Skocz do zawartości

Yamaha NT-670 + gramofon (jaki)


Recommended Posts

Panie i Panowie,

mam takiego Grand PianoCrafta od Yamahy (NT-670) i chciałbym wzbogacić swoją kolekcję płyt o vinyle. Potrzebuję do tego gramofonu - i teraz pytanie do Was - jakiego.

Mam google'a, wiem czym się różnią manualne od automatycznych i tak dalej.

Pytanie jest innego rodzaju: czy mając tej klasy sprzęt potrzebuję - nie wiadomo jakich - cudów? Czy muszę kupować manuala za - powiedzmy 1.500 - 2.000 czy spokojnie mogę brać jakiegoś automata za 500, 700 (o jakich na forum tutaj głośno).

Nie jestem audiofilem, jakość dźwięku z mojego systemu odpowiada mi.
Winyle będę kupował, ponieważ szanuję artystów, cenię swój czas i chciałbym wygospodarować go trochę na słuchanie muzyki. Tylko słuchanie. Leżę / siedzę i słucham.

Jeżeli chcę aby muzyka mi towarzyszyła przy wykonywaniu codziennych czynności, strumieniuję z itunes'a czy spotifaja.


tldr,
czy potrzebuję drogiego gramofonu czy mogę kupić tani.
nie znam się na jakości dźwięku, nie próbuję się super poznać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Musisz zwrócić uwagę, aby gramofon miał własny przedwzmacniacz, a jak nie będzie miał to dokupić oddzielny. Bo miniwieża zwykle nie ma wejścia PHONO.



Wiem.

Cytat

Czy jest sens gramofonu za 2tys do pianocrafta, oceń sam, zapewne kupując jakiś gramofon w tym budżecie to nie on będzie ograniczeniem reszty systemu.



Nie wiem czy jest sens. Taki właśnie był sens mojego pytania. Zakładam, że nie ma sensu, bo pianocraft niewiele droższy. W takim jednak razie czy manualna audio technica za 1.200 zł też nie jest przerostem formy nad treścią?

Może wystarczy mi denon za pińcet ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na post powyżej nie ma sensu cytowania go w całości.

Też ne widzę sensu kupowania do PianoCrafta gramofonu za 2 tys. zł. Jeśli już to raczej w granicach 500 zł.

Proszę poczytaj też wątek z tego linku:
http://forum.audio.com.pl/Przygoda-z-gramo...cje-t43053.html
oraz inne o gramofonach w cenie ok. 500 zł na naszym forum.

Nie tak dawno, bo dziś w godzinach rannych była poruszana w wątku kwestia zakupu gramofonu Technics.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...