednak nie jego idea przetrwałą i wziął tego wymarzonego Harmana, bo miał go kuzynek i brat ciotki od strony matki.

Po połowie roku wiedziałem że nie był zadowolony z zakupu ale nie przyszedł i nie przyznał się do mnie.

Kosmos określił się za wczasu i ma jeszcze szanse wybrać coś dobrego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie brałem udziału w tym wątku, bo po pierwszym wpisie już przypuszczałem, że dyskusji tu nie będzie.
Zresztą autor pytał o konkretne połączenie, czy ktoś słuchał a nie o ocenę, typowanie lepszych, itp.
Jak widać "dialog" przebiega na zasadzie: "ja o gruszce, ty o pietruszce".

Pozwolę sobie tylko zacytować fragmenty dwóch wypowiedzi i je skomentować.

Cytat

A poza tym mam sentyment do komunistycznych rzeczy, już takich się nie robi.


Tak, już się takich nie robi. Teraz może tylko produkowane w Chinach, tak złe rzeczy można kupić i to na własne życzenie.
Bo i chińskie wyroby są coraz lepsze a jak się zapłaci, to jakość bywa naprawdę dobra.
Polskie współczesne firmy też nie robią już takich rzeczy jak dawniej. Bo nikt by tandety nie kupił. Ucierpiałby na tym wizerunek firmy.
Teraz się robi lepsze urządzenia. Np. kolumny. Weźmy najbardziej znane i dobre jak RLS, Harpia Acoustics, ESA, Studio 16Hz, czy choćby coraz lepszy Pylon Audio i co najmniej jeszcze kilka innych. Naprawdę dobre, świetnie grające i dobrze wykonane są czasem drogie. Ale i tak często dużo tańsze niż produkty zagraniczne, zachodnie.


Cytat

Swoją drogą tonsil np. Maestro III nieźle się ceni ...jak usłyszałem na Audio show nowe konstrukcje np. altusy to nie wiem wciąż za co

Jak to za co? icon_rolleyes.gif Płaci się za legendę. Jaki kraj, taka legenda icon_idea.gif Ale i ta ma swoje dobre strony.
Ja swojego syna, gdy będzie niegrzeczny, będę straszył Altusami. Szczególnie tymi grającymi w połączeniu ze wzmacniaczami Technics icon_lol.gif .


Mam wzmacniacz diory a do tego kolumny tonsila z lat dziewięćdziesiątychi jestem bardzo zadowolony z takiego połączenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że sporo zapłaciłem. W sklepie gości proponował mi głośniki Jbl ale były za drogie. A amplituner grał z głośnikami Jamo.
Co do muzyki słucham wszystkiego po trochu nawet tzw muzykę disco. W sklepie były jeszcze kolumny eltax monaco ale nie brałem ich pod uwagę bo słyszałem że są awaryjne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...